643 Shares 8499 views

święta narodowe w Uzbekistanie

Uzbeckie ludzie są naprawdę zabawne i ciekawe, kochający i uhonorowanie ich tradycji. Dlatego też, bez względu na obchody mogą być one wiedzą, jak go obejść.

Wakacje w Uzbekistanie są często z dużymi stężeniami ludzi, śpiewu i tańca, ogromnej ilości wyśmienitych potraw narodowych. Uzbecy umieścić na żadnym festiwalu koniecznie tradycyjny strój jako hołd dla ich przodków.

festiwale folklorystyczne

Spójrzmy na nich.

 • Najbardziej najważniejsza uroczystość Uzbekistanu (1 września) – Dzień Niepodległości.
 • Ósmy grudnia – Dzień Konstytucji.
 • Dziewiątego maja jak nasz obchodów Dnia Zwycięstwa, ale nazywa się „Dzień czci i chwały”.

Mamy wymienionych główną ogólnokrajowego uroczystość. Ale istnieje więcej Uzbecy i religijne stały się tradycyjne święta. Rząd jest sympatyczny do tego. Dlatego są one oficjalnie uznawane za wyjście.

 • Najbardziej ulubione święto w Uzbekistanie dzisiaj – to bez wątpienia Ramazan.
 • Na drugim miejscu jest znaczenie Eid al-hait.

Są 2 święto przychodzą jeden po drugim po poście lub duchowej czczo, jak mówią w Rosji. Ten post ma na celu zapewnienie, że ludzie myślą, że wszystko na tym świecie, „korupcja”, najważniejszą rzeczą jest z tego powodu – duszy. Konieczne jest, aby dbać o nią, a potem do innego świata nie musiał się wstydzić za czyny popełnione na ziemi. Podczas Eid al Uzbecy modlić twarde i nie jeść niektórych rodzajów żywności. Ten ostatni nie różni się od naszego rosyjskiego urzędu.

W obchodach głównie wszystkich wierzących Uzbekistanu odwiedził serwis z życzeniami na meczet, a następnie swój obowiązek rozważyć, aby odwiedzić ich krewnych żyjących i zmarłych. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych cele charytatywne. Z tego powodu, nawet biedni ludzie starają się leczyć „ukośny” pilaw swoich sąsiadów i ubogich na ulicach.

Navruz. Przygotowanie świętować

Najważniejszą z tradycyjnym – święto równonocy wiosennej. To symbolizuje początek nowego roku, a także rozbudzenie sił natury, od tego dnia rozpocząć sadzenie.

Historia tego święta sięga daleko w przeszłość. Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy uroczystość ta oznaczona więcej 3000 lat temu. Od tego czasu, aby świętować to jest zaangażowana w dowolnym uzbecki.

Według legendy, Nouruz jest powiązany z nazwą Shah Jamshed. Przygotowania do festiwalu rozpoczyna się wcześniej. Na kilka tygodni przed doniosłych wydarzeń sugerować ludzi w domach w porządku. Jeśli masz ogród warzywny lub ogród, są one również próbuje wnieść w odpowiedniej formie. Pamiętaj belyatsya i przycięte drzewa dostępne w gospodarstwie, roślina co najmniej jeden nowy.

Navruz. uroczystość

Wreszcie przychodzi Navruz – 21 kwietnia. Jest to bardzo szczęśliwy wakacje. Na to w każdej społeczności organizując masowe uroczystości z napojami i przekąskami, pieśni i tańce, konkursy i gry.

Jednym z głównych dań na stole w tradycyjnych festiwalach w Uzbekistanie jest Sumale – to kiełkującego ziarna pszenicy. Oni cały dzień gotowane w dużym garnku. Kolidować z ich kobiet, jeden po drugim w poście. Mężczyźni do przygotowania żywności nie jest dozwolone.

Uzbecy powiedzieć, że kobieta po zakończeniu jego przesunięcie na służbie, może ona poprosić o sam Wszechmogący niczego. Jednak z pewnością będzie on spełniać.

Następnego dnia wszyscy przybysze przelewa co się stało. Otrzymano brązowawy pozostawia słodką masę, która bardzo lubi dzieci.

Niektórzy ludzie uważają, w ich części kamyków. Nawiasem mówiąc, nie jest to zaniedbanie. Czyste kamienie specjalnie położył, po pierwsze, aby nie traktować spalony, a po drugie, tych, którzy dostali taką niespodziankę, obiecuje szczęście w nadchodzącym roku.

Nie każdy wie, ale to danie jest prawdziwy witamina nic. Może to z powodu tego, że jest tak popularny na festiwalu.

podawany również khalim (Halisa) i specjalnego tugrama pilaw.

Jedna z ulubionych gier tego dnia jest uważany konny Kupkari, wymyślone tylko dla prawdziwych mężczyzn.

Dzień Niepodległości Uzbekistanu

Odbywa się co roku w dniu 1 września. On pojawił się w 1991 roku. Naiperveyshy i nadrzędnym święto – Dzień Niepodległości Uzbekistanu – obchodzony jest na wielką skalę.

W każdym z obszarów państwa, a ich 12, przygotowuje pewnego programu świątecznego. Więc jeśli zdecydujesz się na wizytę w tym kraju w dniu 1 września, nie będą rozczarowani. W tym dniu trzymać koncerty zespołów folklorystycznych w Uzbekistanie, zawody sportowe, pokazy odmian, miasto targów. I, oczywiście, przygotowanie tradycyjnego pilaw. Za nim w kolejce prawdziwie ogromne kolejki na ulicach. W tym dniu jest gotowane w dużych kotłach. W związku z tym, każdy będzie mógł spróbować tej potrawy. Tak, i uroczystości rodzinne nie jest bez pilaw.

W stolicy Uzbekistanu przygotować świąteczny program z wykonywaniem znanych artystów i piosenkarzy, z wydarzeń sportowych, konkursach i znacznie więcej niż. Triumf ten odbywa się na „niezależność” placu. Zgodnie z tradycją, w końcu nie jest to wielki pokaz sztucznych ogni.

Inne święta w Uzbekistanie we wrześniu nie jest przestrzegana. Im częściej, że Ramadan przypada na okres od 1 do 29 września. Choć w 2016 roku termin był kolejny post rozpoczęła się 5 czerwca i zakończył się w dniu 5 lipca.

Wakacje Uzbekistan (2016)

Tutaj mamy listę świąt w tym kraju w 2016 roku.

 • 14 styczeń – Dzień Obrońcy Ojczyzny. Nie uważa się za święto państwowe, chociaż należy zauważyć.

 • Ósmy marca, w wielu krajach, jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, Uzbecy – nie jest wyjątkiem.
 • 21 marca – Navruz.
 • Dziewiąty maja – Dzień Pamięci.
 • Siódmego lipca – pierwszy dzień Ruza-hait w 2016 roku. Datę tę uroczystość zmienia się co roku.
 • Pierwszego września – dzień święto niepodległości Uzbekistanu.
 • 13 września – pierwszy dzień Kurban-hait w 2016. Również data pływającego.
 • Pierwszego października Rosjanie nazywany Dzień Nauczyciela, a Uzbecy – DZIEŃ mentora.
 • Ósmy grudnia – Dzień Konstytucji.
 • W nocy z 31 grudnia do pierwszego stycznia – Sylwestra.

Są święta w Uzbekistanie w 2016 roku i świętował mieszkańcy nadal świętować ciekawe stanu.

Ramazan Hait

Powiedział, że uroczystość obchodzi się przez kilka dni. To trwa co najmniej 3 dni po zakończeniu miesiąca czczo Ramadanu. Pierwsze dni stanu Ramadan hait przydzielona jako wyjście. Istnieją pewne zwyczaje tych dni. Ich Uzbecy stale obserwować przez kilka stuleci.

Na przykład, jeśli nie było panny młodej, tradycja jest ugotować świąteczny posiłek w domu męża. Ale to jest dopuszczalne, aby zaspokoić gości, tylko pokrycie głowy i twarzy specjalną półprzezroczystą zasłonę ciemną.

Dzieci mieszkające w sąsiedztwie, zwłaszcza dziewczęta, są pukanie do drzwi domu z nowym właścicielem. Oni pogratulował jej, a ona z kolei traktuje je z różnego rodzaju dodatkami, gotowane własną ręką.

Kurban-Hait

Największym i najbardziej ulubiony festiwal w islamie jest Kurban Hait. To oznacza koniec sezonu pielgrzymek do Mekki wody. Odbywa się w 70 dni po Ramadan hait.

Od 1991 roku festiwal stał się weekend i obchodzony Razdolnaya. Przygotowanie do niej rozpoczyna się siedem dni przed nią. Przede wszystkim, aby odwiedzić groby bliskich, gdzie przywracających kolejność specjalnie wynajętych ludzi zwanych Mahalla.

Jeden dzień przed obchodami zrobić tradycyjne słodkie potrawy: Snatch-gotowane, bogursok, Oram, Chak-Chak i innych. W przeddzień Kurban-hait nocy przygotowuje świąteczny pilaw. Są one traktowane i sąsiedzi.

Na wakacje w Uzbekistanie skosztować tradycyjnych potraw – Casa. Jest to ogromny vat rozmiar wykonane z ceramiki.

Jak zacząć Kurban Hait?

Święto zaczyna wszędzie takie same, z modlitw porannych tradycyjnie następnie trzy dni zabitych zwierząt. Zazwyczaj przez dotychczasowych stają się owce, sporadycznie – krowa. Jest to niezwykle rzadkie w tym celu wziąć wielbłąda. Po przeprowadzeniu oferty tusza jest dzielona dokładnie na trzy równe części. Jednym z nich pozwolić sobie, drugi służy ubogim. Pozostała część powinna zostać podana jako podziękowania dla wielkiego Boga.

W dniach świąt tradycyjnych, takich jak Ramadan i Eid al-hait hait, staje się bardzo widoczne, jak wiele wartości i poszanowania tradycji starożytnych mieszkańców tego pięknego stanu.

W te wakacje na pewno odwiedzić starszych rodzaju i starszymi członkami rodziny. Młoda kobieta, która niedawno odbyła się w domu męża, jak również na Ramadan hait, przygotowywania posiłków i pojawia się w oczach gości w strojach, przykryć włosy i twarz.

Wreszcie, mała

Mamy nadzieję, że artykuł był przydatny do ciebie, ty nauczyłeś wszystkie niezbędne informacje na temat obchodów. Teraz będzie się jasne, co wakacje w Uzbekistanie postanowiliśmy uczcić i jak to się dzieje.