711 Shares 1633 views

Jazydów ślub: unikalny i żywy

W Yezidis czasami nazywają siebie ezdi. Według szefa Yezidis świata Mir Tahsin Wspomniany Bey to etno przyznany dotyczy grupy Kurdów. Rodowa siedziba Yezidis jest uważany iracki prowincji Mosulu, gdzie mieli po pierwszej wojnie światowej, rozsianych po całym świecie. Dziś żyją w Turcji, Armenii, Gruzji, Rosji.

Bardzo ładne i utalentowani ludzie starannie zachowuje swoje tradycje. Wszystkie ceremonie ezdi bardzo spektakularne, ale z pewnością najbardziej wyjątkowy i kolorowe są jazydów ślub.

Decyzja, aby zaakceptować małżeństwo młodych rodziców. Beshkertum – tradycja, zgodnie z którą „spiskuje” może nawet noworodki. Dziś najbardziej domagają rite Shirane. Według niego, rodzice są wysyłane do domu panny młodej z bogatymi darami, aby poprosić rodziców o jej rękę. wiano (Halim) teraz już nie potrzebuje.

Kilka tygodni później krewni pana młodego odwiedzić w domu panny młodej wielokrotnie przedstawiane z bogatymi darami.

Jazydów ślub zaczyna się wcześnie rano w domu pana młodego. Idąc bliskimi, muzyków i przyjaciół. W kierunku południa, goście są wysyłane do domu panny młodej, gdzie czekali na mały, ale obejmowała wszystkie przepisy tabeli.

Jazydów ślub – jest nierozerwalny kompleks zabawy i tradycji, więc proces porusza się wzdłuż ulicy z piosenek, muzyka ludowa, tańce. Kobiety wysoko nad głową (widoczny dla wszystkich) są prezenty dla panny młodej (Sani), towarzyszące ich śpiew pieśni narodowe. Tace nie powinna być mniejsza niż pięć, mogą być jedynie okrągły kształt. Na ziemi – obowiązkowym czerwonym szalem i Haley strój ślub.

Na innych podajników – słodycze, wino, prezenty. Jazydów ślubne są zawsze bogaty: przygotowują od narodzin dziecka i starają się zrobić wszystko, żeby o święto rozmawialiśmy przez długi czas.

Kiedy krewni pana młodego starają się leczyć, że umieścić rodziców panny młodej, zaczynają się ubrać pannę młodą. Z rytualnych pieśni, pod muzyki narodowej, najpierw usuwa się z dziewczyną jej ubrania (geodezji jego odejście do braku wad fizycznych).

Następnie, ubrany w ślubny przyniósł. W tej chwili zamknąć dziewczyny dają prezenty dla panny młodej i wykazać swoje prezenty dla gości, posagu. Poduszka narzeczona ma kupić. Kontynuuj jazydów weselu w domu pana młodego.

Uważa się, że od tej chwili panna młoda idzie do rodziny pana młodego. Aby umocnić ich związek, czerwony i Haley stary szal narzeczona związać razem. Narzeczeni a goście iść do świętowania, a za nimi są związane z muzyką.

Oczywiście, nie jest to kompletny opis ceremonii ślubnej z Yezidis. Są rytuały dla braci i rodziców.

Obserwować zwyczaje, zwłaszcza młodzież dzisiaj jest trudne: zbyt wiele subtelności muszą wiedzieć.

Jednak w wielu miastach ich ratunkowy gotowy do profesjonalistów, którzy znają wszystkie szczegóły dotyczące tradycji. Na przykład, jazydów ślub w Tambov, Rostów nad Donem można zorganizować wesele lub agencja Toastmaster. Pomagają one również kupić wszystko, czego potrzeba do krajowego ślub, aby znaleźć muzyków odebrać miejsce na uroczystości.