278 Shares 9153 views

Zdzisław Beksiński – biografia i twórczość

Dziś pokażemy, kto jest Zdzisław Beksiński. Jego biografia zostaną opisane szczegółowo. Mówimy o polskiego artysty i fotografa, który urodził się w 1929 roku, 24 lutego.

Biografia i praca

Zdzisław Beksiński urodził się w Sanoku. Znajduje się w południowej części Polski. W Krakowie, studiował architekturę. Po powrocie do Sanoka. Kilka lat był na majstra budowy. Zadanie nie lubił. W tym czasie, Zdzisław Beksiński zainteresowany malarstwa, rzeźby, instalacji i fotografii artystycznej. Był niezwykle innowacyjny mistrz, zwłaszcza dla krajów komunistycznych. Nasz bohater stworzył rzeźby wykonane z drutu, metalu i tynku. Jego fotografie są stylistycznie podobna do tworzenia obrazu. Oni przedstawiany pomarszczonej twarzy, chropowaty krajobrazy. Efektem tych obiektów zintensyfikowane grę światła i cienia. Istnieje wiele ciężkich obrazów między zdjęciami naszego bohatera. Później skupił twórczych wysiłków na obrazie. Pierwsze zdjęcia artysty są do sztuki abstrakcyjnej, ale w okresie lat sześćdziesiątych stopniowo zamienia się w surrealizm. W 1970 roku, mistrz dołączył do „fantastic” okres. Tak nazwał go. Okres ten trwał aż do lat osiemdziesiątych. Wtedy właśnie on stworzył najbardziej imponujące obrazy. We wszystkich obrazach mistrza zwrócił szczególną uwagę na każdy, nawet najbardziej nieistotnych szczegółów. Zdjęcia naszego bohatera, co do zasady, rozmiar jest bardzo duża. Odznaczają się one skomplikowane. Sam artysta czuł, że niektóre z jego dzieł źle, ponieważ, jego zdaniem, mają optymizm i zabawić. Prawie wszystkie wystawy udanej Masters. Uważa się, że pierwszy poważny sukces przyszedł do niego w 1964 roku. Potem objął wystawę warszawską. Wszystkie wyświetlone jej obrazy zostały sprzedane.

tragiczna śmierć

W 2005 roku, w dniu 22 lutego, Zdzisław Beksiński został znaleziony martwy w Warszawie, we własnym mieszkaniu. Jego ciało było 17 rany kłute. Zgony były dwa z nich. Wkrótce, syn komendanta w domu, i jego przyjaciel zostali aresztowani. Zostali uznani za winnych. Wiadomym jest, że artysta nie chciał pożyczać pieniądze na młodego człowieka na krótko przed jego śmiercią.

ciekawostki

Teraz, gdy wiesz, kto był Zdzisław Beksiński. Obrazy tego pana sobie ponure piętno. W tym przypadku artysta ma bardzo przyjemne usposobienie. Był trochę nieśmiały, ale komunikując się cieszył. Zdzisław Beksiński dał swoje tytuły dzieł. Pisał na płótnie, przygotował się. Wykonawca znienawidzony ciszę podczas słuchania twórczości, głównie muzykę klasyczną. Pański syn jest wielkim fanem zespołu o nazwie The Legendary Pink Dots. Po jego śmierci, cała grupa album zostały ozdobione obrazami artysty. Zatem, muzycy postanowili uczcić pamięć syna pana. Nasz bohater – jedyne współczesnych polskich artystów, którzy wystawiane w Japonii, w Muzeum Sztuki w Osace. Opanować prawie nigdy odwiedzanych muzeów i wystaw.