215 Shares 4437 views

Jak zrobić mini-koparka z rękami

Przez cały czas dostatecznie wysoka popularność cieszył narzędzia i urządzenia, które łączy różne funkcje. Podobna tendencja dotyczy technologii, która jest powszechnie stosowana w miejscu kraju. Na rynkach dla produktów można znaleźć mini-ciągników i jednoosiowe. Każdy model posiada szereg załączników. Wszystko to pozwala na użyteczność i prac rolnych. Załączniki Producenci brakuje jednej ważnej operacji, które są wymagane od czasu do czasu w trakcie sprzątania. Są to wszelkiego rodzaju prac ziemnych. Na rynku jest trudne do znalezienia dodatkowych załączników do ciągników i Glebogryzarki, które pomogłyby w realizacji robót ziemnych. Oczywiście, można kupić mini koparka, ale koszt może przekroczyć 7 $ 000 EUR. Produkować mini koparki z rękami na tyle, aby była ona konieczna tylko zaopatrzyć się w pewnym zestawem narzędzi i materiałów. Do produkcji wspomnianego sprzętu na podstawie silnik spalinowy lub kultywator silnik musi być zastrzeżone urządzeń do obróbki metali, spawania i ślusarskich narzędzi.

Technologia pracy

Jeśli potrzebujesz rów, na przykład, na fundamencie, a następnie można uzyskać łopatę, ale taka praca wymaga spędzać dużo czasu, ale przy użyciu koparki, aby zakończyć takie manipulacje będzie możliwe w ciągu zaledwie 30 minut. W celu wytworzenia mini koparki z rąk, trzeba będzie przeprowadzić trzy etapy, z których pierwszy przygotowanie projektów, drugi etap – produkcja, a ostatni etap będzie się wiązać z koniecznością budowania.

prace przygotowawcze

Początkowo trzeba zdecydować, na jakiej podstawie i na jakie technologie będą produkowane koparki domowej. Jeśli nie jest to mini-traktor lub jednoosiowy, to najlepiej, aby produkcja w montażu, więc trzeba postępować technikę, która jest używana do mocowania sprzętu odśnieżania. Jeśli są dostępne w silnik starego samochodu, mini-koparka z rąk mogą być wytwarzane przez stworzenie podwozia ciągnika, przystosowanego do wykopu.

Rozpoczynamy produkcję

Podstawa ramy utworzą kanał, który ma standardową wielkość 8 lub 10. Elementy te są ze sobą połączone przez spawanie. Przez ten system stałej belki z przyczepą samochodu lub maszyn, które były w użyciu. W tym przypadku obrabiany będzie musiał pozbawić sprężyn. Ewentualnie wykonuje improwizowany osi. Kiedy wyprodukowane mini-koparka z ich rąk, oś jest zamontowana na kołach. Wobec tego można założyć, że pojazd silnikowy jest gotowy. Cała objętość kanału ze względu na ramię i wsporniki wymagają 12 metrów materiału.

Metodologia pracy

Jeśli będzie produkowane mini-koparka z ich rąk, rysunki urządzenia można łatwo tworzyć własne lub pożyczone od artykułu. Manipulator zaleca dvuhkolennym, będzie dostarczać bardziej prostą konstrukcję. Jak najlepsze wieści ze spawanych profili U, które są połączone ze sobą. W rezultacie, należy uzyskać prostokątny profil, do którego stałe uchwyty wykonane z metalu. Ich grubość powinna wynosić 10 mm. Pośród innych elementów konstrukcyjnych można odróżnić wsporniki siłowników hydraulicznych, szpilki i mechanizmy jazdy. Podczas produkcji będą musieli korzystać frezowanie, wiercenie i narzędzi tokarskich. Można wprowadzić pewne elementy, takie jak łyżki, na własną rękę lub kupić gotowe.

Dostawa koparki hydraulicznej

Jeśli zdecydujesz się zrobić domowe mini-koparka z rąk, ważne jest, aby zastanowić się nad sprzętu hydraulicznego, w tej sprawie przed panem jest zupełnie wybór. Sercem układu hydraulicznego działa jako pompy olejowej typu NS-10. Popularny i wariacje NS-32 i NS-150. Jeśli chodzi o najnowszym modelu, zaleca się używać go tylko w nowej formie. Butle dla funkcjonowania wiadra i ramienia może być dawny użycie cylindry doskonale pasuje do stacji kolei linowej, którą pożyczył od KAMAZ i MAZ. Jeśli dokonujesz domowe mini koparki, można kupić nowe cylindry, kierując wielkości 63 x 40 x 500. Urządzenie takich towarów będzie musiał zapłacić około 100 $. Kontrolować zawór sterujący korzystnie jest używać znaku CSG 253 x 70.4 lub IFA. W danych elementy powinny być trzy lub cztery sekcje. Jeśli nie można znaleźć dodatkowymi informacjami, które były już w użyciu, trzeba będzie przygotować 150 $ za ich zakupu.

Przeprowadzenie prac instalacyjnych

Zrób mini koparka z rękami wystarczy. W następnym kroku można rozpocząć montaż konstrukcji na podwoziu. Po tulei gumowej lub sworznia należy połączyć wał kultywatora mocy silnika, a także oleju pompy hydraulicznej systemu. Wszystkie urządzenia hydrauliczne muszą być połączone ze sobą za pomocą tulei gumowych nakładających ciśnienie. W końcowym etapie gotowych wyrobów powinny być pomalowane, aby zapobiec korozji.

Wykonywanie dodatkowych części

Jeśli zdecydujesz się przyczepiane Minikoparka z ich rąk, a potem niektóre z wysięgnikiem może być wykonane przy użyciu rur o przekroju kwadratowym o boku 80 mm. Możliwe jest, w tym celu skorzystać z blachy, które muszą mieć grubość w zakresie od 6 do 8 mm. Z niego pierwsze wycina wykroje, które są złożone, a następnie zespawane ze sobą. Jeśli planujesz zrobić własną wiadro, trzeba użyć wspomnianej powyżej grubości metalu dla niego. W celu wzmocnienia konstrukcji, to spawanie strefy w górnej części. Między innymi, podłużne krawędzie muszą być wzmocnione. W celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania wiadra, konieczne jest zapewnienie zęby, które są wykonane z wysokiej jakości stali. Druga opcja jest często używany palce, pożyczone od torów ciągnika.