796 Shares 1279 views

Co wybrać do samochodu: kute lub odlewane koła?

Każdy właściciel samochodu raz myślał o tym, co dyski są optymalne dla swojego konia „żelazną”. Oczywiście, model obsada samochód zapewni jasny widok na przechowywanie. Jednak eksperci twierdzą, że dyski tłoczone mają swoje zalety, a wybór powinien być oparty na osobistych uczuć. Zróbmy małą analizę porównawczą „casting” i „dziurkowania”. Może to pomoże, aby utworzyć własną opinię na ten temat.

Sposoby wytwarzania i materiały

felgi aluminiowe zwane ze względu na metodę produkcji. Ciekły metal wlewa się do formy zbiorów. Jako materiał stosuje się stopy, które oparte są na aluminium lub magnezu. Płyty prasowane składają się z dwóch elementów. Są one połączone za pomocą zgrzewania punktowego. Materiał, który stosuje się – z blachy stalowej. Płyty tłoczone mają koszty produkcji niższe niż stopu. Skład materiałów, z których są wykonane, określenie ich główne właściwości charakterystycznych.

Różnice charakterystyczne alufelgi

Jak już wspomniano, dla wielu kierowców decydującym czynnikiem przy zakupie felg jest atrakcyjny wygląd. To nie jest ich jedyną zaletą. Wykorzystywane w produkcji metali może zmniejszyć ogólny ciężar produktu. To daje niewielki podczas jazdy zużycie paliwa. Ponadto, koło o uzębieniu powróci do swojego pierwotnego położenia, po kontakcie z nierówności drogi. W związku z tym ulepszona sterowność pojazdu. Jednak takie zawiadomienie poprawa jest bardzo trudne, a wytrzymałość chyba profesjonalnego kierowcy. Ma odlewane koła i wady. Mają bardziej kruchą strukturę niż płyt tłoczonych. Stal jest odkształcany od kołka, a na dysku obsada może pęknąć lub płatków formy. Ukryte pęknięcia stwarzać zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Ten formowane twardy może po prostu podzielić po uderzeniu przez otwór drogi i spowodować wypadek. Przywrócić koło obsada może być. Usługi te są dostępne w niektórych warsztatach. Jednakże, jeżeli urazy utrudniała sztywność płyty, taki produkt nie może zostać naprawiony.

Cechą charakterystyczną płyt tłoczonych?

Są to producenci koła samochodu często instalują swoje produkty. Mimo, że nie odnoszą się do kwestii dumy, grafików, wielu z nich za wystarczająco praktyczne. Najbardziej rozpowszechnioną w Rosji od czasów sowieckiego przemysłu motoryzacyjnego są kute felgi R13. Jednak niektórzy kierowcy są przekonani, że większy promień zwiększa prowadzenie pojazdu i przepuszczalność. Dlatego starają się zmaksymalizować rozmiar kół. Stemplująca R14 koła na WHA pomoc w tej sprawie, aby znaleźć idealne rozwiązanie. Mówiąc o korzyściach płynących z kołami stalowymi, należy zauważyć ich wysoką konserwacji. Wgniecenia na płycie łatwo prostowania. Ponadto, obręcz dysku jest w stanie częściowo spłacić efekt odbicia, które nie mogą uczynić budowę twardego odlewu. Ma to pozytywny wpływ na stan podwozia samochodu. Punkty ujemne jest fakt, że wciśnięty tarcze korodują i wymagają starannej konserwacji.