328 Shares 4424 views

Diabelska Biblia – Unikatowy rękopis ludzkości?

Ta książka ma inną nazwę – Codex gigas, Pod tą nazwą znany rękopis do większości naukowców. Uważa się, że pojawił się w jednej z czeskich klasztorów w 13 wieku, jest to unikalne dzieło stworzone ze skóry zwierzęcej, o wysokości 90 cm i wadze 75 kg. Książka zawiera nowy i Stary Testament, wraz z recepturami i zaklęć, techniki egzorcyzmów, niezwykłej kombinacji tekstów, których nie ma nigdzie indziej. Jest to jeden z najbardziej zaskakujących i niewyjaśnionych rękopisów. Jednak to nie tylko książka o ogromnych rozmiarów. Ma dziwne odwołanie i sposób straszny. Wiele znanych postaci historycznych chcą mieć tę książkę.

Nawet teraz, zainteresowanie Biblią diabła nie gaśnie. Mimo, że jest teraz na stałe zapisane w Szwecji w 2007 roku po raz pierwszy poszła do domu – do Republiki Czeskiej. Wszyscy, którzy kiedykolwiek widział książkę, czułem jego niezwykły charakter. Rękopis, poza tekstem i ilustracjami, zawiera przerażający portret diabeł, znajdujący się na stronie 290.. Wszystkich stron w Czarcim Biblii istnieją 640. Nie wszystkie strony zostały zachowane w dobrym stanie, niektóre są utracone na zawsze. Ale te, które pozostają, są bardzo interesujące dla naukowców. Nikt przed jakiś czas nie wiedział, kto, kiedy i dlaczego umieścił ogromny portret szatana.

Kto napisał Biblię Diabła?

Istnieje legenda, według której jeden z klasztorów w Czechach w średniowieczu, jeden z mnichów należących do zakonu benedyktynów, że popełnił przestępstwo. W oczekiwaniu na karę mnicha zstępuje boskie natchnienie. Przez wzgląd na przebłaganie jest gotów napisać wielki traktat, niepowtarzalny w swej treści, które będą umieszczane na Stary i Nowy Testament oraz całą wiedzę czasu. Opat daje mu szansę. Zainspirowany tym możliwość zadośćuczynić, mnich idzie do pracy, ale o północy rozumie, że niemożliwe jest stworzenie takiego produktu w ciągu jednej nocy, i zaapelował o pomoc do szatana, który pomaga mu dokończyć. Ale to legenda, a naukowcy, poprzez badanie i badań różnego rodzaju, starają się odkryć wszystkie sekrety tej książki i do ustalenia tożsamości twórcy kodeksu. Lub powyżej tego rękopisu zatrudniony kilku uczonych w Piśmie?

Zakładając, że „Codex gigas” – owoc unikalnym dziełem jednego autora, pojawia się pytanie: ile czasu będzie potrzebne do tego projektu? W wyniku eksperymentu stwierdzono, że pisanie na 1 stronie tekstu w tym formacie trwa 1 godzinę i po zakończeniu wszystkich prac będzie potrzebował 5 lat. Biorąc pod uwagę, że reżim dnia w klasztorze nie pozwala stale pracować nad książką, jeden autor mógłby przeznaczyć na pisanie książki o tym rozmiarze do 30 lat. I jest to bardzo długi okres.

Badanie składu tuszu doprowadziła do następujących wyników: ich struktura jest taka sama od pierwszej do ostatniej strony, tusz został wykonany z uli owadów. Monotonia składu – to jak nowoczesnym elektronicznym podpisem cyfrowym czasu, potwierdzając rękę skryby.

Z teorii jednego autora pochylić i ekspertami w rękopisie. Wierzą, że nawet w tym czasie książka wygląda staromodny i nieprofesjonalne. skrybowie zawodowe działały na podobnych rzeczy w grupach, a następnie technika była na wyższym poziomie. Autor tej pracy tak szybko, jak to możliwe, o którym mowa utalentowanego amatora niż profesjonalny.

Trochę historii

Z niezrozumiałych dla władzy ludu, Biblia Diabła nie jest zadowolony ich właściciele. Klasztor, który został stworzony przez Kodeks, przyszedł zapaści finansowej, a to wielki traktat został sprzedany braci białych mnichów. Wkrótce i tutaj problem przyszedł. Dżuma wyprzedziła to miejsce, oszczędzając nikogo. Obecnie na terenie klasztoru znajduje się muzeum krypta kości szczątki zmarłych potem.

Austriacki ll cesarz Rudolf i jedyną kobietą w historii europejskiego monarchy Christina (Szwecja) są również konsekwentnie posiadali Biblię Diabła, ale również w ich życiu wystąpiły niepowodzenia i nieszczęścia, a Biblia Diabła znowu i znowu przeżył wojny i pożary.

naukowcy werdykt

Po zakończeniu badania, naukowcy byli w stanie wykryć fakt, że zmieniły Legenda o Diabelskim Biblii. Wieki błędnej podstawie łacińskiego słowa znalezionego w kodeksie, co po łacinie oznacza „wniosek”. Przez wiele wieków ludzie rozumieją ją jako straszną karą, immurement żyje, ale w rzeczywistości jest bliżej słowu „samotniczki”. To o niej i zapytał mnich z braćmi. Monk wycofał się do swojej celi drodze odwrotu od świata.

Dla większości z mnichem, który napisał Codex Gigas, wydaje się, że to poszukiwanie wglądu i zdolności do tworzenia zadanie na całe życie. To był pisarz, zainspirowany błogosławieństwem, a nie okultystyczne smaków. Wcielił zarówno przerażenie i błogość. Dobro i zło walczą na kartach Księgi diabła. Szatan jest usytuowany obok królestwa niebieskiego, symbolizujące ścieżkę że każda osoba musi wybrać dla siebie.