671 Shares 8771 views

Pęcherz nadreaktywny u kobiet: leczenie, przyczyny, objawy

Nadreaktywnego pęcherza u kobiet w trakcie leczenia jest konieczne bezpośrednio po wykrywaniu problemu, to naruszenie funkcję gromadzenia moczu i pojawienie się ostre pragnienia do opróżniania pęcherza. Potrzeba ta jest ostra, a często prowadzi do przymusowego uwolnienia pewnej ilości moczu (nietrzymanie moczu).


Tradycyjnie, leczenie rozpoczyna się od stosowania behawioralnych (zachowań) Strategie – lekarze zalecają wodę pitną i inne napoje z harmonogramem, pójść do toalety codziennie o określonej godzinie i powstrzymać nagłą potrzebę pomocy mięśni dna miednicy. Jeśli te środki nie pomogą, istnieją inne sposoby leczenia choroby.

objawy

Jeśli masz jakieś problemy z oddawaniem moczu, a nie fakt, że ich przyczyną jest po prostu pęcherza nadreaktywnego. Objawy u kobiet są w następujący sposób:

 • nagłe pojawienie się konieczności wizyty w toalecie, a potrzeba ta jest bardzo trudna do kontroli;
 • nietrzymanie moczu to mimowolny uwalnianiu natychmiast po wystąpieniu pragnie opróżnienia pęcherza;
 • częste oddawanie moczu, zwykle więcej niż osiem razy dziennie;
 • nocny wielomocz (oddawanie moczu w nocy) – nocny chęć iść do toalety, powtarzane więcej niż dwa razy w czasie snu.

Mimo wielu pacjentów udaje się dostać do toalety od razu, jak tylko jest ostry konieczność, niemal wszyscy cierpią z powodu tej choroby, doświadczenie stresu w przymusowej opróżniania pęcherza kilka razy dziennie.

Normalne funkcjonowanie organizmu

Nerki produkcji moczu, który następnie wypływa do pęcherza. Gdy użytkownik odwiedza mocz toalety wychodzi z ciała przez otwór w dolnej części magazynowej i wypływa przez rurkę zwaną „cewka moczowa”. U kobiet, otwarcie cewki moczowej znajduje się tuż powyżej pochwy, dla mężczyzn – na czubku żołędzi prącia.

Jako wypełnienia pęcherza sygnałów z mózgu nerwów, które w końcu spowodować, że potrzeba opróżnienia. Przy oddawaniu moczu sygnałów nerwowych współrzędnych rozluźnienie mięśni dna miednicy i cewki moczowej (ten ostatni określone mięśni zwieraczy moczu). Napięcie mięśni ciała (zmniejszona), zmuszając mocz.

Przyczyny patologii

Kiedy mięśnie ciała zaczynają nagle napięta (nawet jeśli objętość moczu w nim jest jeszcze mały), lekarze zdiagnozować nadczynność pęcherza. Objawy u kobiet to przede wszystkim ostry powstawania potrzeb i mogą towarzyszyć objawy choroby, urzędników warunków dla rozwoju tego schorzenia. Jednak, chroniczne choroby – nie jest to jedyny powód problemu. Główną część idzie do toalety i nietrzymania moczu może leżeć:

 • choroby neurologiczne obejmujące chorobę Alzheimera, udaru, stwardnienia rozsianego () rozsiane Parkinsona;
 • Intensywna moczu od zużycia dużych ilości płynu, zaburzenia czynności nerek lub cukrzycy;
 • Leki, przyspieszanie lub diureza zapivaniya wymagające dużo płynu;
 • ostre infekcje cewki, powodując, że podobne objawy choroby z objawami, takimi jak nadczynność pęcherza u kobiet;
 • patologii narządów (nowotwory, kamienie);
 • przeszkody dla normalnego oddawania moczu (dla mężczyzn może być powiększenie gruczołu krokowego, kobiety – zaparcia lub poprzedniego chirurgii do leczenia innych form nietrzymania moczu);
 • nadmierne używanie kofeiny lub napojów alkoholowych;
 • Hamowanie funkcji poznawczych z powodu starzenia się mózgu z organizmu, przy czym pęcherz prawie rozpoznaje sygnały przychodzące;
 • trudności z chodzeniem, z powodu których nie wszyscy pacjenci mogą być czas, aby dostać się do toalety;
 • niekompletny opróżnianie pęcherza, co może prowadzić do wystąpienia objawów nadmiernej aktywności z powodu zmniejszenia wolnej przestrzeni dla nowego moczu pochodzące z nerki.

Często jednak, nawet eksperci nie może powiedzieć dokładnie, co było przyczyną ciała zespołem nadpobudliwości psychoruchowej.

diagnostyka

Jeśli cierpisz z powodu nieznośnych potrzeby zbyt często iść do toalety, lekarz w pierwszej kolejności sprawdzi moczu na obecność krwi lub infekcji. Konieczne jest również ustalenie, czy całkowicie opróżnić pęcherz. Pełna diagnostyka mogą obejmować następujące działania:

 • Historia medyczna;
 • Podstawowym badanie fizykalne ze szczególnym naciskiem na narządy brzucha i pachwiny;
 • badanie moczu, aby sprawdzić, zakażenia, plamy krwi i innych oznak patologii;
 • skoncentrowane badanie neurologiczne zaburzenia czuciowe w celu identyfikacji lub problemy z odbiciami.

badania specjalne

Po pierwsze, lekarz ustali dokładną diagnozę i hipotetyczne warunki wstępne dla rozwoju tak złym stanie jak pęcherza nadreaktywnego u kobiet. Leczenie zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim – jakość funkcjonowania organizmu. Zdolność pęcherza regularnie i całkowicie opróżniony zaznaczone urodynamicznym badania, która składa się z kilku różnych analiz.

Co jest zawarte w pojęciu analizy urodynamicznym

 • Pomiar resztkowego objętości moczu. Analiza ta jest szczególnie ważna, jeśli organizm nie całkowicie opróżnić podczas oddawania moczu, lub jeśli cierpi na nietrzymanie moczu. Zalegania moczu powoduje objawy podobne do objawów nadpobudliwości. W celu zmierzenia pozostałości po opróżnieniu ciecz, lekarz może przepisać badanie ultrasonograficzne pęcherza lub położyć szczególny cewnik (cienkiej rurki) w celu wyświetlenia i badanie pozostałości.
 • Pomiar natężenia przepływu moczu. Jeśli chcesz, aby oszacować ilość i prędkość oddawania moczu, lekarz poprosi, aby opróżnić pęcherz w Uroflowmeter – urządzenie, które mierzy określonymi parametrami i konwertuje je do zmiany harmonogramu opróżniania stawkę.
 • Określenie wewnątrzpęcherzowego ciśnieniem. Sposób cystometrię ułatwia pomiar ciśnienia w organach i tkankach otaczających po napełnieniu płynem. W trakcie badania, lekarz wykorzystuje cienką rurkę (cewnik) powoli wypełniając pęcherza z ciepłą wodą. Kolejny cewnik z czujnika, który jest wrażliwy na zmiany ciśnienia, umieszcza się w pochwie. Procedura ta pomaga wyjaśnić, dlaczego nie ma pęcherza nadreaktywnego u kobiet. Leczenie będzie zależeć od tego, analiza będzie obserwowany mimowolne skurcze i ścian narządu lub jej sztywność, dzięki czemu pęcherz staje się nie do przechowywania moczu pod niskim ciśnieniem. może być poproszony o pusty w trakcie badania w celu pomiaru ciśnienia wymaganego do opróżniania ciało, w celu wyjaśnienia obecności lub nieobecności ewentualnego zatkania (niedrożności). Przeszkoda, która występuje z powodu wypadania narządów miednicy, może prowadzić do wystąpienia objawów charakterystycznych tak powszechne dolegliwości jak pęcherza nadreaktywnego u kobiet. Przyczyny (leczenie, jak wiadomo, tylko może wyznaczyć wykwalifikowaną osobę) w tym przypadku prawie zawsze należą choroby neurologiczne wpływające na rdzeń kręgowy.

Leczenie za pomocą terapii behawioralnej

behawioralna, lub zakup niezbędne w celu zwalczania choroby dobrych nawyków – to pierwszy i najbardziej skuteczny krok na drodze do wyzdrowienia. Widoczna Zaletą tego sposobu jest brak skutków ubocznych. Jeśli nie masz pojęcia jak leczyć nadczynność pęcherza u kobiet, spróbuj następujące składniki technologii.

Najlepsze metody, aby wyeliminować problemy

 • Ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ćwiczenia Kegla są nie za nic nie zyskał światową sławę i bezprecedensowej popularności: nie ma chyba bardziej naturalny sposób na wzmocnienie mięśni dna miednicy i nietrzymania zwieracza. Silniejsze mięśnie mogą pozbyć się mimowolnymi skurczami ściany pęcherza moczowego. Lekarz dać szczegółowe wskazówki dotyczące prawidłowego wykonania słynnej siłowni. Przestrzegać zaleceń profesjonalny i uzbroić się w cierpliwość bo zauważalna poprawa zdrowia często trwa dość długo (od sześciu do ośmiu tygodni).
 • Utrzymać zdrową wagę. Jeśli cierpi na otyłość, powrót do normalnej wagi pomoże oswoić pęcherza nadreaktywnego u kobiet. Leczenia (opinie mogą, jeśli chcą znaleźć na forach dyskusyjnych) w tym przypadku oznacza przyleganie do diety opartej na zasadach prawidłowego odżywiania.
 • Monitorowanie ilości płynów. Lekarz może zalecić ograniczenie stosowania płynów i pomoże stworzyć komfortowe spodziewają się, że masz do picia swojego ulubionego napoju.
 • Podwójne opróżnianie. Że pęcherz jest całkowicie pusty, należy odczekać kilka minut po pierwszej opróżniania, a następnie spróbuj ponownie, aby uczcić małe potrzeby.
 • Planowane oddawanie moczu. Harmonogram metoda jest przydatna nie tylko pod względem ilości płynów, ale również do odwiedzenia toalety. Jeśli zastosujemy się do planowanego harmonogramu (na przykład, aby przejść do łazienki co 2-4 godziny), organizm przyzwyczaja się do tego samego trybu, i nie będą występować dodatkowy stres z nagle rzuca potrzeb.

Co jeszcze można zrobić?

 • Przerywane cewnikowanie. Kiedy zdiagnozowano pęcherza nadreaktywnego u kobiet i opinie leczniczych terapii zalecanej w dużej mierze zależy od indywidualnej skuteczności wyznaczonej metodą. Jednakże, istnieje wspólny, powszechny sposób, aby złagodzić objawy choroby, co oznacza okresowe stosowanie cewnika do całkowitego opróżnienia organizmu. Przed użyciem tej metody należy skonsultować się z lekarzem.
 • Noszenie wkładki urologiczne. Korzystanie wkładki urologiczne lub specjalną bieliznę chłonną pomoże ochronić ubranie przed skutkami moczu oraz eliminują związane z nimi stres psychologiczny. Takie wykładziny i bielizna są w różnych rozmiarach i mają różną wydajność absorpcji.
 • Trening pęcherza. Termin ten odnosi się do rozwoju własnych zdolności odstraszania małe potrzeby. Należy zacząć od krótkich okresach – na przykład 30 minut, po którym można stopniowo zwiększać odstępy tak długo, jak nie pójdzie do toalety tylko raz na trzy do czterech godzin. Pęcherz nadreaktywny u kobiet (leczenie, przyczyny, objawy, patrz wyżej) jest możliwe, aby ustabilizować tak tylko wtedy, gdy są w stanie wywierać siebie (cut) mięśni dna miednicy.

Pęcherz nadreaktywny u kobiet: leczenie (leki)

Używane leki odpręża ścianki korpusu w celu zmniejszenia nadpobudliwość. Są to:

 • tolterodyna ( "Detrol");
 • oksybutyniny w postaci skóry (skórę) plastra ( „Oksitrol”);
 • oksybutyniny w postaci żelu ;
 • trospium;
 • solifenacyna;
 • darifenacyny;
 • fezoterodyny.

Bądź ostrożny

Powyższe leki mogą powodować działania niepożądane, w tym suchość w jamie ustnej i zaparcia, co może nasilać objawy choroby, jak nadczynność pęcherza u kobiet. Leczenie (tabletki i inne preparaty do stosowania doustnego) powinien być przepisywany przez lekarza, ale jeśli cierpią z powodu tych objawów, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą w przypadku tabletek zamienne żele i plastry.