657 Shares 1557 views

Co gryzie wrona w warunkach domowych i dzikich. Zawartość wrony jako zwierzę domowe

Czy to możliwe, aby utrzymać kruka jako zwierzę domowe? Można, ale trzeba zrozumieć trudności, jakie będzie musiała: potrzeba, aby opanować podstawowe informacje na temat zachowania i potrzeb ptaków, należy pamiętać, że spożywanie wrona ponieważ może kształcić i więcej.

Kruk i wrona

Kapturem – jasny przedstawiciel rodziny Corvidae, które należą do rzędu Passeriformes. Więc jest to dość bliskich krewnych – wróble i sikory, pomimo różnicy w wielkości. Ale najbliżsi krewni szare wrony są magpies, kawki i wrony. Ten ostatni jest często traktowana jako męskie wrony, chociaż są dwa różne gatunki. Stało się to z powodu tych samych nazwach w języku rosyjskim, angielska wersja tego zamieszania nie jest – nie jest w zgodzie z nazw gatunków.

W wyglądzie, ptaki te są łatwo odróżnić: kruka – szaro-czarny, kruk – czarny, ponieważ ten kolor są często mylone z wieżami.

gniazdowania

W naszym kraju, gatunek ten jest rozprowadzany bardzo szeroko. Crows osiedlić się w lasach w pobliżu zbiorników wodnych, a także obok pól uprawnych. Ponadto, znaczna część ludności mieszka niedaleko utrwalonego ludzi w dużych osiedli.

Kiedy kruki budować swoje gniazda, są one oddzielone od reszty i starają się chronić granice ich ziemi. W miastach, rozpowszechniony podział par małżeńskich i gry można zobaczyć już w lutym. Najwcześniejsze pisklęta pojawić nie wcześniej niż w kwietniu, w sprzęgło 3-6 jaj, czasami nawet do 7-8. Stare gniazdo, ptaki zwykle nie korzystają, nowy skręcają, ale nie daleko od starego. W naturze ptaki rozmnażają się w odległości 1-2 km od innej pary, w tym okresie jest znacznie mniejszy.

Ile żyć piać w przyrodzie i domu

Czarny Kruk jest często przypisuje się właściwości mistyczne, w tym niezwykle długiego życia – 300 lat. W rzeczywistości, ptak będzie żył 20-30 lat, choć są oświadczenia o stulatków – 75 lat.

Ile żyć bluza? Uważa się, że tak samo jak wrony, lub trochę mniej. W naturze, silne zdrowe osobniki żyją do 20 lat w niewoli, w dobrych warunkach, ptak może żyć nieco dłużej ze względu na fakt, że nie będzie musiał produkować najwięcej żywności. Właściciel jest ważne, aby wiedzieć, co jeść kruka, aby wybrać odpowiedni żywności – tak zwierzę będzie zdrowy i żyć dłużej.

Jak wybrać zwierzaka

Największym błędem – wziąć dorosłego dzikie ptaki. Nigdy nie przyzwyczaić do klatki będą miały złą nerwy i uciec przy najmniejszej okazji. Wiele osób próbuje wziąć młodą kobietę, która nie może jeszcze latać, i uzyskać takie samo zachowanie. Pisklęta powinny być doprowadzone do 2-3 miesiąca życia, już ponad 6 miesięcy, kiedy miał, będzie przyzwyczaić się do ciebie. Ale nawet to nie gwarantuje łagodne usposobienie – zło Crow, hałaśliwe, gryzienie, a wraz z wiekiem tych cech są wzmocnione.

Tak, są one często zabawny, ptaki tego gatunku są bardzo inteligentne, ale nie są zbyt przyjazne i mało nadaje się jako zwierzę domowe ze względu na jego zachowanie.

miejsce

Szary wrona lepiej nie trzymać Neat – ptak ten jest głośny i brudny. Nawet wtedy, gdy zamknięte w klatce brudu będzie raskidyvatsya daleko poza jej granice. Miot jej płyn, który również przyczynia się do problemów, a zapach nie jest bardzo przyjemny. Ale jeśli jesteś gotów do czysta i często wietrzyć pomieszczenie i nie boją się trudności, to oto kilka wskazówek:

– z możliwością zbudować klatkę – jest to najlepszy dom dla ptaków w niewoli;

– zachować wrona w klatce, a można nawet w polu, jeśli jest dostatecznie uspołecznione i może być wpuszczony do pokoju;

– Noclegi wyposażyć gruby kij-grzęda;

– z wybrzeża na terenie nie zapominaj, że jedzenie wrona prawie wszystko, a często lubi robić skarbonkę – mogą być nie tylko żywności, ale także z wielu ulubionych rzeczy, takich jak klucze, monety, długopisy i inne rzeczy.

Wrona jeść

W naturze

Ten ptak nie waha – ona spokojnie zjada wszelkie odpady żywnościowe, nawet padlinę. Lubi ukraść jaja ptaków, a to dlatego, że ma złą reputację. Często w dziedzinie wrony dostaje Drób – jej jaj i młodych, ona również nie jest przeciwny święto na.

W domu,

Co gryzie Crow, jeśli trzymać go w domu? W ogóle, zwierzę będzie wszystkożerne, a tylko na komputerze zależy od pełnego i zróżnicowana będzie jego dieta. można dać żadnej paszy zbożowej dla kotów i psów, twarożku, wszystkie rodzaje orzechów, kiełkujących żołędzie, owoce i suszone owoce, wszystkie warzywa, jajka powłoki, kiełkującego ziarna, surowe mięso z ptaków i zwierząt (ostrożny z kurczaka, które są często spotykane na antybiotyki ), produkty mięsne, owoce morza, gryzonie i owady (robak mąki, koniki polne, larwy Melolontha).

Na zwierzę musi być non-stop dostęp do wody jest również niezbędna nawożenie mineralne. To może być zakupiony w sklepach lub przygotować siebie – daje mieszaninę kalcynuje muszli, przerywanymi cegieł, piasku i węgla drzewnego. Oddzielnie należy podać gliny – to jest bardzo ważne, aby ptaki, i używać je w niemal dowolnej postaci, na sucho, na mokro lub gęstej zawiesiny z wodą.

Kiedy zróżnicowana dieta wrony ledwie potrzebuje dodatkowych witamin, ale zapobieganie można przeprowadzić na dwa tygodnie fortyfikacji raz na sześć miesięcy.

szkodliwe produkty

Co gryzie wrona, to jest zrozumiałe, ale nadal dobrze wiedzieć, że nie jest konieczne, aby dać. Kiedy czytasz liście zabronione, tworzy ogólne wrażenie, że jesteś na przyjęciu u terapeuty: wrony nie może słodkie, tłuste, słone, wszystko alkogolesoderzhaschee, wędzone kiełbasy, surowe ryby (ze względu na ryzyko porażenia) i owoce cytrusowe (z powodu częstych reakcji alergicznych ).

Porady dla karmienia

W rzeczywistości nie jest tak ważne, co jest jedzenie Crow, co się liczy, to jak ona to robi. U ptaków tego rodzaju wysokiej inteligencji, a więc nawet procesie mocy powinny być wykorzystywane w celu uczynienia życia zwierzęcia bardziej bogata i interesująca. Mówiąc wprost, że musi ciężko pracować, aby zdobyć żywność. Aby to zrobić, jak karmić, na przykład, kurczęta i myszy mniej mogą być przetwarzane dać nieoskórowanych, warzywa, owoce i orzechy, aby dać pewną całość, bez uprzedniego czyszczenia i cięcia. Ten posiłek zajmie ptaka przez długi czas, zmusi aby rozbić głowę i pazury i dziób do pracy, która będzie służyć jako ćwiczenie dla mięśni.

Można dokonać furazhilki – zabawka, w którym ukryty żywności. Na przykład, owinąć w papier lub żywności kawałków małych plastikowych butelek, dzięki czemu dla wron był to trudny i ciekawy problem.

Cóż, w ogóle, nie zapomnij pet gry, eksperci zalecają zapłacić prostej co najmniej 2-3 godzin dziennie.