653 Shares 8412 views

GeForce 9800 GT: wydajność. GeForce 9800 GT NVDIA

Przed 9800 GT, wielu analityków i dziennikarzy wierzyć, że wiadomość o pojawieniu się fikcyjna karta graficzna. Po oficjalnym ujawnienie informacji jest wyczyszczone. Wiele advance dał laury Mistrzostw tej karty wideo jako flagowy, ale inżynierowie NVIDIA ponownie przydzielony nowy numer starych rozwiązań architektonicznych.

GeForce 9800 GT. Cechy karty graficznej

Akcelerator grafiki jest prawie kompletna kopia swojego poprzednika – GeForce 8800 GT. Ponadto, niektóre badania pokazują, że poprzednia generacja jest bardziej wydajne. Nowością jest zainstalowany ten sam procesor – G92, to nie zmieniła się nawet proces techniczny. Był 65 nm, choć wiele osób uważa, że 9800 GT będzie wykorzystywać 55 nm. częstotliwość GPU nie ulega zmianie.

Na stronie oficjalnej stronie internetowej uruchomiliśmy GT GeForce 9800, wymienione następujące cechy:

 • GPU: G92. 112 uniwersalne procesory 64 tekstury blokowe.
 • Pamięć wideo: GDDR3, jego objętość – 512 MB.
 • Szerokość magistrali pamięci 256 bitów.
 • graficzny częstotliwości 600 MHz.
 • Moduł cieniujący częstotliwości 1500 MHz.
 • Częstotliwość pamięci: 1800 (900) MHz.
 • Porty: 2xDVI-I, TV-Out.

Jedyną rzeczą, która odróżnia uważane kartę graficzną z GT 8800 – HybridPower wsparcia technologicznego. To pozwala na przełączanie się pomiędzy kartą graficzną a zintegrowane w trybie automatycznym, który pozwala zmniejszyć zużycie energii i poziom hałasu.

Aktualizować nie mogą być rejestrowane w kategorii ważnej dla GeForce 9800 GT, charakterystyka ta nie zmienia ponadto HybridPower nie może działać bez spełnienia tych samych warunkach. Płyta główna musi obsługiwać tę technologię i jednocześnie ponosić zintegrowany rdzeń graficzny.

Opcje

Karta graficzna jest w raczej dużym polu, które jest ozdobione przewagą niebieskich kolorach.

Wewnątrz można znaleźć następujące:

 • Sama karta graficzna.
 • Zbiór kart: DVI, VGA, DVI, HDMI, S-Video, tulipana.
 • Przewód uzupełniający żywienie.
 • Laser Disc ze sterownikami i programami.
 • Niektóre wersje zawierają zestaw gier Civilization IV.
 • Podręcznik użytkownika.

Tekst wydrukowany na opakowaniu, są reprezentowane głównie przez reklamy. Jednak wśród pochwalnych Ody technologii stosowanych w GeForce 9800 GT produktu, specyfikacje wskazują, że bezpośrednio wbudowany akcelerator graficzny oparty na 8800 GT. Ta integralność może być zazdrość.

Duża liczba adapterów i przewód zasilający sugeruje, że NVIDIA dba o swoich klientów. W razie potrzeby podłączyć opcjonalny sprzęt lub wielu monitorów nie muszą kupować dodatkowych akcesoriów, będzie wystarczająco dużo, aby je po wyjęciu z pudełka.

projekt

Można zauważyć, że przy porównywaniu GeForce 8800 GT i GeForce 9800 GT cechy ich mecz jest o wiele bardziej niż design. Oczywiście, w sposób ogólny, jedna płyta przypomina inny, ale powiedzieć, że są one identyczne, jest to niemożliwe.

Obie karty mają takie same rozmiary, położenie łącznika do zasilania, styk SLI pokryte korek wykonany z gumy, a także stanowisko GPU i układów pamięci. Chipy wykonane przez Samsung oraz czas próbkowania wynosi 1 ns.

Położenie pozostałych obwodów różni się całkowicie. Ponadto inżynierowie nie zdecydowała się zapisać i wykorzystać najwięcej urządzeń wysokiej jakości. Karta może być postrzegane solidne kondensatory. Żywotność takich produktów jest znacznie więcej niż tradycyjne elektrolizy. Dławiące cewki z rdzeni ferrytowych korzystają również czas pracy ponad normy.

Jeśli instalacja ekspertów półprzewodnikowych próbowali liczba portów do podłączenia urządzeń wyjściowych wyraźnie nie do góry Reprezentantów. Istnieją dwa złącza DVI-I oraz jedno TV-Out. Ale jest to rekompensowane przez brak wszystkich niezbędnych adapterów.

układ chłodzenia

Po bliższym przyjrzeniu się, NVIDIA GeForce 9800 GT, jego właściwości nie wydają się imponujące. Nie ma jednak na akcelerator graficzny element, który może dać szanse na wielu innych kart – to jest grzejnik. Przede wszystkim należy zauważyć, że zainstalowany system chłodzenia wydał słynną niemiecką firmę Zalman, która jest jednym z liderów rynku.

Wykonana jest tak proste, jak to możliwe, ale działa bardzo cicho i wydajnie. Dotykając powierzchnię GPU, na której pastą. Przez to pomijane parę rur sześć-milimetrowych, jego „U” kształt podobny do litery. Są one wykonane z miedzi. W górnej części rur są umieszczone cienkie płytki aluminiowe.

Logicznie uzupełnia niskiej prędkości średnicy ślimaka cała struktura 8 cm. Szybkość obrotów jest wybierany automatycznie w zależności od stopnia załadowania grafiki. Jedyną rzeczą, która może być przypisana do niedostatków systemu chłodzenia – to zasłania drugie gniazdo PCI Express. Jeśli istnieje potrzeba, aby umieścić tylko dwie karty graficznej w komputerze, trzeba myśleć o wymianie chłodnicy.

przyśpieszenie

NVIDIA GeForce GT 9800, którego cechy są skromne, mogą być rozproszone przy użyciu oprogramowania dostarczonego wraz z dostawą. Aplikacja GamerHUD może zmienić częstotliwość, gdy system operacyjny bez zbędnych restartów. Ponadto program pozwala na wykonywanie manipulacji z napięcia, które są dostarczane na GPU, ale korzystać z tej funkcji nie jest zalecane, tak że procesor wideo nie jest w porządku.

Po przyspieszenie kontynuuje stabilnego działania karty GeForce 9800 GT, które charakterystyki częstotliwościowe zwiększono do 700 MHz dla procesora graficznego, cieniowanie do 1700 MHz i 2000 MHz pamięci urządzenia. Temperatura wzrasta nieznacznie po podkręcania, do których stosuje się dzięki system chłodzenia.