713 Shares 5341 views

Borovets (region narciarski, Bułgaria): recenzje

Wielu fanów sportów zimowych jest dobrze zaznajomione z bułgarskim miastem Borovets. Ośrodek narciarski, położony tu, jest uważany za jeden z najlepszych w kraju. Jeśli nie zdecydujesz, gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia, zalecamy przeczytanie naszego artykułu. Być może Borovets (Bułgaria) stanie się Twoim domem przez kilka niezwykłych dni styczniowych.

Ośrodki zimowe w Bułgarii

Każdego roku tysiące turystów rosyjskich pojedzie do tego małego, gościnnego kraju, aby spędzić wakacje prawne nad morzem. Lato tutaj są pełne gejów, gorących słońca i rozrywki. Ale życie pełne życia nie kończy się zimą w kraju. W chłodnych miesiącach przytulnej Bułgarii (ośrodki narciarskie) miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, sportowcy zawodowi i urlopowiczowie spędzają zimne dzieci. Ceny usług i zakwaterowania tutaj są znacznie przystępniejsze niż w innych krajach europejskich. Zaskakująco współczesni zamienili spuściznę sowieckiej przeszłości w komfortowe nowoczesne hotele, piękne szlaki i wspaniałe miejsca na rodzinne wakacje.

Bułgaria, ośrodek narciarski Borovets

Jeśli szukasz przytulnego miejsca na zimowe wakacje, być może warto tu obejrzeć. Pamiętacie długie lata malownicze krajobrazy, gościnność mieszkańców i spokojna atmosfera. Łagodny klimat bułgarskiej przyrody nie zawodzi fanów narciarstwa, a różnorodność tras pozwoli każdemu turysty wybrać rozrywkę według własnego uznania. Borovets (ośrodek narciarski) gości od listopada do kwietnia i zapewnia im wszystkie warunki do pełnego wypoczynku. Początkujący mogą korzystać z usług profesjonalnego trenera lub instruktora, rodziców – zorganizować swoje dzieci w przedszkolu na śniegu, a profesjonalistów – doświadczyć najtrudniejszych tras.

Township

Turyści czekają na liczne hotele. Borovets oferuje całkiem wygodne, o różnym stopniu "gwiazda", hotele. Każdy z nich jest znany z wysokiego poziomu usług, wiele oferuje baseny, siłownie, sale fitness i sauny. Także turyści mogą przebywać w apartamentach lub małych domkach letniskowych. Jeśli zarezerwujesz miejsce wcześniej, możesz znaleźć całkiem przyzwoite oferty – od 1500 rubli dziennie. Przed wybraniem hotelu należy dokładnie zapoznać się z okolicą. Należy pamiętać, że niektóre z nich będą musiały przez długi czas dotrzeć na miejsce jazdy na nartach. Tutaj można zobaczyć wiele rozrywek, w których Goście mogą spędzić wieczór po wycieczce. Turyści jadalni wolą nie w hotelach, ale w lokalnych futrach (restauracjach) i kawiarniach. Smak potraw narodowych, imponujące rozmiary serwowane, doskonałe wina i niskie ceny przez długi czas pozostają w pamięci rosyjskich smakoszy. Goście ośrodka mogą spędzić wolne chwile w sankach i skuterach śnieżnych, zwiedzić miejscowy lodowisko i podziwiać okolicę w ramach panoramicznej wycieczki helikopterem. Borovets (ośrodek narciarski) był w przeszłości łowiskiem bułgarskich władców, ale teraz każdy może cieszyć się świeżym powietrzem górskim i pięknem otaczającej przyrody. Znajomość historii tego miasta daje szczególną pikantność, aby pozostać w niej i znacznie zwiększyć poczucie własnej wartości urlopowiczów. Nie zapominaj, że ten ośrodek jest największym w najstarszym w kraju. Borovets wielokrotnie nagradzał na swoich Alpine International Alpine Skiing Cup.

Szlaki

Trzy ośrodki narciarskie Borovets (Bułgaria) połączone są wspólnym systemem wind, do którego można dojechać bezpłatnymi autobusami z wszystkich oddalonych części miasta. Łączna długość tras narciarskich wynosi około 40 km, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego są oddzielnie wyposażone. Na każdej z tych tras jest koniecznie wskaźnik ze wskazaniem poziomu złożoności, dzięki czemu turyści mogą łatwo poruszać się i wybierać własną trasę. Łyżwiarstwo w Sitnyakovo nadaje się dla początkujących i miłośników średniego poziomu, a także dla początkujących. Druga strefa, Yastrebets, będzie interesować sportowców klasy średniej. Uważa się, że jest najlepszy, a na trasach rozgrywane są podstawowe dyscypliny narciarskie. W Markugiku przeważnie narciarze są narciarzami o średnim i wysokim poziomie. Profesjonaliści mogą przetestować swoją siłę na slalomie i gigantycznych miejscach slalomu. Tutaj są dobre warunki dla tych, którzy lubią jazdę na nartach, snowboardzie i skaczą ze skoczni.

Wycieczki i rozrywka

W trakcie zajęć sportowych turyści mogą się dobrze bawić i odkrywać uroki okolicy. Na przykład, aby odwiedzić siedem jezior Rila, wraz z przewodnikiem, zorganizować "photosafari", zwiedzić klasztor Rila lub królewską rezydencję w Bistrita. Od Borovets (ośrodek narciarski) znajduje się 70 km od Sofii, wielu turystów niekoniecznie planuje wycieczkę do stolicy kraju. Również tutaj łatwo dostać się do Płowdiwu i Melnika. W samym mieście można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Często organizuje wieczory folklorystyczne w bułgarskiej kulturze, degustując lokalne wina i dania kuchni narodowej, karnawały narciarskie.

Opinie turystów

Rosjanie zwykle pamiętają z przyjemnością resztę, którą gościnnie Bułgaria organizuje dla nich. Ośrodki narciarskie, ceny i jakość usług są raczej wysokie. Oczywiście ten mały kraj jest trudny do konkurowania z bogatymi europejskimi sąsiadami, ale ceny za wycieczki i zakwaterowanie są dość tanie. Turyści podkreślają, że brak bariery językowej pomaga im poczuć się jak w domu. Rosyjscy instruktorzy mogą z łatwością nauczać zawiłości narciarskich dla dorosłych i dzieci, a personel hoteli i restauracji może z łatwością rozwiązać problemy, jakie wystąpiły. Większość turystów zgadza się, że nie jest możliwe, aby osoba, która odwiedziła tutaj co najmniej raz, aby zapomnieć o pięknie tego regionu. Czyste górskie powietrze, wiecznie zielone lasy, dobrze wyposażone trasy narciarskie i uprzejmość miejscowej ludności to tylko niektóre z powodów, dla których każdy gość chce wracać tam iz powrotem.