399 Shares 4915 views

Tapestry do wspinaczki roślin z własnymi rękami. Obsługuje wspinaczkę na róże i winogrona

Aby uprawiać uprawy normalnie rosną pionowo, potrzebujesz wsparcia. Tapestry do wspinaczki roślin z własnymi rękami są proste. Jest zainstalowany wszędzie. Tapestry można usunąć, gdy sezon letni się skończył.

Odmiany

Tapestry do ogórków, malin, róży lub winogron mają odmianę. Osoba powinna zapoznać się z nimi i zadecydować, co będzie mu pasowało. Wsparcie to:

 1. Jednopłaszczyznowa. Są to różne siatki, przegrody, ogrodzenia.
 2. Dwupłaszczyznowa. Może to być balkon, łuki.

Pierwszym gatunkiem jest lepszy wybór dla małych obszarów, młodych krzewów. Krzewy, które są znacznie rozszerzone, drugi wariant zrobi. Za pomocą dwuwłaszczowej siatki można zaoszczędzić miejsce, zapewnić doskonałe zbiory.

Materiał do produkcji

Najczęściej drzewo jest używane do stelaża. Wykonana jest z regałów lub materiałów typu strugowego. Stosuje się nie tylko drewno, ale także metalowe, plastyczne, kute, bambusowe kraty. Czasami konwencjonalny drut jest używany do budowy.

Materiał musi być odporny na korozję, mieć różne warunki pogodowe. W końcu projekt nie jest ukryty, ale znajduje się pod otwartym niebem. Oczywiście, jeśli nie jest on umieszczony w szklarni.

Kształt drewnianych konstrukcji

Dla zaplanowanego projektu ważne jest, aby wybrać odpowiedni kształt. Drewniane kraty są lepsze niż kwadratowe lub prostokątne. Kształt powinien być komórkowy. Konstrukcja będzie silniejsza, jeśli komórki będą mniejsze. Zaleca się łączenie komórek o różnej wielkości: po pierwsze, aby były duże, a następnie małe.

Aby kraty do wspinania się roślinami własnymi rękoma wykonano jak najdokładniej, dodaj zszywki metalowe, narożniki. Są one umieszczone w stawach listwy.

Dwustronna rama powinna mieć grubość większą niż 2,5 cm. To pozwala nam służyć jako wsparcie dla wszelkiego rodzaju roślin. Takie kraty na róże mogą być wykonane bez mocowania do ścian.

Kształt konstrukcji z innych materiałów

Tapestry do wspinaczki, wykonane ręcznie z tworzywa sztucznego, drutu i metalu, mogą mieć różne kształty. Jest wykonany w kształcie łuku, w kształcie wentylatora, poziomo, w kształcie litery S, przesuwany, biodrowy. Takie projekty zastępują wiele zdobionych elementów, są przeznaczone na tereny podmiejskie. Z pomocą kruszyw tworzy się winnice marzeń. Należy zwrócić uwagę na odmianę roślin, ponieważ czasami trzeba używać specjalnych form.

Wymagania dotyczące podpór

Tapestry do wspinania się roślin z własnymi rękami stwarza solidne, stabilne, które może wytrzymać silny wiatr. Przyznaczyć takie wymagania do skonstruowanego wsparcia:

 • W podporach konstrukcji wymagane jest umieszczenie fundamentu lub głębokiej kopaliny;
 • Rośliny wspinające muszą wspinać się na chropowatą powierzchnię, inaczej nie będą w stanie wytrzymać.

Wspieraj się

Róże, które splot, bardzo harmonijnie patrzą na metalowe struktury wykonane w postaci kolumny. Nie jest trudno zbudować takiego wsparcia. Odbywa się to w następujący sposób.

 1. Wypełnij fundament betonu.
 2. Zainstaluj 4 szpilki z metalu.
 3. Muszą spawać poprzeczne pierścienie, które są wykonane z grubego drutu.
 4. W końcu wsparcie będzie plecione różami. Może to być inne rośliny. Czasami podpora jest ozdobiona, wykonana na przykład w formie Wieży Eiffla, belki są deskami.
 5. Wykonany projekt jest dobrze utrwalony na powierzchni.

Czasami gobeliny malin, winogron, ogórków i innych roślin wikliny są wykonane w sposób bardziej skomplikowany. Wymaga to:

 • Belki z drzewa w rozmiarze 0,3х3 sm;
 • Wiertła;
 • Łopatka;
 • Dłuto;
 • Belki o okrągłym kształcie;
 • Śruby samogwintujące;
 • Mieszanina antyseptyczna;
 • Kołki (średnica w tym samym czasie wynosi 9 cm);
 • Wkrętak;
 • Szczotki, farby;
 • Klej do klejenia drewna.

Tapestry w kraju są głównie wykonane w kształcie prostokąta, więc na potrzeby budowy desek, które tworzą ramy. Zwykle zajmują dwa metry nierówne pręty. Rama jest montowana, podłużne pręty są mocowane. Odległość między nimi zależy od rośliny, którą struktura będzie podtrzymywać. Pomiędzy budowanymi belkami ustawia się krzyżowe klocki.

Wymagane jest, aby słupki były dociskane do belek poprzecznych. Z tego powodu małe nacięcia są wykonywane przez dłuto. Do mocowania elementów drewnianych stosuje się wodoodporny klej. Czasami użyj śrub samogwintujących, co pozwala na wzmocnienie struktury. Podczas gdy kratę do ogórków, winogron, malin lub innych roślin przygotowuje się, ponieważ klej musi wysuszyć, wybrano ścianę, w której zostanie zamocowana. Następnie zaznacz miejsce mocowania, wywierć otwory na kołki.

Sama konstrukcja musi być impregnowana płynami antyseptycznymi, co zapewni ochronę przed owadami i zwiększoną wilgotnością. Można malować tkaniny malinowe, winogrona, ogórki i inne rośliny. Kolor jest wybierany według własnego uznania. Jest też inna możliwość: powłoka lakiernicza.

Po wykonaniu pracy kratka jest zainstalowana na ścianie. Jest używany jako wsparcie dla wszystkich zakrętów.

Miejsce na winogrona

W przypadku, gdy winogrona są posadzone nie w pobliżu domu, ale daleko od niego, na przykład w ogrodzie, konieczne jest zbliżenie konstrukcji konstrukcji w inny sposób. Jeśli małe krwinki mają być umieszczone na kraty, stosuje się niskie podpory, aby ułatwić ich wzrost. Ale winogrona stopniowo rosną, po czym małe struktury nie są w stanie wytrzymać. Z tego powodu wykonane są mocniejsze tkaniny, na przykład przy użyciu drutu.

W tym celu powstają dwa podpory, pogrzebane głęboko, głębokość 60 cm. Przeciągany jest między nimi drut. Podpory wykonane są w grubości około 15 cm, a wysokość powinny wzrosnąć o 2,3 m, a nawet więcej. Pomiędzy słupami ma inną długość, wynosi około 2,5 m. Dodatkowo mocowane są dodatkowe podpory, których grubość zależy od łodyg rośliny. Nawiasem mówiąc, aby winogrona rosły lepiej, krwina została wysłana na południe.

Aby wzmocnić wsparcie własnymi rękami, lepiej używać silnego drewna, na przykład dębu lub popiołu. Ponadto często stosuje się morwy, akację, kasztan, ponieważ te gatunki drzew są dość twarde. Ale nie zaleca się używania brzozy, olchy i topoli. Wsparcie z tych drzew będzie niewiarygodne. Do budowy mokre lub młode drewno nie jest odpowiednie, ponieważ materiał musi być suchy.

Zaleca się użycie drzewa, które jest oczyszczane z górnej warstwy, traktowane mieszaninami antyseptycznymi. Jest owinięta specjalnym materiałem uszczelniającym. Idealnie nadaje się do drutu z powłoką cynkową, ponieważ służy ona przez długi czas i wygląda estetycznie. Najniższy rząd jest przymocowany na wysokości pół metra nad ziemią, a następne rzędy są rozciągnięte w tej samej odległości od siebie. Taka konstrukcja to zazwyczaj 3-4 rzędy drutu.

Używany do podpierania i metalowych, kolumn betonowych. Metalowe konstrukcje nie różnią się wielkością od drewnianych podpór. Aby wykonać otwory do mocowania drutu, należy wywiercić otwory. W takim przypadku nie można zastosować szelek, jak to zostało zrobione z drewna. Te gobeliny nie powinny być używane, jeśli winogrona wzrosły ogromnie. Konieczne będzie zbudowanie konstrukcji dwustronnych, ale są one silnie wyprodukowane.

Ciekawe rozwiązania

W przypadku roślin, które nie rosną dobrze, na przykład w przypadku ogórka, można użyć prostych podpór. W tym celu wystarczy wbić kołki w ziemię w pobliżu każdej rośliny i wyciągnąć z nich sznurek. Ogórek może być ściągnięty przez takie struktury. W takich sytuacjach często stosuje się plastikowe podpory. Warto jednak pamiętać, że nie są w stanie wytrzymać ciężkich roślin.

Ważne, aby wiedzieć

Wsparcie dla winogron wymaga starannego zbliŜenia, poniewaŜ przy odpowiedniej budowie będzie to korzystne. Konieczne jest uwzględnienie pewnych zasad, dzięki czemu projekt trwa długo. Ważne jest, aby wiedzieć:

 1. Umieść wsporniki na winogrona z północy na południe. Zrób to tak, aby krzaki były oświetlone równomiernie przez słońce po obu stronach.
 2. Okresowo konieczne jest obchodzenie się ze stalowymi częściami narzędziem, które zwalcza korozję. Elementy drewniane są traktowane narkotykami, które niszczą grzyby.
 3. Tapestry mogą być zdeformowane lub zwisać. Aby temu zapobiec, wzmocnienia są wykonywane za pomocą poprzecznych osi i belek poprzecznych.

Wsparcie może trwać długo, przy jednoczesnym korzystaniu z roślin. W tym celu trzeba poświęcić więcej czasu na budowę, włączając wyobraźnię, do wdrożenia wszystkich środków ochrony materiału, który był używany. W tym przypadku winnica będzie zadowolić właściciela, owoce, rozwijać się przez długi czas. Rozważ wiele czynników w produkcji podpór dla innych roślin wspinaczkowych.