345 Shares 2347 views

Morela Lel: Opis gatunku i zdjęcia

Apricot – bardzo smaczne, soczyste, pachnące i bardzo użyteczne owoce. Kultura wymaga opieki, terminowe pojenia i karmienia.

Opis morela

Apricot – drzewo owocowe z rodziny różowy, śliwka wyścigu. W Rosji sprowadzono z ciepłe. W południowej części kraju strefy zaczyna kwitnąć w połowie kwietnia, we wschodniej części kwiatów na początku maja.

Drzewo kwitnie głównie białe, czerwone i różowe kwiaty, wypływający z bardzo delikatnym smaku, ale kolor ściąga na tyle szybko, średnio 8-10 dni. Wysokość drzewa morelowego może wynieść do 8 metrów wysokości, korony gęste rozgałęzienia. Liście mają jasnozielony lub szmaragdowozielone kolor, kształt owalny, kołowy albo w kształcie serca. Z należytą starannością i karmienia długości życia morela może wynosić do 100 lat. Owocowanie rozpoczyna się po 3 latach życia.

Ach, ten morelowy! gatunek Lel

Odmiana ta została wyhodowana w 1986 roku w Ogrodzie Botanicznym w Moskwie. N.V. Tsitsina RAS hodowcy A. K. Skvortsovym i LA kramarenko. W 2004 roku został włączony do Państwowego Rejestru Hodowli Roślin Federacji Rosyjskiej.

Pomimo umiarkowanej wydajności, morela Lel, która dokonuje przeglądu tylko najbardziej dobre, z powodzeniem uprawiane w zbiorowej ogrodów i ogródków przydomowych. Doskonały wygląd i słodko-kwaśny smak jej owoców jest dość zrekompensować tę wadę. Aby uzyskać informacje o tym, jak rosną morele DGW (opis odmiany przedstawionej w artykule), czytaj dalej.

wygląd

Srednerosloe drzewo, osiągając wysokość 3 m, korona dość czysty i zwarte. Jednoroczne pędy lekko rozgałęzione. Odmiana ta charakteryzuje się łagodnym, dość umiarkowanego wzrostu.

Liście są ciemnozielone, błyszczące, jajowate, z małymi zębami, dotyk gładka i miękka. Jesienią są pomalowane w różnych odcieniach czerwieni.

Biało-różowy pojedyncze kwiaty średniej wielkości, z pięcioma płatkami zaokrąglone, w stanie wytrzymać temperatury spadnie do -1.5 stopni. Okres kwitnienia – od końca kwietnia do początku maja.

Morela Lel: opis owocu

Owoce tej odmiany są bardzo piękne i błyszczące, zaokrąglone, lekko spłaszczone bocznie, waga – około 20 g obrać pomarańczę, prawie owłosione, bez rumieńca. Miąższ jest koloru pomarańczowego, gęsty i bardzo delikatny. Kości całkowicie rozdzielone. Wczesne dojrzewanie. Plony Średnio czasami wysoka. Owoce są smaczne jak świeże iw konserwacji. Utrzymując jakość jest dobra.

Owoce są smaczne, pożywne i aromatyczne. Zawierają znacznych ilości cukru, substancji pektynowych, kwasy organiczne, karoten, jak również kwas jabłkowy i kwas cytrynowy. Ważną rolę witamin i minerałów kompozycji – Obecność witaminy B, C, P PP, H, E, fosfor, potas, magnez, jod, żelazo, kwas foliowy, etc …

Zużycie morele pozwala zachować zdrowie i zapobiec rozwojowi wielu chorób. Kalorii 100 g owoców – 44 kcal.

lądowanie

Do sadzenia moreli Lel jest konieczne, aby wybrać dobrze wentylowane i oświetlony teren ogrodu, najlepiej od strony południowej ogrodzeń i budynków. Kultura lubi żyzne, potas bogate gleby z głębokim gruntowych. Odpowiednia do sadzenia jesienią i wiosną miesięcy. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na stan gleby (które powinny być luźne, kruszenie) oraz temperatury powietrza w nocy nie powinna spadać poniżej 10 stopni.

Lel Apricot niewymagających do gleby, może rosnąć z powodzeniem nawet na kamienistym gruncie. Proleganiya wód podziemnych nie powinna być większa niż 2-3 m.

Sadząc drzewo sprężyna pit przygotowuje spadnie na niego. O wielkości powinna być co najmniej 1,5 m podstawowych parametrów. Na dnie wykopu docelowej wlać drenażu, a górna warstwa gleby, zmieszanego z próchnicą superfosfat, sól potasu i wapnia. W odległości około 10-15 cm od pnia drewna kij Ilość sadzonek wysokości 1,7 m oraz związany z nimi drzewa. Moreli wlano 10 litrów wody. Mielenie na sucho wilgotna gleba lub trociny warstwa 10-15 cm.

pielęgnacja

Dla normalnego rozwoju, wzroście i stabilności plastyczności niezbędnych do realizacji agromeropriyaty odpowiednim czasie.

Morela Lel – drzewo odporna na suszę, która wymaga umiarkowanego podlewania. W sezonie to podlewane trzykrotnie w połowie wiosny, pod koniec maja, a kilka tygodni przed dojrzewania. Musisz również inny podlewania – upadek w ramach przygotowań do zimy moreli.

Ważne jest, aby pamiętać, że drzewo moreli są dość wrażliwe na uwilgotnienia gleby, jej uwilgotnienia może doprowadzić do zgnilizny korzeni.

przycinanie

Kompaktowa korony moreli Lel, co do zasady, nie powoduje zbyt wiele problemów ogrodników. Przycinanie drzew produkować rocznie. Usuń podmerzshie sprężynę po gałęziach zimowych. To było w czasie kadrowania sprężyna jest uważany za najbardziej skuteczne. przycinanie latem odbywa się pod koniec sierpnia. Jesienią drzew wyciętych w celu przygotowania ich do okresu zimowego i zwiększają mrozoodporność.

Przygotowania do zimy

Dorosły morela DGW w stanie przenosić dobre powietrze niskie temperatury. Jego przygotowanie do zimy wymaga zawijania bagażnik z konopie i Hilling śniegu niemal odwiercie strefy. Młode siewki potrzebują więcej opieki. Wykonany z drewnianych kołków małych gabarytach i jest wyposażona w folii, na górze pokrytej ziemi.

Najbardziej niebezpieczny czas dla drzew morelowych są zimowych odwilży, kiedy spadek temperatury następuje za ocieplenie. W tym okresie, ewentualnie pękanie bagażnik lub zamrożenie pąków kwiatowych. Najczęściej dotyczy to młodych drzewek, które jeszcze nie miał czasu na zbudowanie wystarczającej ilości drewna.

opatrunek

W ciągu pierwszych pięciu lat życia drzewa morelowego nawóz może być wykonana w strefie bliskiej odwiertu. Dalsze pokrycie nawóz co roku powinna zostać zwiększona.

Sprężyna użyźniania gleby poprzez 4 kg próchnicy zmieszano z 5 g fosforu, 6 g azotu, 8 g potasu na metr kwadratowy.

Również dobrą wydajnością drzew moreli muszą nawożenie mineralny

  • w 2-3 lata po wysianiu jest konieczne, aby superfosfat (0,13 kg), azotan amonu (0,06 kg) i chlorku potasu (0,04 kg);
  • 4-5 minut lat wprowadzony superfosfat (0,2 kg), chlorku potasu (0,06 kg) i azotanu amonu (0.1 kg);
  • 6, 7 i 8 lat – superfosfat (0,31 kg), azotan amonu (0,21 kg) i chlorku potasu (0,14 kg).

Następnie superfosfat (0,88 kg) wprowadza się co roku, azotan amonu (0,37 kg) i chlorku potasu (0,25 kg).

reprodukcja

Moreli Lel propagowane wegetatywnie (m, E. Szczepione) przez szczepienie lub hodowano z nasion.

Ostatnia opcja jest używana do produkcji nowych odmian. Morela, są uprawiane z nasion, mają wysokie zdolności adaptacyjne i mróz. Dla doły sadzenia są wybrane z najbardziej dojrzałych owoców, a następnie przeprowadzono test na ich jakość. Kostny jest zanurzona w zbiorniku wody. Te, które pojawiają się na uprawy nie są odpowiednie. Następnie postępuje się rozwarstwienia w oparciu o zmiany temperatury. Nasiona są posadzone w doniczce i czekaj do kiełkowania. Kiedy sadzonki stają się silniejsze, są sadzone w ziemi, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania dotyczące sadzenia drzewa.

Sadzonek jest bardzo nieefektywny sposób hodowli moreli. Sadzonki nie są zwykle korzeń, zielony i dają bardzo małe efekty. Ponadto, morela, hoduje się w ten sposób, jest wyposażony w niskiej żywotności.

Szczepienie jest najbardziej popularnym sposobem hodowli moreli. To wspaniale wziąć sadzonek korzeniowych wiśni, śliwki, brzoskwinie, i tak dalej. E. Dobry wynik można osiągnąć poprzez szczepienie sadzonek ulepszoną metodę kopulirovki lub pod korą, który daje najwyższy odsetek przeżycia. Najlepszy czas na taką manipulację pojawia się na początku maja.

Choroby i szkodniki

Wśród chorób morela DGW (załączone zdjęcie), możemy odróżnić grzyba Vals, moniliosis, spot bakteryjne, tsitosporoz, vertitsillez, GUMMOSIS i perforowany plamienia. Sposoby radzenia sobie z nimi są różne. Bądź pewien, że chcesz usunąć porażone liście i owoce. Drewno uchwyt bordoska, siarczan miedzi lub inne środki grzybobójcze.

Owad zagrożenie morelowy jest mszyce, liści i łodyg, które pomoże pozbyć insektycydów i napary ziołowe.

opinie

Zazwyczaj morela (odmiana Lel) ogrodnicy otrzymuje pozytywne opinie. Owoce choć nie duży, ale bardzo soczysty. Ciało firma ma doskonały słodki smak z odrobiną cierpkości.

Wielu ogrodników powiedzieć, że posadzone sadzonki dobrze zakorzenić, rosną normalnie i dobrze hibernacji. Tylko czas powinny być zabezpieczone przed szkodnikami i chorobami.

Prawie bez wyjątku, zalecamy ochronę drzew moreli od zimnego wiatru, ponieważ boją się z nich. Dlatego do sadzenia powinny być wybierane w słonecznej i spokojnej okolicy w ogrodzie.