107 Shares 6651 views

Microsoft Lumia 640: opis, dane techniczne i opinie

Firma Nokia niedawno stracił pozycję lidera na rynku telefonii komórkowej, aktywnie rozszerza swoją obecność. W szczególności może to oznaczać różne smartfony, porównaj przychylnie z cenami konkurentów dzięki specjalnym przeznaczeniem.

To samo można powiedzieć o modelu, które opisujemy w tym artykule. Spotkać chodzi o Lumia 640 DS, przegląd, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Należy zauważyć, że w ramach tej marki wydała dwa różne urządzenia, które różnią się przede wszystkim ich wielkość i liczbę funkcji. To jest – model 640 i Lumia 640 XL. Badanie, które przygotowaliśmy dzisiaj powie o głównych zalet i wad tego typu smartphone opisze pewne informacje zwrotne o tym użytkownika. wykonujemy również szereg wniosków dotyczących jej tego gadżetu.

Rozmieszczenie

Zacznijmy od ogólnego opisu, w jaki sposób urządzenie jest prezentowane w linii telefonów Nokia i jak producent pozycjonuje Lumia 640. badania, które przygotowaliśmy, wykazały, że smartfon należący do niższej cenie środkowy – ceny zaczynają się od 10 tysięcy rubli. Pomimo tego, pojemność urządzenia można nazwać twórcom naprawdę szeroko zakrojonej tych specyfikacji. W szczególności, jest to potężny procesor, kolorowy wyświetlacz jako scalającego badania Lumia 640., który aktualnie czytania, zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich tych elementów, dzięki czemu można mieć tylko cierpliwość, a dowiesz się wszystkiego o tym urządzeniu bardzo szybko , A jednak – dać opis urządzenia i jego zestaw do pakowania.

Opcje

Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na szczególną płaski kształt skrzynki, która dostarcza urządzenie na rynku. Wykonana jest ze specjalnego, to nie jest normalne w jego tekstury karton z obrazami rysowania smartphone i logo firmy Microsoft. Otwierając spotkanie pakiet starannie ułożone urządzenie działa w skromnym zbiorze ładowarki. Deweloperzy nie są wyposażone w modelu przewód do podłączenia do komputera, więc trzeba kupić oddzielnie. Również wewnątrz można znaleźć w dokumentacji modelu, który opisuje cechy Lumia 640.

Przegląd naszego przystanku na planie nie będzie – przejść do smartfonów wygląd.

projekt

Nie warto zauważyć, że Lumia ma swoją własną tożsamość korporacyjną, w której wszystkie urządzenia z tej serii są produkowane. To samo można powiedzieć o Microsoft Lumia 640. Przegląd zawiera zdjęcia, więc mają na nią, można zrozumieć, co miał na myśli. To – zaciemnione przód urządzenia (wizualnie „kasowanie” linię między rzeczywistym ekranu i plastiku otaczającego go) i jasnym błyszczącym wykończeniu tylnej pokrywy telefonu. W tym stylu wykonane wszystkie Lumia, więc nic nowego dla siebie (w tym zakresie), użytkownik nie otwiera.

Telefon jest dostępny, jak to czynili w Microsofcie, w dwóch kolorach. To – kolory niebieski i pomarańczowy. Jednak sprzedaż paneli i będzie uczestniczyć w innym kolorze (i, w rzeczywistości, zależy od nich i wygląda jak smartphone).

Elementy nawigacyjne urządzenia prezentuje klasyczny zestaw składający się z klawiszy pod ekranem i fizyczną – po prawej stronie twarzy. Chodzi o to, używając przycisku blokady i kontroli wyświetlacz-rocker głośności.

Generalnie, zespół aparatu można zauważyć na dodatniej stronie – jakość tworzywa jest duża, a wszystkie elementy przylegają do siebie ściśle. W ręku telefon jest dobry – mimo błyszczącą teksturą, wymknąć się z rąk model nie próbuje. Tak więc, podczas gdy przygotowywaliśmy się do nie można znaleźć Lumia 640 przeglądu, bez wad, luz lub zadrapania.

pokaz

Telefon jest przedstawiona w popularnej (ostatnio) klasę urządzeń, które składają się z 5-calowym fablet. To jest – optymalna wielkość dla devaysa ekranu, które mają obecnie znaczny popyt. Można powiedzieć, że oba te modele są na tyle funkcjonalne, a nie zbyt nieporęczne w tym samym czasie.

Wersja XL posiada wyświetlacz, którego przekątna nieco większy, osiągając 5,9 cala.

Rozdzielczość wyświetlacza, funkcjonujący w oparciu o technologię IPS wynosi 1280 x 720 pikseli, który wskazuje na wyraźny i bogaty obraz. Ponadto wyświetlacz nie zmienia zakres kolorów, nawet pan i tilt, co jest pozytywną cechą.

Poza ekran jest pokryte powłokę olejo- (co znacznie zmniejsza siłę tarcia palcem na ekranie, a ponadto pozwala na łatwe usunięcie powstających pozostałości rąk Microsoft Lumia 640. Przegląd wykazały również, że wyświetlacz jest wyposażony w szkło ochronne goryl szkła trzeciej generacji, również o zwiększonej odporności na obciążenia mechaniczne wpływy i uszkodzeń.

edytor

Model, jak wspomniano powyżej, ma dość produktywne „wypychania”, pomimo stosunkowo niskich kosztach. Odnosi się to w procesorze Qualcomm – Snapdragon 400, który działa w oparciu o 4 rdzeni. Każdy z nich jest w stanie wydać taktowania 1,2 GHz.

Ponadto, smartphone RAM o pojemności 1 GB, co wskazuje na wysoką prędkością.

Komentarze pozostawione na LTE Lumia 640 (przegląd, oczywiście, ale także brać pod uwagę), wskazuje na to samo – telefon jest zdolny do odtwarzania nieporęczne (w jej graficznym komponentu) gra z Windows Market, a ponadto, że ma „zwinny” odpowiedzi. Pewne niedogodności, takich jak opóźnienia lub „pluskwy” w naszej codziennej pracy jako przeprowadzonego badania devaysa, nie można było znaleźć.

Należy wyjaśnić, że zarówno modyfikacji smartphone pracy na tej samej platformie oprogramowania.

System operacyjny

Po części wynika to z jakości smartphone składnik oprogramowania swego – czy raczej, system operacyjny, na którym działa. To, według oficjalnych specyfikacji Windows Phone 8.1. Wersja ta była istotna w momencie dopuszczenia danego modelu na początku 2015 roku, gdy po wydaniu wersji 10-sekundowych Windows najprawdopodobniej oprogramowanie smartfon został zaktualizowany.

Tylko jak komfort pracy z urządzeniem WP-platformowej, istnieje wiele kontrowersji. Użytkownicy przyzwyczajeni do elastyczności Androida można oczywiście narzekać cech Windows Phone. W każdym razie – system posiada również wiele zalet. Należą do nich prosty i intuicyjny logiki budowy struktury systemu, pakiet oprogramowania, dostępu do niektórych standardowych pakietów oprogramowania firmy Microsoft, takich jak Office i innych. Wszystko to z pewnością sprawia, że praca z telefonem bardziej komfortowe i jednocześnie zwiększa wygodę użytkownika.

bateria

Nasz przegląd nie jest o Android urządzenia, które idzie tak wiele plotek o ich niskim poziomem autonomii. Jednak poziom naładowania baterii (którego pojemność, według oficjalnych danych, jest 2500 mAh) znajduje się mniej więcej na tym samym poziomie. Wzrosła XL-wersja jest inna, a w związku z tym, ponieważ zapewnia pojemność baterii wynosi 3000 mAh. Wskazuje to na większą autonomię urządzenia w porównaniu z modyfikacją bazowej, chociaż obraz jest powiększony, w wyniku niewielkich zmian w poziomie przepływu ładowania.

Jeśli aktywnie korzystać z urządzenia (czyli pracę z sieci dostępu do Internetu, do oglądania filmów, gier i innych aplikacji), a następnie po jednym naładowaniu potrwa 1-1,5 dni. Dlatego też, najprawdopodobniej, bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy korzystają z szerokiego zakresu funkcji urządzenia, będzie trzeba go codziennie ładować.

Dla tych, którym LTE Lumia 640 (przegląd które posiadamy) jest potrzebny tylko jako telefon (w odniesieniu do korzystania z jego najbardziej podstawowe funkcje i możliwości), należy zauważyć, że w trybie gotowości model jest gotowy do pracy 3-4 dni.

kamera

Jak wiemy, wszystkie smartfony Lumia-ustawione jako urządzenie deweloperskim z aparatem o wysokiej jakości, które można zrobić wspaniałe zdjęcia. Funkcja ta opisuje nawet kilka modeli firmy Microsoft jako „telefonów z aparatem”.

Jednakże, jak pokazano na Lumia 640 test LTE Dual model ten nie ma zastosowania do wielu z nich. Z jednej strony, jego rozdzielczość główny aparat 8 megapikseli, który, biorąc pod uwagę reputację dewelopera, nie pozwala mówić o „fałszywych” pikseli, jak w przypadku z masą chińskich producentów, a prawdziwym wskaźnikiem wysokiej jakości zdjęcia. Tak to jest, ale biorąc pod uwagę niski koszt urządzenia. W praktyce, oczywiście, w większości przypadków, co ma ten aparat będzie pasować do większości kupujących. Co można powiedzieć na froncie, która jest równa rozdzielczości 0,9 megapiksela.

Od wersji podstawowej pod tym względem wypada korzystnie w porównaniu z modelem 640 Microsoft Lumia XL Dual SIM. Badanie przeprowadzone przez nas, pokazał, że zdjęcia są bardziej żywe i realistyczne, jeśli fotografowany jej 13-megapikselowy aparat główny. Front „Enhanced” modele również uzyskać mocniejszy – chodzi o rozdzielczości 5 megapikseli.

powiązanie

Niektóre unikalne cechy, które mogą być przypisane do devaysa bocznej komunikacja na Lumia 640 Dual SIM (przegląd dowodzi to) nie. Tak, zarówno inteligentny telefon obsługuje dwie karty SIM (co może wskazywać pełną nazwę urządzenia). Ponadto telefony wyposażone są we wszystkie niezbędne (dla tej klasy urządzeń) funkcje takie jak: moduł Bluetooth, system nawigacji GPS i A-GPS, wsparcie dla pracy z szybkiej łączności LTE.

Fani nowinek technologicznych lubią mieć obecność modułu NFC na obu smartfonów. Może być używany do przeprowadzania płatności zbliżeniowych, jak również naładować telefon (jeśli jest dostępna specjalna ładowarka) bez konieczności łączenia się z siecią.

czujniki

Szczególną uwagę należy zwrócić na różnych czujników i innych modułów zainstalowanych na tym modelu. Zatem obecność akcelerometr, czujnik światła i odległości, nie dziwi nikogo. Ale takie dodatki jak SensorCore (specjalne rozwiązania firmy Microsoft, umożliwiając czujnik do poprawy urządzenia i uczynić go bardziej efektywnie pracować), magnetometr i czujnik orientacji w przestrzeni smartphone – to coś nowego.

Oczywiście, przeciętny użytkownik jest mało prawdopodobne, aby zwracać szczególną uwagę na te systemy. Są one jednak – i wykorzystywać je do pracy z niektórych aplikacji może stać się bardziej interaktywne i ekscytujące.

opinie

Zalecenia i charakterystyka użytkowników, którzy akurat mają doświadczenia z tym urządzeniem, sporo. Znaleźliśmy i analizuje je w przygotowanie tego przeglądu.

Wśród nich, jak się okazało, większość problemów na pozytywne – ludzie są silnie chwaląc urządzenie, trzeba pamiętać, stabilną wydajność, zaawansowane funkcje, rozległe, stylowy wygląd. Niemniej jednak jesteśmy zainteresowani negatywnych opinii i skarg – tak robimy nasz dedykowany Microsoft Lumia ocena 640 LTE bardziej interesująca. Po obejrzeniu słabości devaysa każdy przyszły nabywca będzie zastanowić się, czy on potrzebuje smartfona.

Więc, po pierwsze należy zauważyć cechy modelu projektowego. Kupujący zwracają uwagę, że tylny głośnik wystające ponad powierzchnię pokrywy są zamknięte, jeśli umieścisz smartphone na czymś miękkim. Tak więc, gdy telefon jest słyszany znacznie gorzej ze względu na absorpcję dźwięku.

Następnie należy powiedzieć o luz – niektóre opinie wskazują na słabą jakość montażu. Być może to jest – tylko część wybitnych jednostek lub jakiejkolwiek wadliwej partii. Jednak dostaliśmy próbkę, która siedzi kapturek „monolityczne”.

Kolejna uwaga powielane w wielu uwag odnoszących się do ciała zakresie jakości materiału z tworzywa sztucznego, z którego wykonane jest urządzenie. Członkowie pokazać, że wygląda trochę tanie, bo z tego, co model nie mają „efekt wysokich cen”, które mają jakieś inne urządzenie.

Niektórzy użytkownicy narzekają na jakość kamer. Jak, do dialogu na temat „Skype” – przednia i tylna – prostych zdjęć – działa dobrze; ale nawet w porównaniu do „czwartego” jakość iPhone obraz jest zauważalnie gorsza.

Odnotowano również skarg i ekran zainstalowany na Microsoft Lumia 640 Dual SIM. Badanie przeprowadzone przez nas wykazały dobrą jakość obrazu; Jednak użytkownicy skarżą się na ziarna pod pewnym kątem patrzenia. Być może, jeśli przyjrzeć się bliżej, wyświetlacz będzie naprawdę widocznych pikseli – w zasadzie można oczekiwać od tej klasy urządzenia.

odkrycia

Więc próbowaliśmy jak najbardziej szczegółowo opisać Przedstawiony model Lumia 640 Dual SIM 3G. Przegląd nadzieją okazał się wystarczająco kompletne, aby pomóc Ci pewne wyobrażenie o tym urządzeniu. Oczywiście, to ma wiele zalet zarówno do swoich konkurentów w segmencie, a przed droższych maszynach. Na przykład, taki program powinien obejmować szeroki zestaw platformy produkcyjnej, autonomię. Chociaż, szczerze mówiąc, mam model i słabe strony – ciało (montaż i materialnej), aparat, położenie niektórych elementów funkcjonalnych akcesoriów.

Jeśli szukasz niedrogiego, ale potężny i funkcjonalnego urządzenia – można włączyć ich uwagę na Lumia 640 lub 640 XL. Wcześniej, oczywiście, zalecamy trzymać go w swoje ręce, starają się pracować i tworzyć jakąś opinię na temat urządzenia. Jeśli żadna ze zidentyfikowanych braków nie wydają się zbyt poważne, naszym zdaniem, urządzenie do 10 tysięcy rubli może być doskonałym wyborem.