489 Shares 8742 views

Diagnoza: gruczolakowłókniak piersi. Co to jest? Czy to jest niebezpieczne?

Jeśli kobieta poczuła w jego uszczelnienia w klatce piersiowej, który nie znika po zmianie pozycji, można założyć, że miała gruczolakowłókniaka piersi.

Rzadko kobieta nie będzie przestraszony po guz został znaleziony. Pierwsze myśli o raku, o operacji.

Czy niebezpiecznej gruczolakowłókniak piersi, co to wszystko? Po wyjęciu będzie możliwe, aby powrócić do normalnego życia, lub „po” zniknie?

Pierwszą rzeczą, kobieta, która miała do czynienia z Gruczolakowłókniak powinien zobaczyć ginekologa. Lekarz zadecyduje problem z dodatkowych badań i określenia strategii leczenia.

Ten nowotwór bardzo rzadko udaje się do onkologii. Niebezpieczeństwo jest tylko gruczolakowłókniak liść, który jest rozwijany w 3 przypadkach na 100. I to jest mięsak zagrażające życiu regeneruje się w 10 na 100 przypadków.

Charakter guza, jego kształtu, wielkości – tylko specjalny USG pokazuje jaki rozmiar gruczolakowłókniak piersi, co to jest. Czy muszę się dostosować do dodatkowego leczenia? Jeden USG niewiele. Prawdopodobnie nadal potrzebujemy mammografię (chociaż niektórzy ginekolodzy nie nalegają na takiego badania) oraz uszczelkę na przebicie. Przebicie – strzał, podczas którego wziąć płyn z guzami do biopsji. Czasem potrzeba badania histologicznego. Każdy przypadek jest indywidualny.

Jeśli uszczelka jest spowodowana zablokowaniem przepływu piersi raka, istnieją przypadki, że po zniknięciu gruczolakowłókniak przebicie.

Nowotwór nabłonka zawiera tkankę łączną, może być pojedynczy lub złożony z kilku nowotworów. Guzki mają wymiary od kilku milimetrów do 9 cm.

Przyczyny gruczolakowłókniak piersi mogą być różne, są to:

  • niewydolność hormonalna;
  • choroby układu hormonalnego ;
  • uraz piersi.

Znikają największej wykształcenie sam nie mogę. Małe guzki są czasami znikają po dostosowaniu hormonalnej jeśli ich wygląd jest wywołany przez nadmierną produkcję estrogenów. Najczęściej, być może trzeba będzie usunąć interwencji chirurgicznej.

Załóżmy, znany rozpoznania – gruczolakowłókniaka piersi. Co to jest, też jest teraz jasne. W celu potwierdzenia lub zaprzeczenia, że jest konieczne, aby przejść specjalną analizę – histologia. Zrobić po operacji, a on sam będzie dokładnie poznać prognozę, co będzie perspektywy po usunięciu gruczolakowłókniak piersi.

Usuwanie może być konwencjonalna metoda chirurgiczna. W tym przypadku, może zmienić kształt piersi i blizny.

Bardziej łagodny sposób – chirurgia laserowa. W tym przypadku, i nie muszą być w szpitalu, ale w razie potrzeby, histologii metoda jest nie do przyjęcia.

Ostatnio Sposób oddziaływania na temperaturę nowotworowych niski – krioblatsiya – nie jest przeprowadzane we wszystkich klinikach. A szkoda. kształt piersi nie zmienia, pozostaje blizna.

Czasami robi operację za pomocą fal radiowych.

Mammotomicheskaya biopsja pozwala wyodrębnić guza jak najwięcej delikatny sposób. Taka operacja pozwala na przeprowadzenie badania w całości, i pozostawia praktycznie żadnych blizn.

Jeśli strategia leczenia sporządzony prawidłowo, a charakterystyczny histologii – łagodny gruczolakowłókniak piersi (co to jest, wiem), a następnie przez 1-2 tygodni po zabiegu może wrócić do normalnego życia.