325 Shares 2809 views

Aforyzm: przykładem mądrości, a ozdobą mowy

Ludzie nie tylko zbierać aforyzmy. Oprócz opublikowanych książek z ich zbiorów, wiele miejsc w Internecie, wielu z nas jest jego osobista kolekcja sprawozdań. Muszę powiedzieć, że ze wszystkich istniejących kolekcji zestaw ulubionych aforyzmów jest przykładem mądrości, a nie chciwość lub niepohamowaną pychę.

Jaki jest aforyzm?

Aforyzm – jest całkowicie wykończone, logiczne jest wypełniony myśl wyrażoną zwięźle w formie artystycznej. To musi być oryginalne, niezwykłe i znaczące intelektualnej. Zazwyczaj aforyzm jest odtwarzany wielokrotnie przez różnych źródeł i dodatkowych potrzeb no reklamowych. Myśli i samowystarczalność jasności obrazu w takich vyskazvanii warunkiem numer liście obserwowanych słów, czasami czyni go arcydziełem. Monotonia i ubóstwo naszej mowy, przez co czasem wyraźnie trąci kazonschinoy, takie stwierdzenie może być prawdziwe i wzbogacać.

Nie każdy aforyzm, genialny przykład mowy, rozumiane przez każdego. To zależy od poziomu inteligencji. Ale to, co było jasne, w młodości, zrozumiał w ostatnich latach. W każdym razie, musi medytacji jako myśl w słowach wielkich ludzi często nie jest standardem, a czasem paradoksalne.

Historia aforyzm

aforyzm słowo w języku greckim oznacza „definicja”. Użycie tego terminu po raz pierwszy nadana Hipokratesa. Ale tradycja publikowania ich w formie książkowej nie była długa. Możliwość, aby otworzyć książkę i naprawić swój pomysł czytając aforyzm – przykładowe wypowiedzi wielkiego autora – po raz pierwszy pojawił się w 1500 roku, kiedy to Erazm Rotterdamsky opublikował „adatom”. Ta książka to zbiór aforyzmów, nie tylko, ale także przysłowia, anegdoty i powiedzeń. Była to pierwsza publikacja w swoim rodzaju.

Chciałbym wspomnieć w tym kontekście słynne „maksymy” Fransua De La Rochefoucauld, który jest zbiorem jadowitych i trujących wypowiedzi autora. Pierwsza książka została opublikowana w 1665 roku.

Znani powiedzeń wielkich ludzi

Ta forma prezentacji jest czasami myślał, a to ma praktyczne znaczenie. Kiedy człowiek niesie w swoim wystąpieniu jako dodatkowy argument aforyzmów wspaniałych ludzi, że wywołuje on psychologiczne cytuje autora jako sojusznika. To przekłada się na zaufanie słuchaczy w głośniku. Jest to bardzo skuteczne i wydajne techniki.

To nie ma znaczenia, co wywiad uczestniczyć: na przyjęciu, spotkaniu ze środowiskiem naukowym, w debacie politycznej na prezentacji lub spotkania z kolegami. Umiejętności i czas włożony aforyzm pomóc i budować na sukces.

Konieczne jest, aby być ostrożnym i pomyśl zanim coś powiesz, bo powiedział niedbale, lub nawet gorzej, nieprawidłowo i niewłaściwie stosowane aforyzm może nie tylko pomóc, ale również przyczyną szkody. Rzymski filozof i pisarz Lutsiy Anney Seneka powiedział: „formacja ludzi było rozpocząć przysłowia i myśli musi się skończyć.” Aforyzmy wielkich ludzi należy całkowicie pamiętać, słowo po słowie. I oczywiście, w przemówieniu, które należy wymienić, kto jest autorem.

Aforyzmy i humor

Aforyzm nie musi być uroczysty i poważny. Jest to dopuszczalne aforyzmy zabawne, ale humor w nich – a nie celem samym w sobie. To jest raczej środkiem wyrazu. Ponadto żart szybko dociera do naszych zmysłów, przechodząc przez świadomość. Sigmund Freud powiedział, że śmiech – jest to reakcja nieprzytomny i myśli muszą działać bezpośrednio na świadomości. To aforyzm, przykład w tym temacie, należy Fridrihu Nitsshe: „Subtelny humor jest najbardziej niedostrzegalny uśmiech.” Ludzie często są bardziej otwarci na wielkich prawd, z uśmiechem na twarzy. Na ten wynik dobrze powiedział David Endryu Gemmel, angielski pisarz: „Nikt z nas nie są tworzone dla życia. To życie jest stworzony dla nas. Żyjemy i jedź ".

Aforyzm czy nie?

Jak odróżnić go od zwykłego rachunku? Aforyzm – jest w rzeczywistości, mówiąc. Ale nie każda wypowiedź staje się aforyzm. Dictum może być tylko jakiś mądry pomysł lub myśli, ale nie wyrażone w formie artystycznej pięknie i zwięźle, i nie zawiera naturalną styl.

Takie stwierdzenia wielkich ludzi w postaci przestrodze maksyma może być. Ale maksyma – niekoniecznie aforyzm. Przykładowe zdania – jest jakaś motto, hasło, slogan reklamowy.

Czasami mylone z aforyzmów przysłów. Przysłowie – popularny wyraz w wystarczająco krótki, ma prostą konstrukcję składni. To niesie ze sobą znaczenie dydaktycznym lub dydaktycznym, czasami rymu czy rytmu. Przysłowie prosto i skutecznie zaprojektować. Problemem jest to, że jest wyrażona w postaci domowych lub codziennej sytuacji. Dlatego też przysłowia bardziej proste, chociaż ich znaczenie jest istotne. Aforyzm często skomplikowane, ale ma bardzo wyraźny i jednoznaczny sens. Można przytoczyć następujące oświadczenie, przykładem tego wyjaśnienia: „Miłość – to takie twierdzenie, które jest niezbędne, aby ponownie udowodnić na co dzień” Nawiasem mówiąc, w serii „Aforyzmy o miłości” to jest paradoksalne, że należy do mechaniki, matematyki i inżynier Archimedesa. Tutaj mamy jednoznaczny sens, piękną stylistykę z lekkim odcieniem kontrowersji. Brak sytuacje domowe, takie jak: „Bez pracy, a nie ciągnąć ryby ze stawu” – nie ma śladu.

Aforyzm i cytat

Tekst aforyzmu jest wydawana jako cytat – w pełni dopasowany fragment tekstu. Wszystko interpunkcyjny pewnością musiał zostać powtórzony. Granica tego aforyzmu w tekście powinny być wskazane przez cudzysłów. Można je wybrać w innej czcionki. Na końcu jest z pewnością przyniesie nazwisko autora i źródło jego wypowiedzi.

Aforyzmy rolę w naszym szybko wieku, kiedy konieczne jest czasami bardzo krótko przynieść rozległe i głębokie myślenie, jest bardzo wysoka. Mogą inspirować osoby do wielu pozytywnych działań i pomóc dostać się trudności. Doskonałość i głębokość myśli aforyzmu – jest to najlepsza nauka życia.