603 Shares 5097 views

Teatr Łunaczarski (Sewastopol): repertuar trupa

Teatr Łunaczarski (Sewastopol) istnieje od początku 20 wieku. Mieszkańcy czekają na to wydarzenie z wielką niecierpliwością. Wcześniej miasto było tylko teatr letni, a publiczność w zimie zostały pozbawione możliwości uczestnictwa występy.

Historia teatru

Przez długi czas jego stacjonarny trupa miał miasto Sewastopol. Teatr Łunaczarski został otwarty w 1911 roku. Wtedy nazywano go inaczej. Było to „Renaissance” Teatr Wielki sztuki. Znajduje się na promenadzie. Po raz pierwszy pokazane na przedstawieniach teatralnych przyszedł na artystów koncertowych. Nieco później jego własnego trupa. Ruszył przez jego A.S.Nikulichev.

W 1920 roku władzę w mieście przejął Komitet Rewolucyjny. Rada Edukacji kierowany przez ówczesnego śpiewaczki operowej LVSobinov. Został on z jego inicjatywy, teatr został nazwany Łunaczarski a nazwa „Renaissance” została zniesiona.

Od 1925 do 1927 roku pracował tu zaprosił trupę Moskwa, dzięki której repertuar teatru wzbogacony ciekawych spektakli.

Od 1935 roku, przez 20 lat był szefem dyrektor BA Bertels. Z jego wygląd teatru weszła w nową fazę. B.Bertels był jednym z najlepszych reżyserów w kraju.

W czasie wojny, artyści stworzyli zespół, który dał prezentację na froncie. Teatr Łunaczarski dał ponad tysiąc koncertów frontu. Wielu młodych aktorów poszedł do przodu. Niewielu z nich wróciła. W ich pamięci, w Sewastopolu nazwane ulice. W czasie wojny budynek został zniszczony przez bomby hitlerowskich.

Od 1945 roku artyści dali występy w dawnej katedry świętych Piotra i Pawła. W 1957 roku teatr miał nowy budynek, w którym się znajduje do dziś. Widownia jest przeznaczony do 670 miejsc. Budynek wybudowany został zaprojektowany przez architekta V.V.Pilevina. Pierwsza gra, grał w nowym budynku był luz Vsevoloda Vishnevskogo „Optymistyczna tragedia”.

W 2002 roku otrzymała status akademicki Teatr Lunacharsky (Sewastopol). Zdjęcie budynku jest prezentowane w tym artykule.

Słynny żyrandol

Teatr Łunaczarski (Sewastopol) jest właścicielem legendarnego żyrandol. Znajduje się on w sali. Żyrandol od ponad 50 lat. Zrobiliśmy to w Moskwie na specjalne zamówienie dla metra. Do tej pory nie doszło nazwisko artysty, który stworzył projekt tego luminary. Drugie takie nie ma lustra, ona jest jedynym w swoim rodzaju. jej waga – i pół tony. Średnica – 5 metrów. Żyrandol wyposażony w mechanizm podnoszący, który znajduje się na poddaszu teatru.

Aby wymienić żarówki, czyszczenie kryształu i brązu budowy produkowane tymczasową drewnianą platformę. Żyrandol szczególnej czci postawę, więc dbać o to nie ma sprzątaczki, a najstarsza pracownicy teatru, ponieważ uważa się za sprawę honoru.

repertuar

Różnorodna i bogata playbill oferuje swoim mieszkańcom i gościom miasta Sewastopola. Teatr Łunaczarski repertuarze oferuje swoim widzom następujące:

 • „Dbaj o ludzi”.
 • „UWAGA: dzieci”.
 • "Dove".
 • „Siódma Sin”.
 • „Emma i admirał.”
 • „Czysto żeński morderstwo”.
 • „Dziewczyna z fabryki”.
 • "Królewski Hunt".
 • "Lady for a Day".
 • „Siódma Sin”.
 • "La-żaba".
 • „Kabała hipokrytów”.
 • „Idylla Rodzina”.
 • „Teatr-teatr”.
 • „W dzień urodzin Leopolda kota.”
 • „Miesiąc miodowy w Wenecji”.
 • „Papież w internecie.”
 • „Piraci z Karaibów górach.”
 • "Złoty Fly".

I inne ciekawe spektakle dla dzieci i dorosłych.

spółka

Teatr Łunaczarski (Sewastopol) – niezwykły 46 utalentowanych aktorów. Wśród nich jest aktorką, mającą tytuł Narodowy Artysta Ukrainy. To Ludmiła Kara Gyaur. Trzynaście aktorzy noszą dumną tytuł Honored Artysta Ukrainy. Są to: E.Zhuravkin, A.Bobor, N.Belosludtseva, B.Chernokulsky, V.Taganov, T.Burnakina, A.Bronnikov, N.Karpenko, S.Sanaev, N.Abeleva-Taganova, Yu.Nestranskaya, LA Shestakova, Yu.Kornishin. Pięciu aktorów przyznano tytuł Honored Artysta Krymie. Są to: S.Dorohina, I.Spinov, A.Saliova, B.Cherkasov, N.Filippov.

reżyser

Teatr Łunaczarski (Sewastopol) teraz kieruje Irina Nikołajewna Konštantínova. Jest zaszczycony Worker Kultury Krymu. Irina absolwentem Dniepropietrowsk Szkoły Teatralnej. Następnie ukończył w Kijowie. Stało się specjalistą w zakresie organizacji i zarządzania teatralnej działalności. Karierę rozpoczął jako asystent reżysera. A jej pierwszym miejscem pracy był Dniepropietrowsk Muzyki i Teatru Dramatycznego. Od 1988 roku został zaproszony do Sewastopola. Tam otrzymał stanowisko administratora w teatrze Łunaczarskiego. Po roku został zastępcą dyrektora. Od 2000 do 2003 roku prowadził Sewastopol Teatr Tańca. Jest organizowany festiwal „Wojny i pokoju”. Dyrektor Sewastopol Dramatu Rosyjskiego Teatru A.V.Lunacharkogo Irina Nikołajewna rozpoczęła się w marcu 2015 r.

opinie

Bardzo popularny wśród widzów Teatr Łunaczarski (Sewastopol). Opinii o nim w Internecie można znaleźć w dużych ilościach. Publiczność mówi jak o artystach oraz o produkcjach. Widzów mówić o wszystko inaczej. Istnieje również negatywna opinia. Ktoś powiedział, że w ostatnich latach teatr zmienił się na gorsze, ale istnieje bardzo niewiele. Zdecydowana większość kocha teatr Łunaczarski (Sewastopol), przeglądy pozostawia tylko pozytywne, nazywając jego oświadczenie ciekawych i utalentowanych artystów. Tutaj można zobaczyć dramat i komedię muzyczną, a tam jest coś zobaczyć dzieci. Repertuar zadowala publiczność swoją różnorodnością. Widzowie napisał, że z występów i artystów teatru Łunaczarski otrzymać pozytywną energię.