180 Shares 7361 views

Co to epicka? Jego funkcje i odmiany

Słowo „epicki” przychodzi do nas od starożytności. Z tego greckiego terminu oznacza „narrację”. Co to epicka? Słowo ma kilka znaczeń. Skupimy się tylko na dwóch. utwory literackie powstałe na przestrzeni wieków przez różne narody, można przypisać do jednej z trzech istniejących rodzajów literatury: poezja, dramat i epickich. W ostatnim narratora jakiegokolwiek aktu lub zdarzenia w przeszłości, opisuje różne wydarzenia i postacie, zapewnia całościowe obraz życia społecznego ludzi.

Główne epickie gatunki :

  • nowe;
  • epicki;
  • wiersz;
  • historia;
  • historia;
  • wiersz;
  • esej;
  • epicki;
  • bajka;
  • piosenka historyczny.

Epic jako gatunek literacki

Drugie znaczenie tego słowa w pytaniu – specjalny gatunek literatury – w „heroiczny”. Obecnie naukowcy wiedzą bardzo dobrze , że taka epicka. Ale dyskusja o tym, jak i gdzie ona pochodzi, wciąż nie ustają. Wielu wierzy, że krytycy literaccy epopei – gatunku, który może pochodzić z upraw, takich jak chiński i hebrajski. Inni są przekonani, że jest to po prostu niemożliwe.

Wiemy tylko, że jest to najstarszy gatunek (lub gatunków), założona przez naszych przodków. W średniowieczu te historie, piosenki, wiersze, eposy śpiewane przez wędrujące muzyków i wędrownych gawędziarzy. Od początku jego epiki są zawsze śpiewane przez skrzypce lub harfę muzyki. Wszyscy mówili tak, że publiczność nie ma żadnego powodu, aby wątpić w autentyczność opisywanych wydarzeń. To ta sama historia, tylko lekko zdobione fantastyczne lub tajemnicze fakty.

Eposy świata

Każdy epos jest uważany za wyjątkowy dziedzictwo kraju, w którym został napisany. Z wszystkiego, co wiadomo o tym gatunku, najlepiej zachowanych zabytków literatury francuskiej. Najbardziej znany francuski epos – to wspomniany „Pieśń o Rolandzie”, który, według różnych źródeł, pisanych około 12 wieku. W niemieckiej literaturze można też znaleźć przykłady gatunku pod uwagę. Najbardziej znanym w Niemczech epicki – „Pieśń o Nibelungach”. Odzwierciedla on mistyczne wydarzenia, które miały miejsce na tle wielkiej wędrówki ludów. W Anglii, największy epos jest uważany za „Beowulf”. W nim mówimy o nieustraszonego rycerza, który zakwestionował potwora, która zagrażała królestwo. Jego najbardziej epicka długi – „Manas” – należy do narodu kirgiskiego. W rozmiarze to jest dwa razy „Mahabharata” i tybetański epos Geser.

Jaki jest epos ludu rosyjskiego?

W rosyjskim folklorem epopei, która opowiada o wyczynach bohaterów, zwany epicki. W eposy są często bohaterowie, obdarzeni wielką siłą fizyczną i imponujących zdolności intelektualnych. Najsłynniejsze eposy opowiadają o wyczynach trzech znanych bohaterów: Ili Muromtsa, Aleshi Popovicha i Dobrynya Nikitycz.

wniosek

Co to jest epickie, ale korzeń literaturze, których wartość rośnie z roku na rok tylko? Jest to ważne dziedzictwo pozostawione przez naszych przodków. Na początku 20 wieku wierzono, że każdy szanujący się naród powinien mieć swój własny Epic, bohatera, który jest gotów oddać życie w walce za Ojczyznę.