727 Shares 3745 views

Kotleciki z brokułów chude: przepisy, kaloria i zalecenia

Kotleciki z brokułów do gotowania w domu są bardzo proste. Należy również zauważyć, że takie naczynie jest dużo tańsze i bardziej użyteczne niż obiad wykonany na bazie produktu mięsnego.

Pyszne kotlety brokuły: przepisy kulinarne

Początkowo uważane naczynie było przeznaczone wyłącznie do żywności dla niemowląt. Ale z upływem czasu zaczął się aktywnie wykorzystywać, a dorośli.

Zdaniem kulinarnych ekspertów, brokuły są bardzo smaczne i delikatne. Pomimo tego, że takie naczynie jest chude, całkiem dobrze nasyca nie tylko dzieci, ale także ciało dorosłego.

Opowiedzemy Ci, jak to niezwykła kolacja odbywa się właśnie teraz. W celu wdrożenia tego potrzebujemy:

 • Brokuły świeże – około 200 g;
 • Bulwy ziemniaków – 2 szt.
 • Cebule cebulowe – 1 głowa;
 • Marchew duże – 1 bulwa;
 • Olej słonecznikowy bez aromatu – 3 duże łyżeczki;
 • Okruchy chleba pszennego – około 2 dużych łyżek;
 • Sól kuchenna jest mała – około ½ łyżeczki deserowej;
 • Proszek pieprzu czarnego – 3 g;
 • Woda filtrowana picie – około 1,5 litra.

Proces przygotowywania komponentów

Przed przygotowaniem brokułów z brokułów chudych, których zawartość kalorii nie przekracza 250 jednostek energetycznych (100 g), konieczne jest przygotowanie ich do przygotowania. W tym celu ziemniaki są obrane, a następnie rozrzucane do wrzącej i lekko solonej wody. Gdy tylko bulwy staną się miękkie, są starannie usuwane i natychmiast ugniatane przez tolstalker (aż powstanie jednorodna puree). Następnie brokuły wysyłane są do tego samego bulionu ziemniaczanego. Gotuje się przez około 5-7 minut.

Wyjąwszy warzywa z bulionu, są one chłodzone i rozdrabniane w średnich kawałkach. Również cebulki i marchewki są czyszczone oddzielnie. Pierwszy produkt jest drobno zmiażdżony za pomocą noża, a drugi pocierany jest dużym tarką.

Aby wyciąć brokuły z brokułów, są one tak samo pachnące, że są one koniecznie uzupełniane warzywami sezonowymi. W tym celu cebulę i marchewkę rozprowadza się w rondlu i dodaj olej (słonecznik). Smaż składniki wspomniane na średnim ogniu aż do uzyskania brązowienia i pełnej miękkości.

Po tym, jak wszystkie produkty zostały poddane obróbce termicznej, są one ze sobą połączone. W tym celu gotowane składniki, a także mielony pieprz i sól dodaje się do prażonych warzyw.

Uzyskuje się intensywne mieszanie produktów, jednorodną i dostatecznie lepką chudego.

Jak formować i smażyć na piecu?

Kotlety z brokułów są formowane dokładnie w taki sam sposób jak regularne produkty mięsne. W tym celu weź około 2 duże łyżki warzywnego mięsa, a następnie uformuj kulę, która jest lekko spłaszczona. Następnie wszystkie półfabrykaty są przemiennie walcowane w okruchach pszenicy.

Smażyć brokuły z brokułów w gorącej patelni. Nalał trochę oleju, a następnie rozłożył niektóre produkty. Smaż je z obu stron przed pojawieniem się chrupiącej skorupy. Co do zasady, to nie zajmuje dużo czasu.

Podawaj do stołu

Służyć gotowej chudego naczynia z brokułów powinna być w gorącej formie. Co do zasady, jest używany jako pełnoprawny lunch (to znaczy bez dekoracji). Ale jeśli sądzisz, że takie produkty są zbyt suche, mogą służyć trochę chudego sosu.

Robimy kurczaki z brokułami i kalafiorem

Jeśli nie jesteś wegetarianinem, a także nie trzymaj się Wielkiego Postu, to przedmioty mogą być gotowane z piersiami z kurczaka. Taki składnik sprawi, że obiad będzie bardziej satysfakcjonujący.

Więc, aby przygotować kotlety z brokułów i kalafiora, musisz kupić następujące rzeczy:

 • Brokuły świeże – około 300 g;
 • Kolor kapusty – 200 g;
 • Cebula bulwy – 2 głowy;
 • Jajko z kurczaka – 1 szt.
 • Olej słonecznikowy bez smaku – opcjonalnie;
 • Okruchy chleba pszennego – około 4 dużych łyżek;
 • Sól kuchenna jest mała – około ½ łyżeczki deserowej;
 • Proszek pieprzu czarnego – 3 g;
 • Pierś kurczaka chłodzona – około 350 g.

Przygotowanie farszu

Przygotowywane są wszystkie kotlety mięsne i warzywne w podobny sposób. Najpierw trzeba przygotować mieszane wypchanie. W tym celu dokładnie umyj kalafior i brokuły. W tym przypadku warzywa są czyszczone ze wszystkich niepożądanych elementów.

Po przygotowaniu wspomnianych produktów rozprowadza się je w solonej wrzącej wodzie i gotuje przez 5-7 minut. W tym czasie składniki powinny stać się całkowicie miękkie.

Jeśli chodzi o chłodzone piersi z kurczaka, są one również myte i odcięte wszystkie żywe niemowlęta. Wstępnie gotować ten produkt nie powinien być.

Ponadto konieczne jest oddzielne czyszczenie dużych głów cebuli.

Po przetworzeniu wszystkich elementów należy je rozgniatać. Zrób to z mieleniem mięsa. Przez to urządzenie kuchenne przechodzą brokuły i kalafior, świeże piersi z kurczaka i żarówki.

Po wykonaniu opisanych czynności, na produkty pokruszone dodać delikatną sól i słodki pieprz.

Aby kotlety okazały się elastyczne i nie rozpadały się podczas obróbki cieplnej, do farszu dodaje się surowe jajko z kurczaka.

Intensywnie mieszając składniki z rąk, uzyskuje się jednorodną i bardzo pachnącą masę.

Tworzymy produkty i podgrzewamy je

Kotlety z piersi z kurczaka i warzyw powinny być dokładnie takie same jak w pierwszym przepisie.

Gdy wszystkie półfabrykaty są gotowe, natychmiast rozpada się je w bułce. Następnie produkty są rozmieszczone na gorącej patelni z masłem i szybko smażone po obu stronach. Po wyglądzie surowej skorupy, kotle są przenoszone do tacy do wypiekania, która jest natychmiast umieszczana w podgrzanym piekarniku.

W 200 stopni produkty mięsne i warzywne powinny być pieczone przez 17-20 minut. W tym czasie muszą być w pełni przygotowane.

Doręczanie naczynia do stołu

W przeciwieństwie do poprzednich kotletów, przedmioty z kurczakiem można podawać do stołu wraz z bocznym naczyniem pokruszonych ziemniaków, gotowanymi makaronami lub kaszy gryczanej. Również do kotletów, można osobno przygotować sos i posypać je ziołami.

Zalecenia

Jak widać, w brokułach nie ma nic skomplikowanego. Aby uzyskać oryginalne danie, możesz dodać nie tylko wymienione powyżej składniki, ale również na przykład smażone grzyby, świeże pomidory, czosnek, zieleniny, itp.