89 Shares 7884 views

Greenhouse "Snowdrop": opinie klientów

Ciepłe rośliny ogrodowe słabną w klimacie umiarkowanym. Dojrzewanie owoców następuje później, ich plony są niższe. I to nie tylko egzotyczne rośliny, ale już długotrwałe pomidory, papryka, oberżyny. Brak ciepła wpływa na dojrzewanie wczesnych odmian wielu warzyw.


Wyjście z sytuacji od dawna zostało znalezione. Ta konstrukcja struktur do ochrony gleby – szklarnie i szklarnie. Tworzy specjalny mikroklimat, utrzymuje wilgoć i ciepło, przyspieszając w ten sposób roślinność i owocowanie.

Jaka jest różnica między szklarnią a szklarnią?

Szklarnie – małe konstrukcje o wysokości do 1,3 metra. W przeciwieństwie do szklarni nie potrzebują dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie jest spowodowane biologicznym uwalnianiem ciepła i energii słońca. Nie są wyposażone w drzwi. Aby uzyskać dostęp do roślin, można przechylić jedną bok – bok lub wierzchołek. Bardzo wygodne w tym zakresie jest "Śnieżka śnieżna", którą często można usłyszeć od amatorów ogrodów. Otwiera końcową część materiału okrywającego, a jeśli to konieczne – i każdą z części bocznych.

Obecnie szklarnie wykorzystują nowoczesne materiały – spunbond, poliwęglan komórkowy lub polietylen. Poprzednio najbardziej popularnym materiałem był szkło, dzięki któremu instalacja zajmowała dużo czasu i pracy. Jeśli zainstalujesz szklarnię "Śnieżka śnieżna", okropny i długi proces składania kompleksowego projektu starego typu można zapomnieć na zawsze.

Szklarnie – więcej struktur kapitałowych. Ich wysokość wynosi 2,5 metra, jeśli rośliny są ręcznie manipulowane. Jeśli zmechanizowana opieka i montaż są dostarczone, mogą być nawet wyższe, biorąc pod uwagę rozmiar i cechy używanej techniki. Instalacja szklarni jest bardziej skomplikowana. Konieczne jest prawidłowe obliczenie wymiarów i wyposażenie w sprzęt grzewczy.

Rodzaje szklarni

Cieplarni mają różne parametry:

 • W zależności od rodzaju materiału okrywającego: szkło, folie PVC, poliwęglan, spunbond.
 • Według typu konstrukcji: wielokątny lub łukowaty, jeden lub dwa nachylenie.
 • W wielkości: konwencjonalne i mini szklarnie.

Rodzaj szkieletu zależy od wyboru materiału okrywającego. Pod szyldem często używamy drewnianych ramek, od czasu do czasu można znaleźć metalowe plastikowe torby. Reszta materiałów nie wymaga konstrukcji ramy, pod nimi wykonana jest rama wykonana z metalowych rur, prętów HDPE lub drewnianej skrzyni. Wielkość zależy od tego, jakie rośliny są planowane do wzrostu – niskie lub wysokie. Nie ma też sensu umieszczanie wysokiej szklarni w sadzonkach.

Greenhouse "Snowdrop": opinie klientów i sprzęt

Bardzo dobrze sprawdzona konstrukcja typu łuku. Ta półkula to szklarnia "Śnieżka". Komentarze ogrodników można znaleźć na różnych forach. Sprzedaje się w całości, nie trzeba kupować niczego dodatkowego na potrzeby instalacji. Nie potrzebuj specjalnych narzędzi i specjalnych umiejętności technicznych.

Kupujący na forach często dyskutują na temat "szklarni" Śnieżka. Opinie są pozytywne. Ci, którzy instalują szklarnie o różnych konstrukcjach, skupiają się na łatwości instalacji. Piszą, że w porównaniu do tego, jak łatwo będzie zebrać "Śnieżka śnieżna", nie byłoby przyjemne, gdyby ktoś zainstalował konwencjonalny model. Komplet szklarni obejmuje:

 • Szkielet-łukowy – mocny i plastyczny;
 • Materiał pokrywający z agroteksymetru;
 • Nogi, za pomocą których łuki wbijają się w ziemię;
 • Klipsy do mocowania tkaniny.

Cechy i właściwości szklarni

Jego główną cechą jest mobilność. Jeśli spojrzysz na szklarnię "Snowdrop", możesz zauważyć, że struktura łuku jest nie tylko łatwa do zainstalowania, może być montowana na zimę lub instalowana w razie potrzeby w innym miejscu. W stanie złożonym zajmuje niewiele miejsca – całkowicie składa się w torbę.

Materiał pokrywający, agrovolokno (spunbond), przeznaczony do dużych obciążeń, trwałość wynosi nie mniej niż 5 lat. Oceniając opinie tych, którzy zainstalowali szklarnię "Śnieżka", straszliwy wiatr może minąć co najmniej przez noc, ale konstrukcja może wytrzymać początek pogody.

Agrofiber – oddychający materiał. Pozwala dostarczyć rośliny niezbędnego mikroklimatu. Wilgotność nie przekracza 75%, co przyczynia się do zmniejszenia liczby chorób. Wszakże jednym z czynników wpływających na późną plamę i inne grzyby są zwiększona wilgotność (powyżej 75%).

Dostępne w kilku rozmiarach. Na wysokości i szerokości są standardowe – 80 cm i 120 szerokości, ale długość może wynosić od dwóch do ośmiu metrów. Około dwometrowej mini-szklarni "Snowdrop" recenzje tych, którzy używali go pod sadzonka, zatwierdzając. Dzięki powłoce nowej generacji straty ciepła są minimalne, co jest bardzo ważne dla sadzonek i nie tylko. Ponieważ agrovolokno pozwala na wodę, rośliny nie są pozbawione naturalnego pojenia, co jest również pozytywnym momentem.

Wybieranie lokalizacji do instalacji

Przy wyborze miejsca w szklarni konieczne jest przede wszystkim zapewnienie dobrej, ale nie nadmiernej iluminacji. W przeciwieństwie do szklarni zimowej, szklarnia przeznaczona jest na okres wiosenno-letni. Dlatego najlepiej jest miejsce, gdzie słońce świeci rano. Powinien również wziąć pod uwagę takie momenty:

 • Konstrukcje szklarniowe są tak zainstalowane, że łatwo dostępne jest otwór.
 • Powierzchnie czołowe powinny być skierowane na południe i północ.

Montaż: instrukcja krok po kroku

Kilku osób, które zainstalowały szklarnię "Snowdrop", nie lubiło tej pracy. Sądząc z opinii, łatwo jest to zrobić, ponieważ wszystko jest przemyślane do ostatniego szczegółu. Po wybraniu lokalizacji do instalacji konieczne jest wykonanie następujących czynności:

 • Przymocuj nogi do łuków ramy (włóż je do otworu końcowego łuku).
 • Rozciągnij "Śnieżyczkę" wzdłuż łoża i przyklej nogi do łuku w ziemię. Glebę w pobliżu przyklejonych nóg należy naprasować.
 • Zamknij i zabezpieczyć powierzchnie czołowe.

Często pytano, czy drenaż należy wykonać w szklarni "Snowdrop". Świadectwa wskazują, że tkanina pokrywająca przechodzi przez studnię i wodę odparowuje bez stagnacji. Bez urządzenia odwadniającego nie można zrobić, tylko wtedy, gdy łóżko znajduje się na nizinach lub na gruntach gliniastych.

Cechy obsługi

Czy nie zawiedzie się przy użyciu szklarni "Snowdrop"? Opinie klientów oznaczają kilka funkcji w działaniu. Latem spunbond chroni przed promieniami słonecznymi, więc nie ma sensu w całkowitym usunięciu szklarni "Snowdrop". Opinie potwierdzają, że mocowanie za pomocą zacisków pomaga przymocować szmatkę w wybranym położeniu i można ją łatwo wyregulować – podnieść, opuszczać, całkowicie opuszczać na drugą stronę.

Po zakończeniu sezonu ogrodowego projekt jest łatwy do montażu. Według opinii, tkanina okrywająca jest dobrze wymywana w pralce, jeśli jest to konieczne. Ponieważ "Śnieżka" zajmuje niewiele miejsca w stanie złożonym, nie ma problemów z przechowywaniem w zimie.

Kilka porad dla rolników ciężarowych

 • W jednym ogniu niepożądane jest uprawianie różnych kultur, które mogą wzajemnie zapylać. Jeśli to nie działa w inny sposób, to między nimi trzeba podzielić się partycją.
 • Nie można razem ogórków i pomidorów. Ogórki wymagają większej wilgotności, a pomidory – przeciwnie. Ponadto, pomidory muszą być wentylowane częściej i nie pozwalają na przegrzanie.
 • Do sadzenia w studni lepiej jest kupić samopylane odmiany warzyw. Jeśli tradycyjne rośliny są już posadzone, konieczne jest zapylanie wymuszone.