880 Shares 9840 views

Atrakcje Buchara. Zabytki z Buchary

Kto nie lubi podróżować i odkrywać nowe piękne miejsca? Oczywiście, morze, słońce i plaża – to jest główny pobyt zmęczony monotonią codziennego życia ludzi, ale będzie pozytywna – do odkrywania świata i wartości historycznych różnych krajach jest nie mniej interesujące i ekscytujące. Czytelnik czeka w naszym excursus w Bucharze (Uzbekistan). Zaproszony, aby dowiedzieć się o wszystkich atrakcji tego pięknego zakątka naszej planety.

Legenda Uzbekistanu

Buchara – miasto jest dosłownie owiane tajemnicą i legendą. Historycy twierdzą, że została założona przez wielkiego Siyavush, który, według legendy, był synem króla Keikavus irański i piękny turanki uciekając obraźliwy ojca. Było Siyavush – odważny i dzielny wojownik – zbudował pierwszy cytadelę Buchara Ark, przy wschodniej bramie, gdzie został pochowany po śmierci z rąk Afrasiab, króla Turan. Wszystko żal za zabitych mieszkańców Warmaster Buchary dostanie w cyklu utwór „Crying mugov” i wielbiciele Siyavush do dziś w Dniu noworocznym ubój koguta na zachowanych murów cytadeli Buchary w pamięci założyciela miasta. Nawiasem mówiąc, za pośrednictwem miast Uzbekistanu, a mianowicie poprzez Buchary, wzdłuż legendarnego Wielkiego Jedwabnego Szlaku – drogi łączącej Wschód i Zachód.

Wiara i nowoczesność

Do tej pory, Buchara – miasto, które jest nie tylko centrum kultury współczesnego Uzbekistanu, ale także regionalnym centrum kraju. Uzbecy zwany filar miasto islamu. Jeśli uważasz, że jedna z wielu legend, wszystkie miasta zamieszkanego przez muzułmanów, sacrum spowija światło świeci z nieba, a tuż nad Buchara, on wpada do nieba.

Rzeczywiście, nie wszystkie miasta Uzbekistanu może pochwalić się tak wiele różnych meczety i groby wielkich muzułmanów wzniesiony świętego. Jednak Buchara atrakcje – to nie tylko miejsce do oferowania modlitwy do Allaha. To miasto ma wiele miejsc, pełen historii i opowieści. To tutaj, w Bucharze, tworząc poezję i prac naukowych takich wielkich ludzi jak Awicenny i Omar Khayyam.

przeznaczona inspiracja

Gdy w mieście, od razu zdać sobie sprawę, że stare Buchara z jego opowieści przeplatają się z nowym, nowoczesnym Buchary. Jej tajemnicze i kręte uliczki i mury budynków newfangled pokojowo współistnieć ze ścian budynków o długiej historii. To jest – miasto kontrastów, przepojona duchem starożytnej i orientalnej mądrości.

Atrakcje Buchara zbadać w ciągu jednego dnia jest po prostu niemożliwe – ponieważ są one liczne. Ignorowane wizytę do jednego z nich – to jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla. Zanurzyć się w urok tego miasta Każda komórka w organizmie, możliwe jest zbadanie wycieczki do Buchary oferowanych przez wielu touroperatorów. A jeśli odkrywać wszystkie zakątki tego perła Uzbekistanie nie ma sposobu, należy odwiedzić mauzoleum Samandinov, Cytadela Ark, Miri Arab Madrassah, Kalyan Meczet Chor-Minor i kopuły handlowe. Są to najciekawsze zabytki Buchary, które zawsze sprawiają wrażenie na zwiedzających.

Dziedzictwo dynastii

Jeden z najstarszych islamskich zabytkowych budynków, które zostały zbudowane w 10 wieku, jest Mauzoleum Samandinov. Ponieważ został zbudowany z cegły z zarysowany wzór, może być słusznie uważany za zabytek produkcji cegły z tamtych czasów. Mauzoleum zostało zniszczone podczas najazdu mongolskiego w Bucharze i doskonale zachowany do naszych czasów, ponieważ była wypełniona piaskiem i fragmentów zniszczonych budynków. Ponadto starożytna legenda głosi, że piękna wspaniałość mauzoleum wykonane do najeźdźców tak duże wrażenie, że są one czczenia piękno budynku, nie palić, pozostawiając nietknięte. Otwarcie budynku należy do radzieckiego archeologa Basil Afanasievich Shishkin, odkrył ją w 1934 roku podczas wykopalisk.

Mauzoleum Samandinov – ostatnia ostoja, które zyskały wieczny odpoczynek Samandinov członków dynastii – Ismail Samani (władca Buchary i ostatni z perskiej dynastii) i jego syn Ismail Ibn Ahmad.

Mauzoleum Samandinov – jest nie tylko zabytkiem kultury starożytnego budynku, to jest cała historia zmartwychwstania miasta po niekończących się wojen z Arabami.

świątynia wiedzy

Rozglądając zabytków Buchary, że jest niemożliwe, aby odwiedzić Miri Arab. To nie jest miejsce tylko inspirujących, ale także jeden z pierwszych instytucji edukacyjnych, które w czasach Związku Radzieckiego był jedynym w swoim rodzaju dla osób wyznających islam.

Zarzuca się, że założyciel instytucji, Miri Arab szejk, przekonany władca Buchary sprzedać 3.000 więźniów Irańczyków korzystać z pieniędzy, aby budować madras. Do połowy 20 wieku było to najbardziej prestiżowa instytucja edukacyjna.

W 1941 roku, przed Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, bolszewicy wystawił w wojskowym budynku biurowego zaciąg w czasie wojny pod kopułami medresa ocalałych uchodźców.

W naszych czasach, pomimo ogromnej liczby różnych uniwersytetach, Miri Arab jest nadal uważana za jedną z najlepszych, a konkurencja dla uczestników jest imponująca – około 14 osób na siedzeniu.

Budynek jest bogato ozdobione kolorowymi mozaikami, jest magicznie przekształcony ozdoby i kwiaty. Najpiękniejszym miejscem Miri Arab – grób, w którym leżą Muhammad Abdullah Muhammad Yamani, mudarris Kasim i Ubaidullah Khan.

Miejsce kultu

Kalyan Meczet – to najstarszy budynek na oferowanie modlitwy na terenie Azji Środkowej, który został zbudowany w 15 wieku. Powierzchnia budynku może pomieścić podczas religijnych świąt aż do 12 000 osób.

Galeria Kalon Mosque, zamontowane na kolumnach 208, 288 składa się z kopułami i niebieskie kopuły są rodzajem karty telefonicznej z Buchary.

Na czterech bokach

Chor Minor stanowi idealne połączenie piękna i wielkości. Nazwa Chor-Minor oznacza „cztery minarety”, które stanowią znakomitą formę madras i są symbolami na południu, północy, zachodzie i wschodzie. Historycy twierdzą, że po zamożnego kupca dywanów jedwabnych i koni pełnej krwi Niyazkul Bey podróżował do Indii i odwiedzić Taj Mahal. Był pod wrażeniem tej strukturze, że po powrocie do domu postanowił zbudować nie mniej majestatyczny budynek. Jednocześnie, wysunął architekt kilka obowiązkowych warunków.

Pierwszy – budowa ma zostać wzniesiony na Jedwabnym Szlaku, handlowców i osób podróżujących nie mógł przejść.

Po drugie – wyglądają madrasy powinny symbolizują cztery strony świata i pokazać wszystkim, że wszystkie narody świata są takie same jak oni.

Miejsce dla osobliwości

Od Buchara była na Jedwabnym Szlaku, od wieków jest to ogromna platforma dla handlu. To przybywających tutaj z towarami kupców z krajów najbardziej oddalonych.

Zorganizować miejsce do przeprowadzania transakcji handlowych, kopuły handlowe powstały imponujące. Został on umieszczony pod bazarze, gdzie przychodzą prawdziwe i kupił różne towary – od żywności do banalnych osobliwości zagranicznych.

Kilka lat temu, jego kopuła przeznaczony dla każdego rodzaju towarów. Dziś stało się to bez znaczenia, a tylko trzy z nich są wykorzystywane do obrotu.