804 Shares 2742 views

Wędkowanie na jeziorze Szczuczie

Północny Kazachstan – to jest piękno jezior diamentowych i unikalną florą i fauną, jest to wielkość gór Kokshetau i egzotycznych skały Bayanaul. Tutaj mają tendencję do wszystkich miłośników dziewiczej przyrody, czuć jego część.

To właśnie tutaj, pomiędzy górami, jest to unikalny obszar – Borovoye. Jest to prawdziwa oaza w kamiennych klifów i pióro stepów trawiastych. Lokalnych przewodników nazwać „kazachski Szwajcaria” do malowniczego jeziora z krystalicznie jasne jak woda, dla kluczy oblodzonych i zabawy szepcząc strumyków, z kolorowym dywanie drzew i krzewów.

Tu, w tej niezwykle pięknej ziemi, to świeci na zielonym suknem jeziora lasu Szczuczie. Połączenie z góry, powierzchni wody i lasów sosnowych stwarza nie tylko piękno zewnętrzne, ale również niepowtarzalny klimat terapeutyczny. Dlatego nad brzegiem jeziora wiele sanatoriów, ośrodków turystycznych i ośrodków.

Nazwa „Szczuczie” mówi sama za siebie: tutaj zwykle ogromną liczbę szczupaki. Dlatego jest atrakcyjny dla wszystkich fanów, aby usiąść z wędką o świcie lub cieszyć się wieczorem cool.

Jest to dość duże jeziora: 7 km długości, szerokość – głębokość 3 km, a czasami nawet do 23 metrów. Lotu ptaka wygląda jak mały dinozaur lub konika morskiego. Wcześniej w jeziorze płynie na wiele strumieni, ale tylko jeden przepływa Kylshakty. Dziś, połączenie pomiędzy rzeki i jeziora został uszkodzony – jest płytsza.

Iglasty las, góry, czysty, intensywny aromat ziół powietrze tworzą niepowtarzalną atmosferę w tych miejscach. Słoneczne dni tutaj znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej w środku pasa. Czystej wody zaprosić tutaj fani podwodnego polowania, rybołówstwa i koneserów. Woda w jeziorze jest nie tylko dużo ryb, ale także kraby znajdują.

Dlatego przyciąga turystów do swoich brzegów jeziora Szczuczie. Kazachstan jest słusznie dumny z tego niewielkiego, przytulnego kąta, gdzie znajdują się liczne hotele i obiekty rekreacyjne, istnieje możliwość, aby odpocząć i oczyścić płuca, aby zejść z gór, pić mleko klaczy, oraz podejmuje kąpiele lecznicze błota.

Co dziwne, ale na naszej planecie istnieją absolutnie podobnych miejscach. W otoczeniu gór i lasów sosnowych, w dzielnicy Beloyarsk regionu Swierdłowsku jest kolejnym jezioro Szczuczie. Jekaterynburg uważa, że jest to najbardziej piękne jezioro nie tylko w okolicy, ale także na całym świecie. Nawet jeśli to nie jest daleko od miasta, ale słabe drogi prowadzącej do plaży, wykonała swoje zadanie – w tych miejscach nie ma zbyt wielu turystów.

Tu przychodzą entuzjastów połowów weekend robić to, co lubi, aby żyć w namiotach i odpocząć od zgiełku.

Jezioro Szczuczie więcej niż zasługuje na swoją nazwę. To jest – prawdziwy raj, zawsze gwarantując rybakom idealny zgryz i cenne trofea – duże szczupaki.

Samo jezioro jest bardzo mały – zaledwie 0,36 metrów kwadratowych. Długość linii brzegowej wynosi około 3 km. Średnia głębokość – metr tylko w najgłębszych miejscach wynosi do trzech i pół. A woda jest nadzwyczaj czyste i jasne. Specjalnie dla turystów są pewne wyposażonych plaż.

W razie potrzeby, można żyć przez długi czas. Niestety, specjalne rekreacji nad jeziorem tam, ale w domu myśliwego zawsze można znaleźć miejsce do spania. Choć na drobny Latem można spędzić noc w namiotach, gotować zupę na ogniu, umyć czystą wodą jeziora i cieszyć się nieskazitelną piękno przyrody.

Naprawdę piękne miejsce tutaj. Pike Lake jest po prostu poza Gilevskim wodospady, kaskady i jaskini wyjec Smolinskaya. Więc przyjdź i cieszyć się.