527 Shares 3628 views

Torba pod oczami: jak pozbyć się tego problemu?

Problem ten jest przede wszystkim estetyczny charakter. Dlatego w większości przypadków bardzo niewielu ludzi niepokoić, aby szukać przyczyn worka pod okiem. „Jak się go pozbyć?” – to numer jeden problem. Tymczasem opuchliznę pod oczami mogą wskazywać na poważne choroby.

Objawy i przyczyny

Skłonność do obrzęków może być oznaką słabej wydajności nerki. W przypadku gdy płyn nie jest wydalany z organizmu, gromadzi się pod skórą, zwłaszcza w obszarze oczu. retencja płynów może być wyzwalany i problemy z układem sercowo-naczyniowym. Alergie – to inna możliwa przyczyna obrzęk powiek. Zakłócenie hormonów, może to prowadzić do brzydkich manifestacji w pytaniu. Wszelkie procesy zapalne – SARS, grypa, katar, zapalenie spojówek – towarzyszy również obrzęk wokół oczu. Prawo lub w lewo zapalenie zatok może nawet rozpoznać wizualnie, w zależności po której stronie wielkiego worka pod okiem. Jak się go pozbyć? Odpowiedź jest oczywista: leczyć zatoki szczękowej.

Oczy mogą puchnąć i innych powodów nie związanych z chorobą. Na przykład, nadmiar soli utrzymuje płyn w tkankach. Zmęczenie, brak snu, późne partie z obfitego jedzenia i libacji źle wpływa na kondycję skóry. I kolejny powód – genetyczny. Mówimy o dziedzicznej predyspozycji do poszerzenia tłuszczu pod oczami. W tym przypadku, ludzie w każdym wieku, nawet u dzieci, może być worek pod okiem.

Jak pozbyć się obrzęków

Jeśli problem nie jest związany z żadnym z tych chorób, konieczne jest w leczeniu choroby, a nie przejaw kosmetycznych.
We wszystkich innych przypadkach, można spróbować usunąć niepożądane objawy. Istnieje wiele środków i sposobów ludowych domu w celu zmniejszenia mocy worka oka, jak pozbyć się obrzęk twarzy i wygładzenia skóry. Aby to zrobić, trzeba pomóc tkanek pozbyć się nadmiaru wilgoci: Ogranicz spożycie soli, tryb zaobserwować, dostosowanie podaży płynów w jakiejkolwiek formie. W przeciwnym razie nie śmietana z worków pod oczami nie przyniesie pożądanego rezultatu.

Jeśli chodzi o zatrzymywanie płynów w tkankach, pożądane jest, aby napić opłat zioła o właściwościach moczopędnych. Środki działania zewnętrzne są dobrze znane stare techniki – kontrastujące płyny naparów z ziół (rumianek, szałwia, koper, etc.). Dobry efekt daje maskę z worków pod oczami z surowych ziemniaków, tarty tarty świeży ogórek, pietruszka pozostawia z zawiesiny. I najbardziej popularny – umieścić na twoich oczach dwie torebki herbaty namoczone we wrzątku i prawie ostuzhennoy.

Nowoczesna kosmetologia na worki pod oczami

Istnieją skuteczne metody leczenia, aby zmniejszyć obrzęk dolnej powieki, które muszą być wykonywane w salonie kosmetycznym, a niektóre – w warunkach klinicznych. Dobra opinia jest drenaż limfatyczny – specjalny masaż, pomaga wyeliminować płyn z komórek skóry w oczodołach. I poleca zabiegi takie jak elektrostymulacji oraz mezoterapii. Wreszcie metoda chirurgiczna – odsysanie tłuszczu uciekają się do nich, jeśli przyczyną worki pod oczami – ekspansja włókna lub zmian związanych z wiekiem. Oczywiście, najbardziej odpowiedni sposób można wybrać i doradzić tylko doświadczony kosmetolog.