749 Shares 8134 views

Filtr HEPA o nienagannej czystości

Produkowany w czasie ostatniej obecne modele odkurzaczy są coraz częściej wyposażone w filtry HEPA. Takie urządzenia mają do czynienia z cząstkami, które można zobaczyć tylko pod mikroskopem.

Historia powstania

Wysoce wydajne zatrzymywanie cząstek – tak skrót HEPA angielskiego. Dane materiałowe aparatura i filtry pozwalają nosić je do urządzenia czyszczącego grzywny.

Zostały one opracowane w ostatnim stuleciu, w latach czterdziestych, kiedy projekt bomby atomowej. Filtry danych docelowym jest usunięcie zanieczyszczeń radioaktywnych. Po pewnym czasie, zakres stosowania urządzeń do oczyszczania jest znacząco wzrosła. Były one wykorzystywane w przemyśle maszynowym i instytucjach medycznych, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, jak również urządzeń gospodarstwa domowego.

Co to jest filtr HEPA? Urządzenie o wysokiej sprawności cząstek jest wykonany z cienkich włókien celulozowych. Podczas działania prochu odkurzacza osadza się na sieć utworzoną z najmniejszych porów. W ten sposób, nawet najmniejsza zachował wielkość cząstek 0,3 mikrometrów.

Filtr HEPA jest wykonana przez specjalnej technologii. Jego podstawową zasadą jest, że warstwy kompresji celulozy oraz ich układ w postaci miechów. Może to znacznie zwiększyć powierzchnię filtra. celuloza akordeon jest przymocowany za pomocą prętów zbrojeniowych.

filtr HEPA może być jednorazowego użytku. W takim przypadku, sposób jego wytwarzania dodaje się do włókien celulozowych. Wielokrotnego użytku, filtr HEPA z włókien PTFE.

przeznaczenie

Filtry do bardzo dokładnego oczyszczania stosuje się w przestrzeni odkurzania. Pozwalają one na usunięcie drobnoustrojów i alergenów. Bardzo skutecznie przechwycone i drobne cząstki. Proces ten jest możliwy dzięki działaniu następującym filtrem HEPA mechanizmy:

– efekt sprzęgnięcia w mikrocząstkach;
– efekt bezwładności, co wyraża się dużych cząstek;
– efekt dyfuzji, która jest najbardziej widoczna w niskich cenach z powietrza.

Mogę wyczyścić filtr HEPA?

Istnieją przypadki, kiedy odkurzania pojawia się dość nieprzyjemny zapach kurzu. Może to oznaczać, że filtr pracował całe życie i nie zachowują cząstek, które zostały obliczone. W celu zaradzenia tej sytuacji, konieczne jest, aby zastąpić celulozę do nowego akordeonu. można po prostu umyć. Jednak ta procedura jest możliwe tylko wówczas, gdy filtr jest podobne do typu wodoodporny. Warunki wymiany i czyszczenia na warunkach określonych w instrukcjach do odkurzacza.

We współczesnej Odkurzacze torby marki Samsung do odbioru żadnego pyłu. Głównym zanieczyszczenia i zanieczyszczenia osadzają się w specjalnym pojemniku wykonanym z tworzywa sztucznego. Dodatkowo odkurzacz jest wyposażony w dwa filtry. Jeden oczyszcza powietrza przez zasysanie, a drugi – na wylocie odkurzacza. Ten filtr wyjściowy HEPA dla „Samsung” typu H 11. Jest wodoodporny. W przypadku zanieczyszczenia są płukane pod ciepłą bieżącą wodą przez co najmniej dwa lub trzy razy w roku.