417 Shares 6492 views

"Phenazepam": instrukcje użycia i działanie leku

Już w 1978 roku wyprodukowano i badano farmakologicznie krajowy preparat medyczny "fenazepam". Instrukcje użycia wskazują, że lek ma silny efekt przeciwlękowy. Dzięki swojej mocy przewyższa wiele znanych leków uspokajających i dlatego jest z powodzeniem stosowany w leczeniu depresyjnych stanów psychotycznych.

W postaci płynu do wstrzykiwań dożylnych i domięśniowych lub tabletek od 0,5 do dwóch i pół miligrama jest wytwarzany "Fenazepam". Instrukcja dotycząca stosowania tego leku zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące schematu przyjmowania i dawkowania. Niemniej jednak pacjent nie powinien sam podążać za sobą, a lek podawać jedynie pod nadzorem i biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia lekarza prowadzącego.

Najczęściej dzienna dawka w leczeniu wynosi do 5 mg. Czasami wystarczy 1 mg, aw ciężkich warunkach możliwe jest do 10 mg leku na dobę. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od dawki minimalnej pół miligrama, co zwiększa się codziennie, osiągając trzy, maksymalnie pięć, miligram dziennie.

Wraz z różnymi rodzajami psychopatii, psychopatii, neurotyczności i neurotyczności, towarzysząca emocjonalna niestabilność, wysoka drażliwość, strach i lęki, zaleca się "Fenazepam". Wpływ leku jest skuteczny w pojawianiu się fobii, obsesji, reakcji paniki i psychoz psychogenicznych, przy ucisku, zespołach hipochondriowych, w tym tych, które nie reagowały na inne środki uspokajające. Ze względu na swój wpływ, ten lek nie jest gorszy od większości neuroleptycznych, łagodzących działanie na centralny układ nerwowy.

Z nagłym odstawieniem alkoholu występuje stan wycofywania alkoholu. Aby to przerwać, przepisać również "Phenazepam". Opis leku zawiera działanie hipnotyczne. Przyczynia się do naturalnego spokojnego snu, po którym pacjenci przestają poczuć senność, przygnębienie, ciężkość w głowie. Są w wysokim nastroju i pracy.

Pomaga pozbyć się zaburzeń wegetatywnych w postaci bicia serca i nadmiernego potu, obniżenia tonu mięśni szkieletowych, w celu zmniejszenia zawrotów głowy i bólu głowy lekiem "Fenazepam". Jego działanie jest widoczne już w pierwszych dniach, a czasami nawet godzinach, po rozpoczęciu terapii. Przede wszystkim niepokój jest zmniejszony, nastrój jest znormalizowany, aw niektórych sytuacjach nawet euforii obserwowano u pacjentów. Zjawiska shemostopatyczne i depersonalizacyjne zanikają bardzo szybko, sen jest znormalizowany. W pomyślnych sytuacjach zmniejszenie objawów kończy się za kilka dni. Ponadto, jako leczenie podtrzymujące w małych dawkach, zaleca się stosowanie leku "Phenazepam".

Instrukcje użycia wskazują, że na pierwszym etapie leczenia często czuje się zmęczenie, zawroty głowy, senność. Pacjenci, głównie w podeszłym wieku, narzekają na niestabilność chodu, zdezorientację i odwrócenie uwagi. Należy również pamiętać, że reakcje alergiczne, świąd skóry, zatrzymanie moczu, anoreksja, biegunka lub zaparcia, zgaga lub nudności, a także suchość w ustach może powodować lek "fenazepam".

Opis leku zawiera wiele środków ostrożności podczas ich przyjmowania, o których powinieneś wiedzieć. Pojedyncza dawka, częstość i czas trwania przyjmowania leku ustalane są wyłącznie przez lekarza. Musi również wziąć pod uwagę jego reakcję na inne leki, prawdopodobnie podawane przez pacjenta. Ten lek może zmienić lub znacząco zwiększyć ich wpływ na organizm. Obejmuje to alkohol i w każdej dawce. W trakcie terapii, stosowanie napojów alkoholowych jest kategorycznie zabronione. Również zabronione jest natychmiastowe odrzucenie leku "Phenazepam".

Instrukcja użycia zawiera szereg przeciwwskazań. Obejmują one wyraźną niewydolność nerek i wątroby, ciężką niewydolność wątroby. Lekarz osobom przyjeżdża do dyspozytorów, kierowców transportowych i innych osób, których zawody wymagają zwiększonej szybkości reakcji i koncentracji uwagi.