412 Shares 8504 views

Smartphone Highscreen Alpha R: przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Rynku inteligentnych telefonów jest wypełniony setkami różnych modeli. Niemal codziennie pojawiają się nowe urządzenia do modyfikacji sprzedaży. Jak dobrać optymalnie odpowiedni? Jakie są kryteria brane jako podstawa do podejmowania decyzji? To pomaga zrozumieć naukę dwóch rodzajów źródeł: opinie ekspertów oraz opinii klientów. Dzisiaj patrzymy na coś, a drugi w odniesieniu do smartphone, który został wydany w 2013 roku, a mianowicie HIGHSCREEN Alpla R.

Będziemy badać główne cechy tego urządzenia, próbują podkreślić swoje szczególne zalety. Pierwszym źródłem, które pomogą nam rozpocząć naukę smartphone HIGHSCREEN Alpha R – przegląd (lub raczej ich zbiór) w imieniu doświadczonych rosyjskich specjalistów IT.

będziemy notować devaysa cech oraz jego możliwości technologicznych, zwracamy się do wyników badań i analizy zbiorczej opinii, które eksperci uznali za konieczne w celu informowania społeczeństwa.

A potem będziemy patrzeć w lewo Highscreen Alpha R opinie użytkowników. W ten sposób, za pośrednictwem zintegrowanego podejścia, będziemy w stanie uzyskać całościowy obraz specyfiki urządzenia.

Opis urządzenia

Smartphone Highscreen Alpha R najbardziej uznane przez ekspertów jako funkcjonalnych i niedrogich FullHD-gadżetów. Urządzenie to posiada wysoką rozdzielczość i doskonałą jakość matrycy. Wśród opcji, wyróżnia się z urządzeniem unikatowym – możliwość zainstalowania baterii o większych wymiarach. Dzięki temu można bezpiecznie przyjąć smartfon na wycieczkę za miasto, czy na ważne spotkanie, nie obawiając się, że w kluczowym momencie, że wyłącza absolutorium.

Który jest zainstalowany na Highscreen Alpha R firmware? Nic więcej niż Android 4.2. Dość powszechne, nowoczesna platforma.

Urządzenie jest wyposażone w moduł GPS nawigacji, a także akcelerometr i żyroskop.

Wymiary urządzenia:

  • szerokość: 7,2 cm;
  • Wysokość: 14.35 cm;
  • grubość 0,93 cm;
  • 204 g masy smartphone

Telefon obsługuje jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM. smartphone ekran wyposażony jest w wielodotykowy. Urządzenie procesor – z czterema rdzeniami.

materiał Wygląd

Smartphone jest wykonany z wysokiej jakości błyszczącego plastiku. Kolorowa wersja tego urządzenia w dwóch rodzajach – biały i czarny. W drugim przypadku formalnej nazwy urządzenia modyfikacja brzmi jak HIGHSCREEN Alpha R Black. Z punktu widzenia konstrukcji jest surowe, podkreślił-biznesu styl. Ale inteligentny telefon na białym, jak zwrócić uwagę eksperci, jest prawie nie zostawić odcisków palców na siebie zauważalne.

Telefon wykonany jest w formie prostokąta. Każdy z elegancko zaokrąglone narożniki są. Wyświetlacz smartfon jest dobrze chroniony przed silnym szkła jest odporny na uszkodzenia. Urządzenie ekran również chroniony przez niektórych elementów konstrukcji nadwozia, w przypadku umieścić zakryte. Eksperci zaangażowani w teście smartfonów, zwróć uwagę na jakość jego montażu: NO „luz” po naciśnięciu na ciele, pokrywa nie może wybuchnąć.

W górnej części obudowy Highscreen Alpha R jest głośnik, prawo – kamera. Smartfon wyposażony jest przydatnych czujników oświetlenia i ruchu (podejścia). Są wielobarwne wskaźnik, który sygnalizuje nieodebrane połączenia, lub że jest to wiadomość SMS. Ten sam kolor światła pokazuje stan naładowania baterii (zielony oznacza, że akumulator jest naładowany, 100%).

Podobnie jak w wielu innych smartfonów w swojej klasie, tuż pod ekranem znajdują się trzy przyciski (funkcja „powrót”, „Menu główne” i „dom”). Po lewej stronie urządzenia znajduje się regulator głośności. Na górze smartfonu – przycisk zasilania obok dwa złącza: dla microUSB i audio.

Niektórzy eksperci twierdzą, że przycisk zasilania (blokada) prasa nie jest bardzo wygodne.

pokaz

Przekątna ekranu smartphone – 5 cali. Gęstość pikseli obrazu w wysokiej – 440 jednostek na cal. Jak w większości innych nowoczesnych smartfonów mają Highscreen Alpha R ekran dotykowy. Matryca Wyświetlacz wykonany jest w oparciu o koncepcję IPS. Obraz na ekranie jest czytelny przy oglądaniu pod różnymi kątami i przy jasnym świetle słonecznym. Eksperci podkreślają, że jakość wyświetlacza HIGHSCREEN Alpha R nie jest gorsza podobnych składników znanych prestiżowych marek, takich jak, na przykład, HTC One.

Długa żywotność baterii

Jak wspomniano powyżej, smartfon może być zainstalowany jako standardowego akumulatora (jego pojemność wynosi 2000, MAH) lub więcej pozycji (4 Th. MAH). Pierwsze prace około 10 godzin, a średnią intensywność użytkowania, a drugi – o ile razy. Można wydłużyć czas pracy baterii, wyłącz jeśli internecie. Średnia 2,5 ładowania akumulatora wzrasta – około 4 godzin.

technologie komunikacyjne wspierające

Smartfon jest kompatybilny z sieciami typu 2G i 3G. Jednak, jak zwrócić uwagę eksperci, dwie karty SIM nie mogą pracować jednocześnie w trybie 3G. Jeden lub oba muszą działać natychmiast używając 2G-kanał. Nie ma Bluetooth 4.0, obsługuje WiFi.

Smartfon może pełnić funkcję bezprzewodowego punktu dostępowego lub wykorzystywane jako modem. Czułość Wi-Fi modułu jest oznaczona przez ekspertów za wysoka: sygnał z urządzenia routera łapie dobrze.

Podłącz urządzenie do komputera i innych urządzeń z portem USB w wersji 2.0.

pamięć urządzenia

Smartphone ram – 1 Gb. Średnio nieco mniej niż połowa używany. Wbudowanej pamięci – 4 GB, ale swobodnie pisać o 2,2 plików. Można zainstalować dodatkową pamięć microSDHC standardowe gniazda w 32 GB.

Niektórzy eksperci zwracają uwagę na jeden szczegół: jeśli smartfon nie jest dodatkowa karta pamięci, niektóre programy nie widzą wolną przestrzeń w wbudowany moduł przechowywania plików.

kamera

Aparat na smartphone – dwa z przodu i jeden, który znajduje się w tylnej części obudowy. Pierwszy ma 2 megapikseli, drugi – 8. klipy wideo są zapisywane w formacie 3GP. przepływ – 30 klatek na sekundę, z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli.

strzelanie eksperci jakości oszacować średnią. Uwagi telefon zdolność do wysokiej jakości zdjęć panoramicznych, pracę w nocy i wieczornym świetle. Wybuch, który jest wyposażony w kamerę, według ekspertów, nie jest zbyt silny.

Główny aparat ma autofocus. Jeden z przodu, idealny do Skype połączeń wideo i jej analogów. Przesłona smartphone komorę główną – F / 2.5.

Ustawienie tego komponentu sprzętowego można przeprowadzić zarówno ręcznie jak i automatycznie. Eksperci zalecają wyłączenie opcji, takich jak stabilizacja wideo. Fakt, że jest realizowany według niektórych ekspertów, nie jest na najwyższym poziomie. konieczne jest, aby włączyć drugi z kolei – „Preview” – w proporcji 4: 3. Telefon będzie nagrywać wideo w optymalnej rozdzielczości.

Eksperci testowany smartfon, doszliśmy do wniosku, że zainstalowany aparat radzi sobie równie dobrze ze strzelaniną w dowolnej odległości.

Procesor i chipset

Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany zestaw markowych chipów Mediatek. również zamontowany w procesorze smartfon Cortex-A7 taktowaniu 1,5 GHz (Architecture – 28 nm). Graficzne podsystem urządzenia roboczego zapewnia moduł SGX 544MP (częstotliwość – 357 MHz).

Wydajność smartphone pozwala zapuskat większość aplikacje w Google Play (w tym wielu grach).

funkcje multimedialne

Urządzenie jest wyposażone w wbudowane oprogramowanie, które pozwala na odtwarzanie muzyki. Istnieje również funkcja radia. Eksperci chwalą Smart Phone dla wysokiej jakości dźwięku. Istnieją również preinstalowany odtwarzacz wideo, który obsługuje większość istniejących formatów plików. Niektórzy eksperci twierdzą, że jakość dźwięku może być wyższa, jeśli pokrywa smartphone (na stanowisku odkrytą maszyny) nie pokrywa się z głośnika.

konkurujące ze sobą modele

Wśród głównych konkurentów smartfonów (urządzeń, które są z nim w tej samej grupie cenowej i posiadających podobne cechy), eksperci nazywają taką zupę Alcatel One Touch IDOL X, ZOPO ZP 980, THL W11.

Zawartość opakowania

W oknie, zakupionego w sklepie, użytkownik smartfona znajdziemy, oprócz samego, słuchawki, kabel USB (jak również ładowarkę, która przyszła z nim) urządzenia i baterii. Przez „żelazo” jest dołączany szczegółową instrukcję. I to wszystko opakowaniu. Jeśli użytkownik potrzebuje, na przykład, w przypadku HIGHSCREEN Alpha R, to akcesorium będzie musiał kupić oddzielnie.

fajne funkcje

Jakie są funkcje smartphone izolowanych ekspertów? Może to być, na przykład, wybór karty SIM do wykonywania pewnych operacji. Inną ciekawą cechą – aktywacja grafiki na urządzeniu. Również w telefonie, można wybrać określony katalog, aby zainstalować pobrane aplikacje.

Jest przydatne oprogramowanie smartfon działa jeszcze w warunkach „Fabryka”. Wśród najbardziej zauważalną – serwis 4Sync, wbudowany menedżer plików, użyteczne narzędzia (takie jak, na przykład, OTA i „Backup”).

benchmarki

Telefon Highscreen Alpha R jest przeznaczony przede wszystkim do wykonywania codziennych zadań: rozmowy telefoniczne, robienie ważnych nagrań rozmów z wykorzystaniem aplikacji wideo, wiadomości. On jest słusznie uważane za ekspertów, nie jest przeznaczony do wykonywania zadań, które wymagają wysokiej wydajności.

Jednak w jego opinii niektórych specjalistów IT wciąż wolą przetestować urządzenie do prędkości, przy różnych obciążeniach.

Eksperci testowane smartphone Highscreen Alpha R dla produktywności, o devayse reagować bardzo pozytywne. Uważa się, że urządzenie jest świetne, jak już wspomniano powyżej, aby poradzić sobie z uruchomieniem gry (jeśli nie chodzi o wymagających 3D wersje załadowanych tekstur w formacie FullHD). Jednak, jak eksperci uważają, grać w gry ze złożonymi grafika nie może być podstawowy profil urządzenia. Aby uruchomić takie produkty „gier”, takie jak, na przykład, Real Racing lub, na przykład, NOVA potrzebują różnych urządzeń typu. Jednak eksperci odkryli 3D gier, które nie są „luźne” na telefonie w ogóle. Do tych należą GTA Vice City.

Puzzle, strategia, karty i inne gry są podobne na telefon bez istotnych wad i okładzin.

Jaki smartphone wyniki testów wydajności w popularnych benchmarkach? Raport ekspertów pojawiają się następujące dane.

Benchmark AnTuTu smartphone wydała około 15 500 jednostek, w programie Quadrant – ponad 4800 na rysunku Vellamo był 1550/501. Ten rodzaj oprogramowania jest w Geekbench trzeciej wersji, pokaż skutkuje 396/1308. Zdaniem ekspertów, wyniki są średnie, ale wystarczająco dla smartphone tej klasy.

Urządzenie również testowane na stabilność (program Stability Test). Specjaliści zauważyć, że procesor zamontowany na ruchomej, pochylonej wysokiej rzeczywistości obciążenia zmniejsza się częstotliwość zegara (około 30%). Urządzenie ekspertów znalezionych podczas badań, prawie nie ogrzewany, nawet przy dużych obciążeniach.

streszczenie

Wśród najbardziej oczywistymi zaletami, które zgodnie z ekspertami, charakteryzuje smartphone – niska cena, szeroki zakres właściwości, obecność dodatkowej baterii. Przez minusy eksperci przypisują stosunkowo słaby błysk.

Specjaliści nazywają smartfon jeden z najbardziej przydatnych rozwiązań w swojej klasie. Rozpoznać, że jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń w segmencie niedrogich FullHD-smartphone – to Highscreen Alpha R. przegląd i badanie tego urządzenia – procesów, w przeważającej części subiektywne. A ponieważ opinia biegłego nie można uznać za decydujący. Jednak ogólne informacje o urządzeniu i jego możliwości, to na pewno dostał.

opinie użytkowników

Zobaczmy, co mówią o tym użytkowników urządzeń. Przestudiujmy co natura są o smartfonie opinii Highscreen Alpha R.

Wielu użytkowników uważa, że urządzenie nie jest wystarczająco silny Flash – nie minus, odnosząc się do faktu, że fotografia wysokiej jakości – nie główną funkcją smartfona. Podobnie – w stosunku do szybkości wczytywania gier 3D.

Wielu użytkowników są pod wrażeniem Opcje kolorów. Pomimo faktu, że istnieją tylko dwa – znaleziono oba modifitsatsii swoich kochanków. Smartphone Highscreen Alpha R Czarny jak przedsiębiorców, menedżerów, pracowników, których praca wymaga rigor styl. Jego białe analogowe sympatyczni młodzi ludzie, przedstawiciele twórczych zawodów. Mimo surowych przepisów dotyczących jakie grupy społeczne użytkowników smartfonów są przyciągane do urządzenia określonego koloru, chyba nie może być.

Większość użytkowników będzie ocenić, jak skuteczne urządzenie smartphone, który jest z powodzeniem wykorzystywane do rozwiązywania różnych zadań. Wielu chwalić swoją wszechstronność, możliwość uruchomienia niemal każdej aplikacji.

Co może smartfon?

Jakie możliwości otwierają się dla użytkowników telefonów, na podstawie całokształtu jego właściwości? Że wie, jak zrobić urządzenie?

Przede wszystkim – wysokiej jakości aparat fotograficzny i doskonałych właściwościach wyświetlania pozwalają używać smartfonu jako wygodnego narzędzia multimedialne. To może pomóc podjąć piękne zdjęcia, nagrywać wideo.

Szerokie możliwości komunikacyjne urządzenia sprawia, że jest wygodny w zakresie komunikacji z komputerem i innymi urządzeniami.

W celu realizacji funkcji „Classic” – wykonanie połączeń – smartphone, według wszelkiego prawdopodobieństwa, gotowi, głośniki, sądząc po wynikach testów dają dobry dźwięk. Również obsługuje dwie karty SIM, co znacznie zwiększa poziom wygody w korzystaniu z urządzenia. Połączenia i korzystać z Internetu, jest to możliwe, w tym samym czasie przy użyciu najbardziej konkurencyjne ceny na różnych operatorów.

Smartphone Highscreen Alpha R – optymalne rozwiązanie dla użytkowników, reprezentujących szeroki wachlarz grup społecznych i zawodowych specjalności. Funkcjonalność, design i Gadget prędkość wystarczająca dla większości codziennych zadań określonych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Inną wyraźną przewagę Highscreen Alpha R – cena. Marki z Chin, co do zasady, nie należy przeceniać wartości produkowanych urządzeń. Wielu ekspertów, ten smartfon jest w rankingu najtańszych urządzeń w klasie FullHD.