676 Shares 4299 views

Topiary sztuka: rodzaje i zdjęcia

Być może wielu z nich nie wie, co sztuką topiary jednak obserwować rezultaty takiej działalności. Oszałamiająca zielone rzeźby, stworzony przez ręce ludzi, przyciągnęła uwagę wielu formach. Co zaskakujące, jak krzewy i drzewa rosną i nie rozwijać przez naturę, ale przez człowieka podyktowane prawa, które odnoszą się do jego idei piękna.


Historia sztuki

Topiary drzewa i krzewy powstał w czasach starożytnego Rzymu. Mieszkańcy ich ogrody urządzone w ten sposób, a mistrzowie odlewnictwo artystyczne cenione bardzo wysoko. Później sztuka topiary zostało zapomniane przez długi czas, a dopiero w okresie renesansu, została reaktywowana do życia. Na włoskich willi wydawał z krzewów bukszpanu arcydzieła, które przypominają żywych zwierząt i ptaków. Kapryśny labirynt wapna i tui, zgrabnych krawędziach, zielonym pokoju, ściany utworzone z cisu, zaskoczenie i cieszą oko.

Jednak Trendsetter jeden z kierunków projektowania krajobrazu jest Francja, a jego formalne ogrody uznawane za największe osiągnięcia w tej dziedzinie. Po XVII w dziedzinie wytwarzania tego rodzaju parków rozsianych w całej Europie. Nietypowe pomysły z krzewów pod Piotra I zostały wprowadzone w Rosji. Kilka dekad nastąpił „nowy Topiary” – specjalna technika, w której do cięcia za pomocą metalowej ramy, ale w tym przypadku wysokie ryzyko rośnie do swojego drzewa.

Istnieją specjalne formularze wypełnione Sphagnum (mech) i torfu, w których sadzenie krzewów i dorosną z koroną nietypowych kształtach.

żywopłoty

Poza zielone rzeźby zdobiące ogrody i parki, najczęściej formę sztuki tworzenia różnych kształtów przy użyciu przycinania żywopłotów cechuje zwartość. Różnią się one w wysokości i szerokości, mogą być jedno lub wielo-rzędowe. Sadzi się w sposób rozłożony w czasie, a odległość między krzakami zależy od ich wielkości i może wynosić nawet do jednego metra. Od obcięte żywopłoty składać ozdobny labirynt, chroniąc ziemi na całym obwodzie, a także tworzyć je za pomocą evergreeny takie jak wawrzynu lub kaliny.

Rośliny odpowiednie do strzyżenia

Muszę powiedzieć, że dla topiary zmieścić kilka roślin. W warunkach naturalnych, najczęściej stosowany rosyjski Privet, cis, świerk i, jak na zimę należy starannie ukrywanie takiej Topiary. Kiedy rośnie żywą ścianę, jest to idealny materiał Thuja occidentalis jest bardzo mało wymagająca roślina.

bonsai

W osobnym rodzaju przeznaczyć na uprawę karłowatych drzew najdziwniejszych formach, a taka sztuka w Japonii nazywa bonsai. Ostatnio, orientalne motywy są bardzo popularne w Europie. Przycięte drzewa dają szczególny sposób parków kolor i stworzyć komfort. W Rosji bonsai – to imitacja starożytnej japońskiej sztuki, jak do przestrzegania wszystkich zasad, bez długotrwałe badania niemożliwe. Niestety, nasi ludzie dążą obce i egzotyczne wprost karłowatych drzew rosnących w lasach. Ale mogą być przeszczepione na miejscu i dostać gotowe bonsai.

Topiary magia na wysokości mody

sztuka Topiary, wspaniałe przykłady, które są wspaniałe ogrody Peterhof i Wersalu są często przedmiotem trendami mody, ale zielona zaplątane labirynty ze specjalnymi przejściach nigdy nie są na to nie idź. Pojawiły się one w okresie renesansu i są popularne do dziś.

Efektowny nowość w poziomym techniki są utworzone w wysokiej roślin łukowych. Na wysokości modzie są zawsze żywo altanka z cisu i grabu i Bosquets – teren ogrodzony i porośnięty przyciętych krzewów w postaci gęstych żywopłotów wokół trawnika.

Proces długa i fascynująca

Proces tworzenia zielone rzeźby topiary topiary (lub) – bardzo ekscytujące, ale długo trwa około sześć lub siedem lat, a przed nimi, trzeba nauczyć się podstaw topiarnogo sztuki. Dbać o kompozycje, żywe wymagają sekator do gałęzi, ogród piły i nożyce do żywopłotu.

Najpierw należy wybrać miejsce z wszystkich cech krajobrazu, wówczas krzewów, z których utworzą oryginalną postać. Dzięki utworzeniu wzoru siatki metalowej, a na wzrost pędów odbywa się ścinanie, gdy nici tnie się na tej samej długości do strzyżenia i tworzy gładką powierzchnię (na przykład, ogrodzenia). Praca jest wykonywana w czasie wzrostu pędów krzewów.

A sekator często drzewa odbywa się na początku marca. W tym przypadku, długość gałęzi jest obliczana na podstawie wyobraźni pana. Przycinanie odbywa się na tworzenie złożonych kształtów.

Na co zwrócić uwagę?

Jest to najbardziej interesujący obszar architektury krajobrazu topiary sztuki wymaga nie tylko cierpliwości, ale także wiedzy. Oto kilka zaleceń ekspertów w tej dziedzinie:

1. Podczas tworzenia żywe rzeźby nie używają roślin poniżej pięciu lat.

2. żywopłoty różnych gatunków roślin wyglądają najlepiej: niezwykłe efekty kolorystyczne przyciągają uwagę.

3. Jeśli pojedynczy cut usunąć więcej niż trzeciego krzaka, zacznie boleć.

4. W kontekście rosyjskich żywopłotów zimny klimat nie powinien mieć pionowych ścianach. W przeciwnym razie, dolne gałęzie otrzymają mniej światła słonecznego i będą usuwane.

jedyny park topiarnogo sztuka Rosji

Na świecie istnieje kilka Topiary park, gdzie można znaleźć wspaniałe dzieła sztuki krajobrazu. Istnieją one w Indiach, Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Ekwador. W naszym kraju tego rodzaju parku znajduje się w Abakan. Kompleks „Ogród marzeń”, stworzony 10 lat temu, jest podziwiany przez wszystkich użytkowników. W małym obszarze mieści się niesamowite dzieła stworzone ręką człowieka z materiału roślinnego. Park topiarnogo sztuka Abakan – główną atrakcją Chakasja. projektant krajobrazu Antropov opatentowaną technologię, tworząc niepowtarzalną postać.

Wieża Eiffla wysoki, który wygląda jak prawdziwy, trzymetrowej panda, strzela się orzeł stepowy wykonany z jęczmienia puszysty kotek, słodkie jeż – więc to, co jest tam po prostu nie ma!

Najbardziej znanym ekspertem topiarnogo sztukę – B. Andrej Ljapczew

Oprócz Vasiliya Antropova, który dał miasto Briańsk trzy-metrowej figury mądrej sowy i marzył o stworzeniu parku topiary tutaj w Rosji wiesz imię Vladimir Lyapcheva czynienia z drzew topiary od 2005 roku. Wiodący specjalista od architektury krajobrazu jest przekształcenie się nie do poznania stare ogrody, a kilka dni nijaki rogu otrzymuje unikalny wygląd. artykułów informacyjnych topiarnogo mistrzami sztuki można znaleźć w profesjonalnych czasopismach poświęconych rolnictwo na własne potrzeby. Andrej Ljapczew prowadzi seminaria w naszym kraju i za granicą, która jest podzielona na zawiłości pracy. Wielokrotnie brał udział w specjalnych projektach w międzynarodowych festiwalach, za który otrzymali prestiżowe nagrody.

Obecnie niezwykle popularna sztuka Topiary. Zdjęcie unikatowe dzieła, których różnorodność zależy tylko od wyobraźni człowieka, prowadzi widza w prawdziwy zachwyt. Przez ostatnie dziesięć lat, nie wystawa poświęcona sztuce krajobrazu, nie bez zielonych kompozycji wykonanych z podciętymi roślin.