409 Shares 6824 views

Test PSA

Antygenu specyficznego dla gruczołu krokowego (PSA) jest białkiem, które jest wytwarzane w komórkach prostaty. Jej definicja jest przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. Analiza PSA może zidentyfikować raka prostaty. często nazywany guza lub znacznika biologicznego. Jednakże, należy zauważyć, że podwyższenie poziomu antygenu w każdym przypadku wskazuje na obecność nowotworu gruczołu krokowego. Innymi słowy, zwany test PSA jest specyficzny dla nowotworu byłoby błędne.


Antygen krąży we krwi w niewielkich ilościach. To jest normalne. Podniesienie poziomu może wskazywać na rozwój nowotworów. Jednak ta sama w sobie nie jest wystarczająco stężenie informacyjny do diagnozowania raka lub inne nieprawidłowości w prostacie. Wyjątkiem może być przypadku zbyt wysokiego poziomu antygenu. Wraz z tym PSA jest uważany za bardzo ważny wskaźnik w określaniu przyszłości środków diagnostycznych i możliwych terapii.

Analiza PSA przemyślanej potrzebne transrectal ultradźwięków i badanie palpacyjne w wykrywaniu raka prostaty. Ponadto, określenie poziomu antygenu pozwala ocenić skuteczność zastosowanego leczenia dla osób z rozpoznaniem guza.

Jeśli test PSA wykazują wzrost stężenia, może to oznaczać, nawrót złośliwego postaci w prostacie. Ten „biochemiczny nawrót” zazwyczaj poprzedza kliniczne objawy raka.

Zgodnie z zaleceniami wielu ekspertów, test PSA powinno być przeprowadzane dla ludzi starszych niż czterdzieści pięć czy pięćdziesiąt lat, każdego roku. Praktyka pokazuje, że wiek jest najczęstszą wytrącenie czynnikiem w rozwoju raka prostaty. Ponadto, aby promować swój wzrost może być dziedziczność, nieodpowiednia dieta i tak dalej.

Analiza PSA. transkrypcja

Wyniki badań laboratoryjnych wykazują poziom antygenu we krwi. Z rozszerzonym analiza wykazała stężenie wolnego i całkowitego antygenu swoistego dla gruczołu krokowego. Parametry te są lekarze w nawiązywaniu kontaktów.

Wspólne antygenem są zwykle wyrażane w ng / ml. Większość ekspertów się norma poziomu poniżej 4,0 ng / ml. Należy zauważyć, że dziś nie ma akceptowany na całym świecie pojedyncze cyfry.

Według propozycji europejskiej wspólnocie urologów, interpretować testy PSA we krwi jest wyrażona jako nomogramów. Oni przeprowadziła całościową ocenę antygenu w stosunku do wielkości prostaty i wieku pacjenta.

Wynik analizy PSA powinny być omawiane z lekarza pacjenta.

Dalsze działania będą zależeć od kilku czynników:

– do podawania doodbytniczego Wyniki ultradźwiękowe cyfrowe badanie odbytnicy;

– podniesienie poziomu antygenu;

– objawy;

– zdrowia;

– wiek.

W związku z tym, istnieje dwa taktyka medycznych. One – poczekać i zobaczyć, z drugiej – aktywne. Pierwszy taktyka (zwykłe regularne monitorowanie), eksperci uciekają się dość rzadko. Co do zasady, dodatkowe badania są powoływani do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Wykrywanie raka prostaty nie zawsze oznacza konieczność interwencji terapeutycznej. Wynika to głównie z faktu, że wykrycie powstawania nowotworu może rozwijać się bardzo powoli i nie zawsze w tym samym czasie nie jest zagrożeniem dla życia pacjenta. Po wykryciu aktywnego raka w przypadku szybko rosnącej koncentracji edukacyjnego PSA nie zawsze jest wyraźnie wzrosła. W niektórych przypadkach może on pozostać w normalnym zakresie. Jednak należy zauważyć, że zjawisko to jest niezwykle rzadkie.