376 Shares 1713 views

Sztuka robienia świeże, bukiety

Być może jedną z najstarszych sztuk na ziemi jest kwiaciarnia. To niesie nie tylko piękno i urok dary bogini Flory, ale ukazuje unikalny świat osoby zrobił piękne kompozycje z kwiatów, roślin, a czasem owoców.

Podczas tworzenia kwiatowe stworzonych przez piękno kolorów i ich kombinacji najpełniej ujawnił. Ale, co należy rozumieć pod pojęciem „piękny kwiat”, ponieważ każdy z nich jest piękna i oryginalna na swój sposób? A dla kogoś niewidzialnego Niezapominajka znacznie bardziej bujne piękne róże.

Określone przez specjalistę, kwiat piękno zależy głównie od jego koloru, rozmiaru i kształtu. Dlatego też, w przygotowaniu kompozycji kwiatów i dano szczególne znaczenie. A przede wszystkim kolor.

Florysta, jak artystów, w przygotowaniu bukietów powinien zapoznać się z podstawowymi właściwościami koloru i prawa ich kombinacje, aby poznać wpływ tych kombinacji na emocje i uczucia człowieka i umiejętnie z nich korzystać. Wszakże w przypadku braku podstawowej wiedzy, można zrobić bukiet pięknych kwiatów, który produkuje nieprzyjemny, a nawet odpychające.

Na przykład, piękne, pozornie połączeniem dwóch kontrastowych kolorach sprawi, że złe wrażenie, jeśli nie brać pod uwagę przygotowanie równowagi w ich nasycenia i jasności. Jeśli jeden z tych kwiatów ma słaby kolor, bukiet natychmiast staje się miłe dla oka.

Nie patrz na skład kwiatów, czy kontrastujące kolory są w równych ilościach. Farby mającej duży współczynnik otwarcia, w tym przypadku rozciąga się do przodu i harmonii bukietu zakłócone. z Aperture s zabarwienie zależy kolory i umieszczając je w układzie kwiatowego. Zwykle bardziej jasno i gustookrashennye kwiaty umieszczone w centrum kompozycji, a bardziej subtelne odcieni lub mniej intensywnie kolorowe – na obwodzie lub na dole bukietu.

Zdarza się, że połączenie niskiej do umiarkowanej łączyć ze sobą kolory, kompozycję podaje się w białą lub czarną farbą. Biały połączeniu z dowolnym kolorze i inne kolory obok tylko podkreśla jak oświetlony od wewnątrz. Dlatego skład bukietów kwiatów dość często opiera się na wykorzystaniu tej techniki.

Bardzo imponujący efekt uzyskuje się w tak zwanych układów monochromatycznych, gdy kompozycja z kwiatów stosowane kwiaty tej samej wysokości, ale różne odcienie. Lub rośliny odmian i gatunków, ale o różnym stopniu rozwoju: w pełni otwarte, częściowo rozpuszczone, albo jeszcze w zarodku. Interesującą grupą uzyskane kwiaty tego samego gatunku roślin, lecz różnych gatunków lub odmian. Na przykład, kilka różnych odmian bzu lub białych dalii.

Oryginalny bukiet można uzyskać poprzez zastosowanie wielkość lub kształt kontrastowe kwiaty. Ponadto, jeśli ten kontrast jest cienka, efekt powstałej kompozycji będzie elegancki i delikatny.

Inny może być kwiat do Piosenki i ich wielkości. To może być skomplikowana kompozycja, która obejmuje różne rodzaje kolorów, lub miniaturę jednego kwiatka.

Ma przyborów i akcesoriów Przygotowując Bukiety i kompozycje o dużym znaczeniu. Aby osiągnąć harmonię nawet wazon z bukietem w rozmiarze, kolorze i kształcie powinny być wystawiane z jej zakładów w powszechne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, gdzie zostanie ona umieszczona w składzie: w koszu, wazon, lub stać na podłodze.

Takie tworem przyrody i rąk ludzkich nie wstydź się przedstawić prezent lub ozdobić swój pokój, zorganizować bankiet, wesele, do układania kwiatów w aranżacji wnętrz może być spektakularnym elementem.