875 Shares 8732 views

Martin Brodeur: A Biography of mija

Martin Per Broder – kanadyjski lód hokej goaltender. Dwukrotny mistrz olimpijski w drużynie narodowej Kanady. Niemal całą karierę spędził w NHL.

biografia

Martin Brodeur urodził się 06 maja 1972. Jego ojciec, Denis Brodeur, był także hokeista i grał dla drużyny narodowej. Dzięki niemu zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w 1956 roku. Po zakończeniu kariery zawodowej pracował jako fotograf w zespole, „Montreal Canadiens”.

Od wczesnego dzieciństwa marzył o karierze Brodeur hokeja. Ale bramkarz. Marzył o zostaniu super napastnik. W ciągu siedmiu lat, miałem rozmowę z trenerem, w dużej mierze określona jego życie. Postanowił grać jako bramkarz.

Po kilku latach ciężkich treningów i debiutu w poleceniu „Saint-Lazare” Hiacynt (dotyczy młodzieży ligi hokeja w Kanadzie) Brodeur zauważył zwiadowców. Już w 1990 NBA Draft został wybrany do zespołu „New Jersey Devils” dla numerów dwudziestu.

kariera

W ramach „New Jersey” Martin Brodeur zadebiutował w marcu 1992 roku w wieku dziewiętnastu lat. Następnie, w trakcie sezonu grał w American Hockey League w zespole „Utica Diabłów”.

Od sezonu 1993-1994. Bronił barw „diabłów” przez dwadzieścia dwa lata. W 1994 roku został uznany za najlepszy nowy gracz w NHL.

Już w 1995 roku, wraz ze swoim zespołem, stał pierwszy w historii Puchar Stanleya.

Martin Brodeur przez cały czas swojej kariery i tylko udało się pobić rekord. Na przykład, był jednym z bramkarzy, którzy mogą rzucić krążek. W kwietniu 1997 roku, w meczu przeciwko drużynie, „Montreal Canadiens” popędził z ich bramami. Podkładka, która ma opozycji, poleciał prosto do bramki przeciwnika. W sumie trzech goli bramkarza. On jest mistrzem w tej dziedzinie.

W 1998 roku Martin Brodeur otrzymał zaproszenie do reprezentacji Kanady. Miał mówić na olimpiadzie w Nagano. To był wielki zaszczyt dla strzał, a on bez wahania się zgodził. Jednak bramkarz obserwował grę z ławki. Trener zdecydował się zwolnić lodu bardziej doświadczonego golkipera.

Ale następnego Olimpiady przyniósł chwałę Martin najbardziej niezawodny bramkarz. Głównie ze względu na jego zawodowych działań kanadyjskich hokeistów zdobył złoto w Salt Lake City.

W 2005 Brodeur zaoferować kontrakt w „Vanguard”. Ale bramkarz odmawia sprzyjających warunkach klubu Omsk, ponieważ jest on zbyt daleko od Kanady. Dodatkowo, hokej straszak okazją do spotkania niedźwiedzia na ulicach syberyjskiego miasta. On bardzo poważnie zainteresowany agenta jak ludzie przetrwać w odległej Omsk, ponieważ temperatura powietrza czasami spada do minus czterdziestu stopni.

W grudniu 2014 roku, Martin Brodeur podpisał kontrakt z klubem „St. Louis Blues” na okres jednego roku. Wyniosła siedem tysięcy dolarów. Wielu nazywa go jego decyzja dziwne. Wszyscy zauważyli, że styl gry Broder zauważalnie pogorszyła jeszcze wiek odczuć. Po kilku meczach sezonu, ogłosił odejście z profesjonalnego sportu.

Broder – zwycięzcą trzykrotny z Pucharu Stanleya (1995, 2000, 2003), nagroda „Trophy”, ma dwa srebrne medale z mistrzostw świata i dwa olimpijskie złoto.

dokumentacja

Martin Brodeur – Uniwersalny bramkarz, który może grać w różnych stylach. zapłacił wielką uwagę na ten punkt w swojej autobiografii. Ale nie tylko to odróżnia go od masy bramkarzy hokejowych.

Broder – prawdziwy mistrz. Lista jego osiągnięć zajmuje jedną linię. Oto niektóre z nich:

  • 691 wygrał mecz;
  • Przykro goli w 125 meczach;
  • Strzelił zwycięskiego gola w meczu (tylko jeden z bramkarzy w całej historii hokeja) ;
  • Spędził 1266 gier w jego karierze.

życie osobiste

W 1995 roku odbył się ślub Brodeur Melanie Dubois, mieszkaniec Kanady. Para miała trzech synów i córkę. Jednak życie rodzinne nie trwało długo. Już w 2003 roku, DuBois złożyła pozew o rozwód. Powodem tego była zdrada Martin.

Zaczął relacji z Zhenevevoy Nol, który przychodzi Melanie sister- teściowa. W 2008 Nohl i Broder ożenił. A w 2009 roku mieli syna Maksa Filipp.

Najstarsi synowie Broder podążył w ślady ojca. Wszystkie z nich są zaangażowani w profesjonalnym hokeju. Na przykład, Anthony został przygotowany przez „New Jersey Devils” sto osiem spraw (w 2013 roku).

Jeremy i William (bliźniaki) wykonać napastnik i bramkarz.

W 2009 roku Martin przyjął obywatelstwo amerykańskie. Ale mieszka w Kanadzie, gdzie jest teraz dobrze prosperującym biznesmenem. W ex-bramkarz ma własną pizzerię w Montrealu, a także zaplecze spa w Quebecu.