785 Shares 8042 views

Jak zrobić fałszywe pieniądze?

Pomimo faktu, że fałszerze są teraz zagrożone z wychwytem znacznego okresu, podrobione pieniądze zostały wydrukowane i będą drukowane.

Fałszerstwo można dokonać w jeden z następujących sposobów:

  1. Z drukarki atramentowej. Warto to nie jest tak drogie, że jakość wydruku jest coraz lepsza i poprawy, ale fałszywy banknot funkcje zabezpieczeń brakuje i zamazany obraz. Mniej lub bardziej taktowny osoba odróżnić fałszywych pieniędzy wydrukowany na drukarce atramentowej, od chwili obecnej.
  2. Z pomocą kolorowej drukarce laserowej. Opierając się na wyjściu jest doskonalsze, jasne, że nie jest zmywane wodą. Ale przy bliższym zbadaniu, zwłaszcza pod lupą, staje się oczywiste, że obraz składa się z małych kropek, a rachunek żadnych znaków wodnych.
  3. Sitodruk. Podrobione pieniądze, uzyskane w ten sposób można odróżnić od prawdziwych w dotyku, ponieważ postać uzyskuje ulgę i trójwymiarowy.
  4. Druk offsetowy. Pieniądze uzyskane w ten sposób odróżnić od prawdziwych może być tylko specjalista.

Czasami, aby zarobić na naiwnych obywateli, a fałszerze nie mają nic do wydrukowania. Okresowo, media opisuje przypadki oszustw w zastosowaniu do starszych emerytów rzekomych przedstawicieli służb opieki społecznej z ofertami do wymiany wszystkich swoich oszczędności w „nowych” pieniędzy, które zostały podpisane, „żartuje karty bankowe” lub „rosyjski sto dolarów.” Pomyślany jako żart, były karmione naiwnych obywateli pod przykrywką tych.

Inną opcją – aby zmienić nominał banknotu. Jeden dolar przekształca się 10 i 10 – sto. Taka gruba fałszerstwo często natknąć turystów zagranicznych lub niepiśmiennych imigrantów z sąsiednich krajów, którzy nie mają pojęcia, jak wyglądają prawdziwe rachunki.

Czasami przestępcy wykonane fałszywych pieniędzy z rzeczywistym – wypowiedzieć znaków wodnych i bezpieczeństwa, salda wymiany w banku jako uszkodzonych banknotów w wartości nominalnej. A Zabezpieczenie jest zamocowany do nowej ustawy.

Nawiasem mówiąc, nie tylko fałszywych pieniędzy papierze, ale także monet. Oczywiście, zwykle Desyatchikov lub nickle Forge nikt nie będzie, ale w rzadkich przypadkach kolektora, kosztuje kilka tysięcy (lub nawet dziesiątki tysięcy rubli), nie może być każdy. Fałszywe monety – kłopotliwe, jedna drukarka wtedy nie będzie zarządzać. Fałszywe cast, pereshtampovyvayut, przepiłowany off część „natywnego” rysunku i następnie lutowane drugiego, zwiększając w ten sposób koszty.

Najbardziej popularny fałszywy w USA – sto dolarów. W Rosji – 1000 rubli. Jest to zrozumiałe, ponieważ tysiąca teraz – jeden z najbardziej popularnych banknotów. Ponadto 5000 rachunki są rzadsze, a więc uwaga podczas sprawdzania ich łatwiejsze do zapamiętania człowieka, który sprzedaje fałszywe. Hundred- i pyatisotrublovye fałszerstw banknotów ma szczególne znaczenie, ponieważ koszt produkcji nie będzie się opłacać.

Fałszowanie pieniędzy, w celu rynku ścigane. Fałszerz, którego wina jest udowodnione w sądzie, czekając pozbawienia wolności do 8 lat i grzywny do 1 mln. Produkcja, magazynowanie i transport fałszywych pieniędzy, papierów rządowych lub monet w dużej skali twarze pozbawienia wolności do 12 lat. grupa Podrabianie osobom Wszyscy uczestnicy pozbawienia wolności do 15 lat.

To nie ma znaczenia, jak długo dana osoba jest przypadek, gdy pozbył ustawy lub ustawy uchwalonej przez tysiące. Jednak aresztowanie musi być dobry powód. Organy ścigania nie wystarczy, aby złapać za rękę handlarzom. Musimy udowodnić, że przeniesienie wiedział, że projekt ustawy lub monety – fałszywy, a nie tylko do zakupu towarów na dostawę banknotów wymieniać godzinę wcześniej.

Jak chronić się przed oszustwami? Podrobione pieniądze są często bez znaków wodnych i listew bezpieczeństwa, więc dobrym punktem wyjścia byłoby sprawdzić je pod światło. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności, położyć nową ustawę ze starym i porównać je lub odnoszą się do sprawdzenia najbliższy sklep lub bank.