146 Shares 7972 views

Czy mogę wziąć pożyczkę na budowę domu?

Nie każdy ma środki na zakup nieruchomości. Obecnie dostępny kredyt na budowę domu. Często instytucje finansowe zapewniają takie kredyty na bezpieczeństwo gruntu lub innego mienia. To one potrzebne w celu zminimalizowania ryzyka kredytowego.

Który zwraca uwagę na kredytodawcą?

Banki nakładają szereg wymagań do zakupionych obiektów, które są w trakcie budowy nieruchomości i gruntów. Oto one:

  • Pojazdy muszą być zarejestrowane w WIT, musi być rejestrowana w serwisie rejestracyjnym jako niedokończonej budowy. W tym przypadku wskazane jest, aby dom był już w połowie zbudowany. Wszystkie komunikaty niezbędne do pełnego pobytu, pomieści więcej niż pożyczkodawcy. Teren, na którym obiekt jest zbudowany, nie powinny być wynajmowane. Podczas gdy budowa nie została zakończona, nie przechodzą wszystkie niezbędne etapy Państwowej Komisji, klient będzie musiał zapłacić wysokie stopy procentowe.
  • Innym wymogiem kredytodawcy przy ubieganiu się o kredyt na budowę domów oferowanych na kawałku ziemi. Powinien być w prywatnej własności, ważne jest, aby wyposażyć je w niezbędne komunikacji, niech w dół aż do niego. Banki często podejmować decyzje oparte na ziemi, gdzie się znajduje.

Kredyt na budowę domu, dać kilka banków. Jednak w ostatnich latach ten segment zacznie domagać. Suburban rynku nieruchomości jest dość popularny wśród kupujących. I popyt, co z kolei przyczynia się do narodzin wniosku. Przed rozpoczęciem korzystania z takiej pożyczki, trzeba zważyć na każdym kroku. Suma pierwszej płatności jest zazwyczaj wyższa niż w tradycyjnych kredytów hipotecznych, to jest nie mniejsza niż 30%. Ważne jest, aby natychmiast wiedzieć o prowizji. Kredyt na budowę domu mogą przewidywać różne okresy (od 3 do 30 lat). Od tego, jak również od wielkości kredytu zależy od stopy procentowej.

Co jest potrzebne?

Wykaz dokumentów trzeba wziąć pożyczkę na budowę domu:

  • Rachunek zysków i strat kredytobiorcy, potwierdzając swoją wypłacalność.
  • Papier na kawałku ziemi.
  • Pozwolenie na budowę obiektu.
  • Projekt domu.
  • Inne dokumenty, które wymagają konkretnej instytucji finansowych i kredytowych do wydania kredytu.

przykład

Różne banki oferują swoje kredyty na budowę domu. Sbierbank, na przykład, znany jest ciekawym programem, w ramach którego udziela kredytów ludzi na zakup domu. Jako zastaw uważa dobro lub mieszkania. Istnieją dwie opcje:

  1. Kredytobiorca sprawia pożyczkę na budowę domu prywatnym, który jest gwarantem w tej transakcji.
  2. Klient bierze środki zabezpieczone przez innych nieruchomości, który został zbudowany na początku i jest właścicielem. W tej pożyczki przeznaczeniem – budowy domów mieszkalnych ().

Program, o którym mowa nazywa się Oszczędności Bank „Budowa budynku mieszkalnego”, to różni się od programu „pod budownictwo mieszkaniowe” wyższy odsetek. Program oferuje pożyczkę na budowę domu na pobyt stały. Że bank może określić kolejność, udzielić kredytu, czy nie był poproszony o okazanie dokumentów na miejscu, co było kluczem. On również wymagać papier do zakupu mieszkania. Odsetki będą zależeć od okresu kredytowania, wartość pierwszej wpłaty, waluty kredytu. Dużym plusem, jeśli klient jest wydawana Sbierbank wynagrodzenia.

Spróbuj wybrać odpowiedni bank, należy zwrócić uwagę na każdej pozycji w umowie kredytowej, do odpowiedzialnego podejścia do kwestii kredytów hipotecznych na budowę domu.