849 Shares 6474 views

Cranberry liść: szkody i korzyści, instrukcje użytkowania, właściwości, przeciwwskazania

Z pewnością wielu z naszych czytelników są dobrze znane żurawiny. Czerwony dojrzałe jagody są bardzo skutecznym lekiem w walce z wieloma chorobami. Być może nie każdy wie, że nie mniej cenna jest liść żurawina. Harm i korzyści z tej części zakładu do tej pory zostały dobrze zbadane, co sugeruje: to naprawdę skuteczny środek, który jest rozpoznawany przez lekarzy i tradycyjnych uzdrowicieli. Ale jeśli w tradycyjnej medycynie stosowany jest głównie w leczeniu dróg moczowych, a uzdrowiciele traktować właściwości lecznicze liści są znacznie szersze i surowce wykorzystywane w leczeniu różnych dolegliwości.

Cranberry liść: Właściwości

Zastosowanie tej części rośliny, jest określana za pomocą unikalnego składu chemicznego. Liście zawierają:

  • hydrochinon;
  • giperozid i arbutyna;
  • ursulovuyu, chinowy, elagowy i kwas galusowy;
  • tanina (taniny);
  • lotne i flawonoidy;
  • likoptin (przeciwutleniacz).

Garbniki, jak również kwasów organicznych zawarta w liściach żurawiny, posiada działanie bakteriobójcze, działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, zwiększenie skuteczności antybiotyków. Ponadto, liść żurawiny (ocen pacjentów potwierdziła) wyprowadza się nadmiar płynów z organizmu, co zmniejsza obrzęki.

Zastosowanie w medycynie

Oficjalne liście medycyna borówki brusznicy są wykorzystywane do wykonywania żółciopędny, dezynfekujący i moczopędne leki. Naukowo, że lotne mogą hamować aktywność szkodliwych bakterii – Staphylococcus aureus. Właściwości liści powodzeniem są stosowane w leczeniu niektórych chorób serca i naczyń krwionośnych.

Cranberry Liść: instrukcje użytkowania

Dziś z liści borówki czarnej preparaty są dostępne w dwóch formach:

  • Arkusz lub rozdrobnione (kartony o wadze od 35 do 100 g);
  • liść, miele w worka filtrującego (1,5 g).

świadectwo

Środek zalecany choroby dróg moczowych i nerek – zakaźnych, stanów zapalnych, schorzeń układu moczowego.

Przeciwwskazania

Niekontrolowanie nie zaleca się przyjmowania żurawiny liść (instrukcje użytkowania dołączone do każdego opakowania). Napary, wywary, wyciągi z liści jest zabronione korzystać dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kwestia wykorzystania liści borówki czarnej w leczeniu kobiet ciężarnych i karmiących jest uważany w każdym przypadku indywidualnie.

Takie leki są przeciwwskazane w ostrym owrzodzeniem żołądka, nerek, choroby kamienia, choroby nerek. Ze środkiem ochrony przewidziany dla hipotonii (obniżone ciśnienie) do leczenia nadciśnieniowego nie powinno przekraczać 14 dni.

Przy zakupie w aptece żurawiny arkusz zwrócić uwagę na daty odbioru surowców. Ważne jest, aby wiedzieć, że korzystne właściwości rośliny są przechowywane przez trzy lata. Mimo że urządzenie można kupić bez recepty, potrzebna jest konsultacja ze specjalistą – pomoże to uniknąć komplikacji samoleczenia.

Zastosowanie medycynie ludowej

Tradycyjnych uzdrowicieli od dawna stosowane bardzo żurawiny liść. Harm i korzyści z tej rośliny (np liści) Przewodnik je w leczeniu różnych chorób. Na przykład, w opinii, liście żurawina są niezbędne w leczeniu cukrzycy (kompleks), chorób wątroby, problemy z przewodu pokarmowego (żołądka, wzdęcia, zaparcia i zapalenia żołądka i jelit).

Właściwości przeciwzapalne liści są odpowiedzialne za pożyteczne działanie leku z osteochondroza, dna moczanowa, zapalenie stawów, reumatyczne i kręgosłupa. Wzbogaca efektywność widma i smak napoju opartego na brusznicowy mieszanie z innymi składnikami, na przykład z porzeczek karmazynowy lub gałązki i liście.

Czasami uzdrowiciele liści żurawiny zawierają odchudzające opłat składu. Istnieje błędne przekonanie, że ma właściwości spalania tłuszczu. W rzeczywistości jednak, powitanie herbata ziołowa pomaga zwalczać obrzęki, spowodowane przez niezrównoważoną dietą lub problemy z nerkami, ale nie do nadmiaru tłuszczu.

Jako środek antyseptyczny brusznicy liści skutecznie stosowane w leczeniu wielu chorób jamy ustnej – zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł. W niektórych przypadkach, medycynie ludowej jest stosowany do płukania gardła w dławicy piersiowej. Jest to jednak skuteczne tylko w połączeniu z konwencjonalnym leczeniem antybiotykami.

Arkusz bulion żurawiny wykazuje dobre wyniki w leczeniu tłustych łojotok (do płukania włosów), jak i w przemyśle kosmetycznym – przeciwko trądzikowi.

Bulion sposoby wytwarzania

Wywary i napary żurawina liść naprawdę skuteczne. To jest odnotowane przez wielu pacjentów, ale ważne jest, aby przestrzegać dawkowania, aby wiedzieć, kiedy i jak pić. liści żurawiny (bulion) mogą być przygotowane na kilka sposobów (w zależności od świadectwo).

Pierwsza metoda polega na leczeniu chorób związanych z zaburzeniami metabolizmu. Są to schorzeń stawów, choroby serca i naczyń krwionośnych, patologii układu pokarmowego.

W celu wytworzenia li wywar borówka, trzeba dwie łyżki (sztućce) Liście, które mogą być napełniane z 500 ml wody. Mieszaninę doprowadzono do wrzenia na małej temperaturze wrzenia jeszcze przez piętnaście minut. Następnie kompozycja musi zaparzać 30 minut, po czym jest on wymagany do filtrowania. Wziąć 100 ml trzy razy dziennie przez dwa tygodnie.

W chorobach układu moczowo-płciowego bulionu wytwarza się w różny sposób. 3 łyżki stołowe (stołówki) muszą być wypełnione suchych liści z 750 ml wrzącej wody, gotowano dziesięć minut w niskiej temperaturze. Domagaj godziny, filtr. Wziąć 100 ml po posiłku. I pierwszy odbiór powinna wynosić około 15-16 godzin, ostatnia – na trzy godziny przed snem. Czas trwania leczenia – 2-4 tygodni (w zależności od stanu pacjenta).

herbata

Jak zaparzyć liść żurawiny w leczeniu i profilaktyce przeziębień, problemów trawiennych, stres, chroniczne zmęczenie? Liście herbaty gasi pragnienie, delikatnie obniża ciśnienie krwi, wzmacnia kondycję fizyczną i psychiczną.

Lepiej gotować napój w termosie. Wlać do niego dwie łyżki stołowe liści, żurawiny, wlać do nich litra wrzącej wody i odstawić na kwadrans. Picia herbaty powinny być ciepłe, w razie potrzeby, można dodać cukier lub miód do smaku. Nie zapominaj, że jest to lek terapeutyczny – można pić nie więcej niż 14 dni. Potem trzeba odpocząć przez co najmniej dziesięć dni.

Napój ten jest także wywiera działanie przeciwgorączkowe i tonik. W tym przypadku, jak to jest parzonej herbaty regularnej, i dodać do niej cytryną i miodem.

opinia lekarska

Wiele osób uważa, że jeśli te leki są przepisywane jako środek moczopędny, nawet kobiety w ciąży, jest całkowicie bezpieczny żurawina liść. Harm i korzyści z tej rośliny są czasami słabo znane pacjentów. Nadmierne spożycie leków o działaniu moczopędnym bez schorzeń może powodować odwodnienie. Przede wszystkim sama zagrozić lyubitel'nitsy stracić zbędne kilogramy za pomocą opłat roślinne i pół zagłodzony diety.

Sama dieta nie zawsze mogą spełnić zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały. Stwarza to warunki do zaburzenia równowagi elektrolitowej. Ponadto systematyczne usuwanie płynu przez diuretyki znacznie pogorszyć stan pacjenta. Wszystko to wywołuje szereg powikłań, aż do ciężkiego odwodnienia i zaburzeń metabolicznych, które mogą być spowodowane przez niedobór organizm potrzebuje witamin i minerałów. Z tego wszystkiego możemy stwierdzić, że stosowanie moczopędne zioła nie są zalecane do utraty wagi.

Nie zapominaj, że owoce i liście żurawiny są silnym alergenem. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych przyjmujących lek należy odstawić. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem.

opinie

Większość pacjentów przyjmowanie leku na podstawie arkusza żurawiny w leczeniu układu moczowo-płciowego, odnotowano znaczną poprawę zdrowia. To samo można powiedzieć o ludziach cierpiących na choroby stawów i kręgosłupa. Wielu mówi, że powinniśmy bardzo ostrożnie odnosić się do preparatów zawierających żurawiny liść. Harm i korzyści z tego leczenia są bezpośrednio uzależnione od ścisłej zgodności z instrukcjami i recept.