616 Shares 6046 views

Sterylizacja kotów: opiekę po zabiegu. Plusy i minusy sterylizacji

Bardzo często uzasadniona i racjonalna decyzja opiekuńczy właściciel jest sterylizowane koty. Pielęgnacja po zabiegu w tym przypadku musi być przeprowadzone zgodnie z pewnymi zasadami, a dbanie o pitomitsy będzie najważniejszym obowiązkiem właściciela w ciągu najbliższych kilku dni.

Jak podjąć decyzję w sprawie operacji

Wielu właścicieli zwierząt domowych boją sterylizacji. Dla niektórych ta procedura wydaje niepotrzebnie okrutne żywej istoty, inni boją się negatywnych konsekwencji. Jest to jednak niebezpieczne sterylizacja kotów? Plusy i minusy to zostanie omówione poniżej.

Nadal podejmowaniu decyzji o sterylizacji może pomóc następujący fakt: stałe leki hormonalne, takie jak „Antiseks” szkodliwe. Negatywne konsekwencje jego coraz nowotworów występujących u kotów już w podeszłym wieku. W tej sytuacji, przeprowadzono operację usunięcia macicy, ale są już bardzo często nieskuteczne.

„Empty” ruja, podczas których kot nie zgadzają się z kotem nie jest również przydatna dla jej zdrowia. Często mają one wpływ na stan psychiczny zwierzęcia, którego zachowanie się zmienia. Istnieje niekontrolowane napady agresji, a kot z cute i czułym stworzeniem może zamienić się w prawdziwą furię. I może się zdarzyć, nie tylko przez jakiś czas, ale zawsze.

To właśnie z tych powodów, które wyjście jest humanitarny sterylizacji kotów, wady i zalety , które mogą być opisane w następujący sposób.

Pozytywne aspekty funkcjonowania

Co dobrego jest kastracja i sterylizacja zwierząt? Co jest w tej decyzji pozytywne strony? Tak, koty zalety sterylizacji są następujące:

  1. Ryzyko niepowodzenia chorób hormonalnych i raka jest znacznie zmniejszona.
  2. „Single” czy ruja regularne ciąża i poród wydechowy ciało zwierzęcia, zmniejszenia zdolności adaptacyjnej i odporność. sterylizacja operacja eliminuje takie problemy.
  3. Właściciele nie muszą znosić okresy, gdy kot meow głośno i dzień i noc.
  4. Po sterylizacji, zmienia często zwierzęcą naturę. Kot staje się bardziej zabawny i czuły, a jej instynkt jest zwiększona.
  5. Operacja może być przeprowadzona nawet po kobieta jest już w ciąży. Możliwe jest także sterylizacja karmienie kota, ale to musi być przeprowadzone tylko w nagłych przypadkach. Od zwierzęcia po takiej procedury stracą zainteresowanie własnym potomstwem, a kocięta pielęgniarki mają sztucznie.
  6. Czas trwania życia dla zwierząt domowych, poddawanych zabiegom chirurgicznym, ma tendencję do wzrostu przez kilka lat.

Jeszcze sterylizacja wszystkich jego zalet nie jest doskonały. A operacja ta ma swoje wady.

wada

Wady koty sterylizacja są ograniczone do następujących punktów:

  1. Taka operacja – to nadal chirurgii jamy brzusznej. Występowała w znieczuleniu ogólnym, a zatem może mieć silny stres dla zwierzęcia.
  2. Przed operacją należy podjąć ogólne i biochemiczne badania krwi, a także zrobić EKG i kontroli anestezjologa. Miejscowej kliniki takie badania są przeprowadzane nie zawsze, ponieważ ich koszt często wydaje się wielu właścicieli zwierząt zawyżone.
  3. Po sterylizacji, kot może cierpieć z kamieni nerkowych i zapalenie pęcherza. Jednak ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą specjalnej żywności, która jest wielka różnorodność dostępnych obecnie na rynku.

Jak widać, sterylizacja kotów jest więcej plusów niż jeszcze minusów.

Niektóre z ciekawych pytań, na które odpowiedzi należy znaleźć przed sterylizacją

Istnieją pewne kwestie dotyczą właścicieli, ale nie odważył się kastracji lub sterylizacji swoich pupili. Na przykład, wiele osób zastanawia się, jak wygląda sterylizację kotów? Opieki po zabiegu trzeba jakiś specjalny czy wszystko będzie dobrze przez siebie? Tuż poniżej opisujemy procedurę chirurgiczną, a także opowiedzieć o cechach opieki pooperacyjnej.

Wielu właścicieli interesuje pytanie, jakie są konsekwencje sterylizacji kotów. Zdjęcia zwierząt po zabiegu i po okresie rekonwalescencji, mamy również w tym materiale, dzięki czemu można zobaczyć na własne oczy.

Ponadto, nie jest kolejnym ważnym problemem, który powoduje sterylizację kotów: wiek, w którym zwierzę może być przeprowadzona tę operację? Odpowiedzieć natychmiast: weterynarze polecić kociąt procedurę od 7 tygodni do 7 miesięcy. Wykonane w tym okresie operacja prawdopodobnie będą skuteczne i nie spowoduje komplikacji.

Przygotowanie do zabiegu

Jak wspomniano powyżej, przed sterylizacją, kot musi poddać się badaniom lekarskim. Pożądane jest, aby nie tylko powszechne, ale również zbadane przez lekarza (lekarza, anestezjologa i kardiologa). Negatywne skutki znieczulenia ogólnego łatwiej uniknąć, jeśli te wszystkie niezbędne procedury zostaną przeprowadzone.

Zazwyczaj lekarz przed operacją wyjaśnia, jak dbać o zwierzęta przed sterylizacją. To jest powszechnie nazywany, i że trzeba będzie zakupić dla opieki pooperacyjnej. Najistotniejsze rzeczy powinny być dwa koce, który znalazł się na kota, więc nie zacząć lizać szew lub nie czesane pazury, a także jako środek dezynfekujący.

Jak wybrać dzień

Się kierować w wyborze datę operacji jest konieczne do własnego harmonogramu prac. Co najmniej dwa dni po sterylizacji zwierzęcia wymaga starannego opieki i stałego nadzoru.

Pamiętaj również, że dzień przed operacją trzeba będzie wykonać zalecenia niejakiego doktora. Dokładnie jeden dzień zwierzęcia w celu opróżnienia jelit, kot ten należy łyżkę ciekłej parafiny. 12 godziny „wolnego dostępu”, jest konieczne, aby usunąć wszystkie żywności do domowych żołądka pozostał pusty. Trzy godziny przed zabiegiem, pożądane jest, aby całkowicie wyeliminować i wody pitnej.

Jak jest procedura sterylizacji

Jak sama operacja? Najpierw lekarz przygotowuje zwierzę dla przyszłych procedur chirurgicznych. Ogolone włosy na brzuchu, a powierzchnia cięcia jest traktowany antyseptyczne. Następnie sterylny skalpel się małe nacięcie, przez który usuwa się z macicy i / lub jajników. Następnie zaszywa.

A procedura ta sterylizacja jest zakończona. A kot jest następnie umieścić na pooperacyjnym poponku i samego zwierzęcia przez kilka godzin w stanie snu polekowego.

Jak i gdzie umieścić kota po sterylizacji

Jak najszybciej dotrzeć do domu z kliniki weterynaryjnej, kot leżał na płaskiej powierzchni. Jak tylko znieczulenie zejdzie, ulubione zacznie się poruszać, ale ona nie chce zrozumieć, co się z nią dzieje, a jej ruchy nie są skoordynowane. To z tego powodu, nie umieścić zwierzę na łóżku – może to po prostu odpadają. Korzystne jest lepiej dać mały materac lub koc na postelennuyu podłogi.

Wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną kwestię: kot nie powinien być umieszczony w pobliżu akumulatora, ponieważ wzrost temperatury na zewnątrz może spowodować krwawienie wewnętrzne.

Sterylizacja kotów: opiekę po zabiegu

Co zrobić po swoim ulubionym obudzić się z narkozy?

Po pierwsze, obserwując ją. Kot może dostać, spróbuj zrobić kilka kroków i upadku. Nie martw się, to normalne: Twój pitomitsy odbiega od znieczulenia. Zwierzę można także spróbować wspiąć się na stół, krzesło, łóżko lub innej skoczni w swoim mieszkaniu. Nie wolno dopuścić, aby to zrobić, ponieważ szwy po sterylizacji kota wykazującego taką aktywność fizyczną, może łatwo rozproszyć.

Po drugie, umieścić w pomieszczeniu, w którym swoją pitomitsy, czyste taca i miskę z wodą. W ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu będzie musiał wypić kota z łyżką, a ona sama musiała miski po prostu nie rozumiem. Nadanie wody powinna być następująca: Dial trzecia łyżeczką i wlać do pyska zwierzęcia. Nie rzuca swój ulubiony głowę, tak że nie jest przeciążony.

Po trzecie, trzeba nakarmić kota nie od razu i nie wszelkie dostępne w lodówce żywność.

Dieta po sterylizacji

Bezpośrednio po zabiegu, nakarmić kota nie trzeba: jest ona po prostu nie chce i nie może. Oferujemy pokarmy osiem godzin po odzyskiwaniu zwierzęcia ze znieczulenia. Uwaga liczenia nie powinny być prowadzone do końca operacji, a mianowicie, po zwierzę jest całkowicie odstąpić od znieczulenia.

Nakarmić kota puree mięso na najlepsze dzieci lub puszkach kota. Takie jedzenie jest łatwiejsze do strawienia. Można też dać trochę suchej karmy, ale najpierw musi moczyć w wodzie. W żadnym przypadku nie dokonania kot mieć siłę, korzyści z tego nie mają.

Jak obsługiwać szwy i jak długo wziąć koc

O tym, jak najlepiej obsłużyć oznacza szwów pooperacyjnych, i jak często to zrobić, zwykle mówi się do lekarza po zabiegu sterylizacji. Podobnie postępuj zgodnie z jego zaleceniami. szwy obróbki drutu musi Ostrożnie wyjąć koc z tylnych kończyn, a następnie ostrożnie wyciągając go z powrotem.

Zmień koc trzeba codziennie. Usuń to może być, gdy stawy są całkowicie uzdrowiony. Zazwyczaj występuje po 1,5-2 tygodni. Zazwyczaj lekarz przepisze dzień, że będą musieli przyjść do kliniki weterynaryjnej w celu usunięcia szwów. Spróbuj zrobić to w wyznaczonym terminie, ponieważ po całkowitym wątku gojenia kolidować ze zwierzęciem i zaczyna starać się ich pozbyć za pomocą zębów i pazurów.

Gdy kot usunięto szwy po sterylizacji, jej życie toczy się ponownie. Ale w tym samym czasie wiele zmian, w tym dyspozycję zwierzęcia.

Kot po sterylizacji: zachowanie

Wielu właścicieli zwierząt domowych są zaniepokojeni, jak efekt sterylizacji na zachowanie zwierzęcia. Odpowiedź: Co do zasady, zmian w zachowaniu i charakteru miejsca, ale wszystkie z nich – w dobrym tego słowa znaczeniu.

Pierwszą rzeczą jest, aby wiedzieć właściciela kota sterylizowanego – jest to, że seksualne instynkty zwierzęcia nie zawsze znikają natychmiast, ponieważ zmiany hormonalne może zająć trochę czasu. Jeśli Twój ulubiony po sterylizacji nadal nazywają kota na dłużej niż trzy miesiące, należy skontaktować się z weterynarzem.

Niektórzy właściciele obawiają się, że staną się one mniej zabawy pitomitsy i przestają myszy polowanie, ptaki za oknem i leci na zasłonach. W rzeczywistości, po sterylizacji, kot staje się bardziej figlarny i nie stracić myśliwego umiejętności.

Co kot nie ma nadwagę?

Nadwagą zwierzęta – to kolejny mit popytu związanego z możliwymi konsekwencjami funkcjonowania takiego planu. Kot po sterylizacji, którego zachowanie staje się mniej aktywna, to jest mało prawdopodobne, aby być otyłe. Dlatego pitomitsy trzeba grać.

Ponadto, aby zapobiec otyłości, aby pomóc specjalne jedzenie dla zwierząt wykastrowanych i sterylizowane. Oni są zrównoważone pod względem składu i wzbogacony o wszystkich niezbędnych witamin, makro- i mikroelementów, niezbędnych dla kotów (koty) po takim zabiegu.

Czy nadal masz obawy co do operacji?

Jeśli nadal masz jakieś pytania dotyczące postępowania i jego skutków, należy skontaktować się z weterynarzem. Jest lepiej niż ktokolwiek inny powiedzieć, jak zwykle sterylizowane koty. Specjaliści opieki po zabiegu są również opisane w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto, lekarz poinformuje o jakie środki dezynfekcji lepiej zwracać uwagę i gdzie kupić koce. Najprawdopodobniej weterynarz rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i rozmawiać o korzyściach płynących z takiej decyzji przed regularnym stosowaniu hormonalnych metod i zwykle nic nie robi.

Zwierzęta poddane tej procedurze, która wygląda nie różni się od tego, że wiele doradcy zewnętrzni nazywają „pełny”. Negatywne konsekwencje, które tak wiele strachu, zazwyczaj w wyniku nieuwagi i nieostrożności właścicieli, a nie z własnej sterylizacji kotów. Zdjęcia prezentowane w tym artykule pomogą Ci dokonać właściwego wyboru: wystawiać jej ulubiony takiej operacji, czy nie.

Oczywiście, decyzja o wysterylizować kota musi mieć właściciela. Pamiętaj frazę z „Małego Księcia” Anua de Saint-Exupery: „Jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojony”? Tylko tutaj wybiorą kochającego i troskliwego właściciela: ciche, długa żywotność zwierzaka bez problemów zdrowotnych lub zdolność zwierzęcia „Complete”?