690 Shares 5801 views

Znajdziemy apostrof na klawiaturze

W ramach tego artykułu opisuje, jak znaleźć apostrof na klawiaturze w różnych układach: angielskiego, rosyjskiego lub ukraińskiego. Najprostszym sposobem, aby to zrobić w ciągu ostatnich dwóch: do tego celu jest osobny klucz. Oznacza to, że nie można zmienić układ klawiatury, aby wprowadzić znak. Ale również w języku rosyjskim też jest proste i niedrogie rozwiązanie. Można użyć ASCII – kod, aby go wprowadzić. To wszystko z tych opcji i zostaną opisane w proponowanym art.

układ English

Apostrof jest na klawiaturze gdy taki układ jest na tym samym klawiszu z literą Rosyjskiej „e”. On nie jest tak rzadkie w języku angielskim, i to rozwiązanie jest bardziej niż uzasadnione. Nie trzeba pamiętać kombinacji znaków, jak to konieczne, aby go używać. Wystarczy tylko przy aktywnym układzie (w prawym dolnym rogu ekranu na pasku zadań powinna być połączenie „en”) wystarczy nacisnąć rosyjski „e”, który znajduje się w centralnej rzędzie obok „Enter”, a następnie otworzy dokument „” ' ,

Ukraińska wersja

Podobna sytuacja ma miejsce w języku ukraińskim. Można zauważyć nawet w samym słowie „komp'yuter”. W tym przypadku, to jest na tym samym klawiszu z literą Rosyjskiej „E” lub angielskiej Tindi (~ symbol). Jest to odpowiedź na gdzie apostrof w ukraińskim klawiaturze. Ale jego użycie jest dostępna tylko w najnowszej wersji systemu operacyjnego «Windows» Vista zaczynających się «». Ale wcześniej musiałem użyć kombinacji „Ctrl” i jednocześnie musi być naciśnięty dwukrotnie rosyjski „e”. To jest na najnowszej wersji systemu operacyjnego prac, ale jest to bardziej wygodne w użyciu jednego przycisku.

uniwersalny sposób

W języku rosyjskim, apostrof jest niezwykle rzadkie. Zazwyczaj jest to słowo pochodzenia obcego. Na przykład, legendarny bohater francuskiego pisarza Dumas – D'Artagnana. W tym przypadku możemy zaoferować trzy rozwiązania tego problemu. Układ klawiatury rosyjski na klawiaturze ma apostrof. Dlatego możliwe jest, krótko, aby wprowadzić „„”, aby przełączyć się na języku angielskim lub ukraińskim, a następnie z powrotem. Ale to nie jest bardzo wygodne. Wystarczy użyć kodu ASCII. Aby to zrobić, gdy naciskamy «» Alt, a następnie wprowadź kod numeryczny. W tym przypadku, 039. 039 i sekwencje można uzyskać apostrof. Innym sposobem zostaną opisane nieco dalej.

Ale co się mówi?

W tym przypadku można użyć menu edytora tekstu. Przejdź do zakładki „Insert”, aw niej znajdziemy „symbol”. Zrób pojedyncze kliknięcie lewym przyciskiem myszy na niego. W oknie przez przeciąganie (za pomocą klawiszy nawigacyjnych ze strzałkami) za pośrednictwem zestawu znaków znaleziska „” „i wstawić go naciskając«Enter». Po tym, zamknij okno i gotowe. Jest to ostatni sposób jak wpisać apostrof na klawiaturze. Niezupełnie wygodne, ale jeśli jeden raz trzeba wpisać „„”, a następnie możemy go użyć.

wyniki

Jako część tego materiału są różne sposoby, jak znaleźć apostrof na klawiaturze zostały opisane. Najprościej zrobić to w języku angielskim lub języku ukraińskim. Ale również w języku rosyjskim, też można to zrobić. Używać tylko wejście kodu ASCII. W każdym przypadku lepiej jest użyć klucza lub ich kombinacją przeznaczony do języka. To może znacznie zwiększyć produktywność. Dlatego lepiej poznać każdą opcję i wykorzystywać je w razie potrzeby.