285 Shares 1070 views

Jak zaktualizować .NET Framework?

Po zainstalowaniu aktualizacji pakietów systemów operacyjnych lub zainstalowanie nowego oprogramowania, czasem trzeba przesłać pliki i .NET Framework, ale awarie występują w niektórych przypadkach. Spróbuj dowiedzieć się, jaki rodzaj komponentu i sposobu aktualizacji systemu .NET Framework, tak aby wszystko działało jak w zegarku.


Co to jest Microsoft .NET Framework?

Sama platforma jest obecny w każdym systemie Windows. Został pierwotnie opracowany przez ekspertów firmy Microsoft do tworzenia programów i aplikacji używać bezpiecznych środków łączności i więcej.

Jednak z biegiem czasu stał się uniwersalnym środkiem do zapewnienia zgodności programów napisanych w różnych językach programowania. Z grubsza rzecz biorąc, jeśli dana aplikacja nie jest przeznaczony do pracy w środowisku Windows, za pomocą platformy jako swego rodzaju mediatora lub programu pomostowego będzie mógł zacząć normalnie funkcjonować.

W odniesieniu do aktualizacji, aktualizacja domyślny .NET Framework, można tylko ręcznie, ponieważ nawet gdy aktualizacja systemu pakiety dla tej platformy nie są zainstalowane i aktualizuje się głównie dotyczą systemów ochrony i bezpieczeństwa. Jak to zrobić znajduje się poniżej.

Pakiety aktualizacji

Zaktualizować aktualizacji programu Microsoft .NET Framework nie tylko modułów programowych, ale także głównych składników środowiska programistycznego. W przypadku pojawienia się nowych możliwości lub dodatkowych konstrukcji wsporczych oraz ich montaż zostanie wykonany.

Na liście aktualizacji, większość poprawę można zaobserwować następujące komponenty:

  • CLR (poprawiona wydajność procesorów wielordzeniowych wykrycie nowych typów plików i danych liczbowych lekkie debugowania trybu mieszanego, w tym mini wysypisk i składowisk).
  • Visual Basic i C + / ++ (praca z niejawnego kontynuacji linii, nowych operatorów, dynamiczny szeregowania).
  • Modelowanie i ułatwiony dostęp do danych (usługa WCF i składnik Entity Framework).
  • ASP.NET Rozszerzenia (identyfikatory kontrolne HTML i CSS, elementy dynamiczne szablony danych, filtrów, formularzy internetowych w oparciu o biblioteki Ajax).
  • Moduły elementów WFP (wejście wielodotykowy giętkie skalowalność podtrzymujące SDK reprezentacji wizualnej).
  • Windows Workflow (procesy i projekty wspierające, style modelowania).
  • WCF (programowanie działanie opiera się na korelacji, wydajność przepływu pracy).
  • Programowanie współbieżne (TPL biblioteka, zapytań PLINQ), i tak dalej. D.

Pełną listę można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej korporacji.

Jak uaktualnić do .NET Framework 4.0: warunki początkowe

Teraz bezpośrednio na aktualizację. Aktualizacja programu Microsoft .NET Framework jest możliwe tylko wtedy, gdy system jest w pełni zgodne z niektórymi warunkami początkowymi. koniecznie musi być obecny , Instalator Windows nie wcześniej niż w wersji 3.1 i przeglądarka Internet Explorer modyfikacje 5.01 i wyżej.

W takim przypadku, jeśli takie składniki są już tam w pierwszej kolejności należy je zaktualizować, a dopiero potem zainstalować aktualizacje dla całej platformy jako całości. Ponadto, warunkiem jest, aby były zainstalowane najnowsze aktualizacje i pakiety serwisowe dla samych systemów operacyjnych.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zostały one zainstalowane w trybie automatycznym, w „update” powinna być ustawiona ręcznie wyszukiwać i integrować składniki znajdujące się w systemie.

Jak zaktualizować .NET Framework 4.5: Wymagania systemowe

Po zainstalowaniu aktualizacji należy również zwrócić uwagę na konfiguracji systemu i dostępności wolnego miejsca na dysku.

Obsługiwane systemy operacyjne z XP do 10 i architektury x86, x64 i ia64 (niektóre elementy nie są dostępne lub nie są obsługiwane). Minimalna konfiguracja występować procesor z częstotliwością zegara powyżej 1 GHz i pamięci RAM o pojemności 512 MB, lub więcej, a także kolejność 850 MB dysku dla systemów 32-bitowych (lub 2 PL 64 bitów architektury).

proces aktualizacji

Czasami wiadomość, że muszą pracować poprawnie, .NET Framework podczas instalacji niektórych aplikacji do uaktualnienia (Windows 7 jest używany lub inny obsługiwany system, nie ma znaczenia). I tu należy zwrócić uwagę Innym ciekawym faktem. Fakt, że instalacja nowej wersji do procesu uaktualniania jako takiej nie ma nic wspólnego. Wyprodukowane po prostu zainstalować nową wersję platformy. W tym przypadku instalator usuwa stare pierwszej modyfikacji, a dopiero potem rozpocznie instalację nowej wersji.

Czasami przed boee instalacji najnowszej wersji może trzeba ręcznie odinstalować poprzednie modyfikacje (dotyczy ona głównie z Windows XP).

Aktualizacja .NET Framework jest możliwe tylko w przypadku wstępnie pobrać dystrybucję instalacyjny z oficjalnej strony firmy Microsoft (z innych źródeł, to lepiej nie brać, gdyż może to być niekompletne modyfikację funkcjonalności do tych samych wirusów i złośliwego oprogramowania). W ostateczności przed uruchomieniem instalatora lub rozpakowywanie plik archiwum zawierający konieczne jest sprawdzenie skanera antywirusowego.

Po pobraniu pliku jest uruchomić go jako administrator i musi czekać na proces instalacji.

Możliwe problemy przy aktualizacji i metody rozwiązań

Jednak pomimo prostoty procesu aktualizacji, instalacja może wystąpić problemy. Często dotyczy to wersji 4.0. Instalator wyświetli komunikat informujący, że instalacja nie została zakończona.

Można, oczywiście, należy ponownie uruchomić system komputerowy i spróbuj ponownie dokonać instalacji, ale w większości przypadków efekt jest zerowy. Dlatego .NET Framework aktualizację do wyeliminowania problemów w następujący sposób.

Uruchom wiersz polecenia (CMD) z menu „Run» (Win + R), znajdującego się w konsoli zatrzymania wuauserv netto. Po tym, znajdź folder w dystrybucji oprogramowania katalogu (C: Windows) i zmienić jego nazwę, na przykład, w SDold.

Następnie wprowadź netto wuauserv start i powtórzyć instalację z wiersza poleceń. W 99,9% przypadków, metoda ta eliminuje ten problem.

zamiast wynik

Jak widać, nic skomplikowanego w aktualizacji programu .NET Framework nie. Najważniejsze – aby uwzględnić wymagania systemowe dla komputera, aby funkcjonować poprawnie, należy zainstalować najnowsze aktualizacje dla najbardziej „poniekąd” i zwrócić uwagę na wersję do zainstalowania, jeśli opakowanie zostało pobrane ze nie urzędnika zasobem, ale z innego źródła. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów lub awarii Opisana metoda daje niemal 100% gwarancji, aby poprawić sytuację.