144 Shares 1696 views

Lada Priora: charakterystyka i opis

Lada Priora to samochód krajowy w korpusie tylnej części nadwozia. Ten rodzaj ciał wśród kupujących jest mniej niż popyt niż sedan. Charakterystyka Lada Priora jest niemal identyczna z sedanem. Jaka jest różnica?

Lada Priora, którego właściwości techniczne różnią się od sedana tylko w typie nadwozia, mają inne wykończenie wnętrza. W hatchbacku bagażnik jest większy, zwłaszcza gdy siedzenia, które są za, są złożone. Maszyny nie różnią się pod względem charakterystyki i typu silników. Hatchback Priora jest wyposażony w tylko jeden silnik o pojemności 1,6 litra (16 zaworów), który może wycisnąć moc 98 KM. Ten wskaźnik jest bardzo dobry dla samochodu, którego ciężar wynosi nieco mniej niż 1,5 tony.

Priora, której parametry techniczne są na dość wysokim poziomie, została wydana w 2007 roku. Ten samochód powstał na platformie "dziesiątki" i różni się nie tylko od jego przyjemnego wnętrza i nowoczesnego wzornictwa, ale także od innych, równie ważnych szczegółów. Na przykład ciało tego urządzenia stało się bardziej sztywne, co poprawiło zarówno kontrolę, jak i bezpieczeństwo. Wzrosła także lista dodatkowych urządzeń. Posiada poduszkę przeznaczoną dla pasażera z przodu, a także system przeciwblokujący (skrócony ABS) oraz pomoc, stosowaną w hamowaniu awaryjnym. Również nie jest możliwe, aby nie zauważyć w samochodzie Lada Priora charakterystykę centralnego zamka z pilotem, wielofunkcyjne światła i czujniki deszczu. Maszyna ta jest oferowana nabywcom w kilku poziomach wyposażenia, a zatem podstawowe wyposażenie jest inne (wszystko zależy od poziomu osiągów).

W Federacji Rosyjskiej model jest wyposażony w dwie jednostki benzynowe, a także 81-cio tzw. Ośmiobrotowy. Ale na rynku na Ukrainie samochód został wydany tylko z szesnastostopniowym urządzeniem zmodernizowanym (jego objętość wynosi 1,6 litra). Skrzynia biegów jest manualna, przeznaczona na pięć biegów. Jeśli spojrzymy na dane paszportowe samochodu Lada Priora, dane techniczne wskazują, że jednostka ta przyspiesza do 100 kilometrów na godzinę przez jedenaście i pół sekundy, a benzyna przez sto kilometrów potrzebuje około dziesięciu litrów.

Zanim samochód marki Largus pojawił się na rynku motoryzacyjnym, Priora była jednym z najbardziej przestronnych maszyn wśród wydarzeń tej marki. Ten sedan posiada czterocetonowy bagażnik, a także praktyczny prześwit wynoszący 165 milimetrów.

Charakterystyka Lada Priora jest dobra, a wśród najzdolniejszych zalet są: zużycie paliwa jest przyzwoite, a samochód jest niezawodny, a jego właściciel ma stosunkowo małe kłopoty. Dobre zawieszenie, w drodze bardzo wygodne wejście na zakręty. Dzięki szybkości i przyspieszeniu samochód może konkurować nawet z obcymi samochodami! Poza tym warto wspomnieć o projekcie – przedni panel jest doskonale wykończony, a centralna konsola wygląda przyzwoicie.