817 Shares 3679 views

Jak otworzyć rozszerzenie .sig? Opis formatu pliku i powiązanych programów

Często, wpadając w format * .sig, ludzie zastanawiają się, co to jest. Drugi, zaraz po pierwszym, jest pytanie: "Than otworzyć rozszerzenie sig?".

Co to jest sig?

Znak rozszerzenia (podpis angielski – podpis) jest formatem plików sygnatur cyfrowych. Jest to najczęściej używane w dokumentach wysyłanych pocztą elektroniczną. Dla prostego użytkownika ten format może odbywać się raz lub dwa razy, ale w środowisku komercyjnym nie jest rzadkością.

Pomimo straszliwej nazwy i być może nie dość jasnego wyjaśnienia, sig to plik tekstowy, taki sam jak txt lub doc (docx). Zawiera informacje o nadawcy wiadomości (zwykle imię firmy, nazwisko nadawcy, kontakty, itp.), Edytowane przez niego (a zatem mogą zawierać wszystkie rodzaje notowań, odwołania reklamowe i cokolwiek) i jest dołączone do tego listu automatycznie.

Jak otworzyć rozszerzenie * .sig ?

Chociaż większość osób łączy pocztę z pocztą i gmailem, ci, którzy mają obowiązek obsługi z nimi przecinają, stale używają specjalnych pakietów oprogramowania – programów pocztowych. Są wielofunkcyjne i między innymi otwarte znaczniki rozszerzeń. Jak otworzyć list z podobnym rozszerzeniem z takiego oprogramowania? Najbardziej popularnymi usługami są:

  • Microsoft Outlook – jest dołączony do pakietu rozszerzonych pakietów biurowych firmy Microsoft.
  • Eudopa jest powszechna w zachodnim e-mailu z klientem z angielskim interfejsem. Zaletą jest to, że działa zarówno z systemem Windows jak i MacOS "jabłko".
  • Mozilla ThunderBird, Opera Mail – rozwój programów pocztowych znanych przeglądarek.

Jaki program dla poczty do wyboru to temat nowego artykułu. Jeśli kierujesz się tylko kryterium "niż otwarcie znacznika", czyni to każdy, nawet najbardziej prosty klient poczty.

Inne programy

Aby utworzyć podpisy cyfrowe, jest program o nazwie "CryptoARM" – z bezpłatnymi i płatnymi wersjami. Dzięki temu pliki * .sig są otwierane i tworzone. Do szyfrowania stosowane są standardowe cryptproviders systemu Windows "CryptoARM", więc jest łatwe i proste. Przed opisaną poniżej metodą dla zwykłego obywatela, oprogramowanie nie ma żadnych zalet, ale początkujący kryptografowie będą zainteresowani.

Jeśli nie chcesz instalować nowego programu

Pomoc przynosi dobry stary "Notatnik" – ten program, jeśli chcesz, możesz otworzyć nawet obraz (chociaż jego kodowanie tekstu jest mało prawdopodobne dla każdego), co powiedzieć o pliku tekstowym * .sig.

Niż otworzyć za darmo niczego? "Notatnik", oczywiście! Tutaj i podpis cyfrowych plików przez nie i otwarte, są tworzone i edytowane. W ostatnich dwóch przypadkach najważniejsze jest, aby pamiętać o wpisaniu nazwy odpowiedniego rozszerzenia po nazwie pliku.

Wreszcie

Ciekawi użytkownicy, oczywiście, zachęcani do przeglądania Notatnika, który jest plikiem * .sig, ale w rzeczywistości nie jest tak interesujące, jak się wydaje na początku. Jest to plik pomocniczy i nie zawiera informacji dla odbiorcy.