509 Shares 9245 views

winogrona galaretki. Jak gotować galareta winogron: przepis

Winogronowy kisiel – tradycyjna włoska potrawa. Wcześniej był nazywany „delikatność ubogich”, ponieważ została przygotowana jesienią najbardziej atrakcyjnych produktów – Mąka i winogrona. Dzisiaj ten deser będzie oferowany w najlepszych restauracjach. Jest również aktywnie korzysta do tworzenia innych potraw. Aby dowiedzieć się , jak gotować galaretkę z winogron, dowiesz się z tego artykułu.

Trochę o korzyściach płynących z winogron

Owoce tej rośliny zawierają imponującą ilość witamin – A, B6, C, jak również wszystkie rodzaje minerałów – selenu, magnezu, fosforu, żelaza, wapnia, potasu. Szczególnie cenne winogron daje jej zawartość flawonoidów. Substancje te opóźniają proces starzenia, zmniejszenie uszkodzenia spowodowanego przez wolne rodniki i są wydajne przeciwutleniaczem. Z owoców słonecznego mogą być przygotowane w różnych Korzyści: dżemy, kompoty i galaretki.

Wybór i przygotowanie jagód

Uważa się, że najsmaczniejsze galaretka jest otrzymywany z winogron „Isabella”. Deser szczególnie przyjemny smak i pachnące. Jednak dopasowanie i inne winogrona, biały lub czarny. Jeśli to nie jest wystarczająco słodka, w naczyniu, można dodać trochę więcej cukru. Galaretka jest zwykle nie wybrano bardzo dojrzałe owoce z pulpy grube i mięsiste.

Podstawowa zasada gotowania potraw klasycznych z winogron mówi: Nie myć jagody. Jednak jest ona odpowiednia do przygotowania domowej galaretki winogron zebranych w naszym ogrodzie. Kupiony w sklepie owoców przed przetwarzanie jest niezbędne, aby dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Następnie owoce powinny być oczyszczone z gałązek i zgniłych owoców jagodowych.

Wyciskanie soku

Teraz trzeba wycisnąć sok z winogron. Można to zrobić staroświecki sposób – przez zgniatanie tolkushkoy owocowy. W tym celu odpowiedniego i sposób bardziej cywilizowany – użyć sokowirówki. Jeśli nie podoba obu opcji, możliwe jest, aby sok na ogniu.

 1. W tym celu, pojemnik z owoców należy umieścić na piecu i ciepło w niskiej temperaturze.
 2. Podczas ogrzewania, zawartość naczynia należy stale mieszać, nie zapomnij wlać uzyskany sok.
 3. Teraz, ogrzewa owoce muszą być usunięte z ognia, ostudzić i wycisnąć sok z nich z rękami. Podczas korzystania z czarnych winogron lepsze nosić rękawiczki, jak plamy z owoców wtedy ledwie myte od skóry.
 4. Następnie otrzymaną ciecz musi być osuszone i filtr w celu zapewnienia, że nie pozostają kości i skór.
 5. Do wytwarzania galaretki winogron zazwyczaj wykorzystują świeżego soku. Jednakże, można zostawić go na jeden dzień do fermentacji rozpoczął w produkcie.

Tak więc, głównym składnikiem do produkcji galaretki jest gotowy. Można tworzyć naczynia.

winogrona galaretki. Klasyczny przepis

składniki:

 • sok winogronowy – 1 litra;
 • posiłek – 100-150 gramów.

Przygotowanie:

 1. Przede wszystkim dania z sokiem trzeba umieścić na kuchence i ciepła na małym ogniu.
 2. Następnie, starannie mieszając, należy doprowadzić do wrzącej cieczy. Uzyskaną pianę muszą być okresowo usuwane.
 3. Sok powinien być gotowany w niskiej temperaturze około czterdziestu minut.
 4. Następnie płyn należy dodać przesianej mąki. Aby uniknąć tworzy grudki, można mieszać w zimnym soku gronowego.
 5. Ponadto, masa mąki trzeba gotować przez kolejne dziesięć minut. Kiedy staje się gruba, naczynia muszą być usunięte z ognia.
 6. Teraz galaretki winogron powinien wlać do miseczek i zostawić do ostygnięcia. Gdy masa stanie się konsystencję, może to doprowadzić do stołu.

Gotowanie galaretki winogron na zimę

„Roll up do czasów banki lato”, to utworzyć wiele wykrojów na zimę, to był świętym obowiązkiem naszych babć może. Obecnie proces ten nie jest tak istotne, ale warto spróbować. Gotowanie galaretki winogron na zimę zajmie niewiele czasu.

składniki:

 • sok winogronowy – 1 litra;
 • cukru – 600 gramów.

Przygotowanie:

 1. Przede wszystkim, winogron owoce powinny być myte wodą. Następnie owoce muszą być oddzielone od gałęzi, i umieścić w misce szkliwa.
 2. Następnie pojemnik winogron należy umieścić na wolnym ogniu, dodać do niego łyżkę wody i doprowadzić do wrzenia.
 3. Gdy owoce gotować 10-15 minut, powinny one zostać usunięte z ognia, aby przesunąć na durszlak i zacieru tolkushkoy.
 4. Teraz otrzymany sok należy szczep przez sito tak, że ciecz nie pozostaje skóry i pestek.
 5. Następnie należy podłączyć sok winogronowy z cukrem, umieścić rozwiązanie na ogień i gotujemy.
 6. Gdy cukier jest całkowicie rozpuszczony, zdjąć z ognia i pojemności nieco schłodzić uzyskaną mieszaninę.
 7. Następnie galaretki winogron powinien wlać do wysterylizowanych słoików, zakasać czapki szczelnie i pozostawić na zimę.

Gotowane tak filigranowy mogą być przechowywane przez kilka lat. Jest on zwykle stosowany do tworzenia galaretowatych, kompotach jako dodatek do naleśników, naleśniki i różnych kaszek. Należy pamiętać, że galaretka z winogron „Isabella” – opcja najbardziej apetyczny ponieważ Berry ma wyjątkowy smak i aromat.

Champagne galaretka z winogron

To danie można przypisać deser wakacje. Jego dobre przygotowanie przed lub dzień po Nowym Roku, zwłaszcza gdy płyta jest jeszcze niedokończone szampana. W galarecie winogron z wina okazuje dość pikantny smak.

składniki:

 • cukru – 40 g;
 • słodkie winogron, pestki – 150 gramów;
 • Szampana – 400 ml;
 • granuluje żelatyny – 30 g.

Przygotowanie:

 1. Aby rozpocząć, wlać żelatynę powinny być pięćdziesiąt mililitrów szampana i pozostawić około pół godziny przed obrzęk.
 2. Po tym, trzeba osobnej misce wlać resztę wina i dodać cukier i ogrzewać łagodnie do niego. Mieszaninę doprowadzono do temperatury wrzenia w niemożliwe.
 3. Następnie szampana powinny być połączone ze spuchniętą żelatyny. To musi być zrobione szybko i ostrożnie, aby uniknąć grudek pozostanie.
 4. Dalsze winogron muszą być oddzielone od gałęzi, pranie, suszenie oraz estetycznie rozkłada szkła i kremanki około połowy napełniony pojemnik.
 5. Berry teraz wlać roztwór żelatyny i umieszcza w lodówce na kilka godzin do ostygnięcia do końca.

Grape galaretka z szampana gotowe! Jego niezwykły smak zadziwi wszystkich zgromadzonych przy stole bankietowym. Bon appetit!