452 Shares 6853 views

Przepis na klasyczne tiramisu do gotowania w domu

Jednym z najbardziej popularnych deserów na świecie jest włoski tiramisu, który radykalnie zmienia ideę przyjemności jedzenia. Jego nazwa brzmi "podnieś mnie". Niektórzy szefowie kuchni twierdzą, że pojawiły się z powodu zbyt dużej zawartości kalorii w tej delikatności, podczas gdy inni odszyfrowują to imię, jak słowa wypowiedziane po otrzymaniu najwyższej przyjemności z jedzenia. Kto miał rację, ale tiramisu naprawdę ma wyjątkowe właściwości smakowe. Przepis na klasyczne tiramisu musi obejmować ser mascarpone, herbatniki z herbatników Savoyardi i wino z Marsali. Aby spróbować go w swojej prawdziwej formie możliwe jest tylko we Włoszech, podobnie jak w innych krajach nie można użyć najświeższych produktów do przygotowywania tiramisu.

Ten deser nie jest pieczony. Pozostaje w lodówce przez 6-8 godzin. Oryginalny przepis na klasyczny tiramisu sugeruje, że deser można podawać porcjami w rogalikach lub okularach, lub w postaci dużego ciasta. Kucharze wielu krajów stale modernizują to, co tiramisu, jak ciasto czy tylko śmietanka. Klasyczny włoski deser jest jak pudding. Mimo wysokiej zawartości kalorii, jest bardzo lekki i delikatny. Jego smak nie może być porównywany do niczego. W wielu restauracjach na świecie można spróbować, a jeśli chcesz i jakąś praktykę, możesz przygotować tiramisu w domu.

Wymaga to 300 g sera mascarpone, 3 jajka, zimnego espresso, 200 g herbatników herbatników, jednej czwartej szklanki koniaku lub napoju amarantowego, kakao w proszku do dekoracji i gorzkiej czekolady. Jeśli nie ma takiej możliwości kupić ser, zamiast tego można użyć tłuszczu sera. Również herbatniki herbatnikowe mogą piec same w sobie lub używać gotowego ciasta z herbatników. Więc, jak gotować tiramisu?

Najpierw ser mascarpone jest ugniatany za pomocą widelca, aż do grubej kwaśnej śmietany, a następnie zostanie pobity z mieszalnikiem. W oddzielnym pojemniku jajka i cukier są pobite do białego stanu spieniania. Następnie należy delikatnie wymieszać ser i uzyskaną masę. W misce trzeba wylać kawę i połowę przygotowanego alkoholu. Są jakieś ciasteczka lub herbatniki, a na spodzie szklanki są gęste zagęszczone. Na wierzchu delikatnie kremy, a następnie warstwę impregnowanego herbatnika. Nie jest konieczne, aby ciasto było bardzo wilgotne, ponieważ już trochę wilgoci z kremu. Krem ponownie rozprowadza się na drugiej warstwie ciasteczek. Szkło jest szczelnie przykryte filmem spożywczym i wysyłane do lodówki przez kilka godzin. Przed podaniem należy posypać proszkiem kakaowym i tartą gorzką czekoladą. Możesz cienko wyciąć truskawki i umieścić go na górze, dodając kilka liści mięty.

Przepis na klasyczny tiramisu nie obejmuje żadnych dodatków w kremie. Oczywiście można zastąpić mascarpone serem tłuszczowym serem i śmietaną, ale smak nie będzie taki sam. W części, ten wspaniały deser można porównać do amerykańskiego sernika, ale pierwszy, niewątpliwie, wygrywa dzięki jego jakości smakowej. Nie można jeść w podróży. Tiramisu jest przysmakiem szlachetnej krwi. W XVII wieku nadal cieszyli się królowie i ich poddani. Zgodnie z jedną wersją, przepis dla klasycznego tiramisu został otwarty przez szefa kuchni specjalnie dla księcia Cosimo III de Medici, który powiedział, że przysmak zwiększa męską moc. Cokolwiek to było, ale próbując tej niesamowitej potrawy po zmysły smakowe, nie sposób zapomnieć. Tiramisu jest trudne do porównania z czymkolwiek, muszą cieszyć się koniecznie w przytulnym, cichym otoczeniu. Odpoczynku w słonecznych Włoszech trzeba przynajmniej raz spróbować tego wyjątkowego deseru.