155 Shares 932 views

Od jakie kolory można uzyskać jednolity kolor?

Aby malowniczy portret mężczyzny okazało się żywy i naturalny, artysta musi być w stanie zrobić dobry kolor skóry. Każdy artysta ma swoje tajemnice mieszania barw, ale nadal istnieją ogólne zasady i prawa, wiedząc, że można łatwo dokonywać żadnych odcieni. Nauczmy tę sztukę razem!

Jak uzyskać jednolity kolor?

Powiedzmy, że postanowił napisać obraz olejny. Jaki rodzaj farby trzeba mieć pod ręką, aby dostać jeden osoby kolor skóry? Po pierwsze, trzeba zaopatrzyć się wapnem, ale będzie trzeba delikatnie, w małych porcjach zmieszać inne kolory. Zdrowy kolor skóry ludzkiej jest zawsze łagodny ciepłe odcienie, ponieważ wszystkie nasze skóry przeniknięte najmniejszą sieć naczyń krwionośnych. Dla eksperymentu, weź kartkę białego papieru, należy podłączyć ją do czoła bardzo bladą młodą damę, a zobaczysz, jak bardzo różni się nawet najlżejszy kolor skóry martwe białej kartce papieru.

Tak więc, aby pigmenty dwutlenku muszą koniecznie być takie towarzyszy kolorów jak ochra, kadmu, żółty, czerwony kadmu i może nadal być użyteczne sienna lub umbra. Ale można użyć najnowszej farby tylko przy nakładaniu cieni i ostrożnie. Ścisnąć paletę z rury trochę biały, rozłożyć rozpuszczalniku i zmieszanie ich trochę ochry, czerwony i żółty. Zatem ochra być stosowane dłużej, a pozostałe kolory, naturalnie mniejsza.

Różne odcienie koloru skóry

W malarstwie, nie ma gotowych recept różnych odcieniach, to wszystko zależy od intuicji artysty i oczywiście kolor twarzach swoich modeli. Po tym wszystkim, jeśli wyciągnąć człowieka z ciemnej skóry, jego kolor skóry będzie znacznie różni się od koloru bladej niegarbowanych człowieka.

Następnie trzeba wiedzieć, że skóra kobiet jest bardziej świetliste i delikatne odcienie niż mężczyźni. Kolor ciała z tułowia, rąk i nóg są również ciemniejsze od skóry twarzy. Różne obszary ciała mogą różnić się kolorem. W malarstwie istnieje coś takiego jak odruchów. Znajduje to odzwierciedlenie na powierzchni obiektów kolorowych plam, które są w pobliżu. Na przykład, jeśli twój model pyszni czerwonej czapce na głowie, ciepły czerwony blask na pewno spadnie na osobę, którą chcesz zwrócić. Wszystko to musi być brane pod uwagę przy pracy nad portretem.

Jak osiągnąć kolor miąższu podczas malowania akwarel?

Z akwarele są znacznie prostsze, ale ktoś ten materiał może być trudniejsze niż olej. Chodzi o to, że podczas pracy z kolorową roli wybielić sam wykonuje białe tło papieru. Ponieważ farba jest przezroczysta i musi być stosowany w bardzo prosty sposób na dolnych uderzeń przebijała góry.

Teraz zaczynamy być w jednolitym kolorze. Wziąć paletę plastikową, kapać trochę wody na nim. Następnie miękkiej szczotki wiewiórki mokrym jak i łagodnie, sam cynk, to nagryzmolić czerwone pole farb farby. Następnie wymieszać ten pędzel w palecie z wodą i masz niewielki półprzezroczysty różowy. Dodaj do trochę żółty, ale nie przesadzaj, trzeba całkiem sporo. I można rozpocząć malowanie portretu.

Przykłady portretów, w których idealnego koloru skóry. Zdjęcia tych obrazach

W historii malarstwa rosyjskiego było wielu artystów, którzy są dobrze namalowane portrety. Ryczy, Levitsky, Bryullov Powielanie portret … Weźmy dowolny z tych malarzy i jest uważana w następujący sposób. Z tego, co umiejętność byli w stanie przejść najtrudniejsze odcienie skóry!

Oto, na przykład, portret Marii Lopuhinoy działa V. L. Borovikovskogo. Co za wspaniała cera, ta kobieta i jak umiejętnie przeniósł świeżość i młodość jej skóry! Starają się rozwikłać tajemnicę artysty. Jaki rodzaj farby użył, aby osiągnąć ten wynik, co o tym sądzisz? Tylko walcząc nad odrywania się od wielkich mistrzów malarstwa tajemnicy najlepiej siedzą przy sztaludze z paletą i pędzlem w ręku.