643 Shares 2910 views

Kastracja i sterylizacja zwierząt

Sterylizacja zwierząt – to temat, który powoduje wiele sporów. Pomimo kształcić weterynarzy, schronisk i wolontariuszy, wielu dzisiaj uważamy, że ten krok jest nieludzkie i okrutne. Jednak argumenty zwolenników „ludzkości” często są niezgodne z serii twierdzeń pozbawionych logiki. Jak rzeczy naprawdę się dzieje? Załóżmy, uporządkować kwestię sukcesji.


Postawa społeczeństwa

Zazwyczaj sterylizacja zwierząt przeciwników, którzy mają i nie mają zwierzęta. Te ludzie kochają povozmuschatsya i nieodpowiedzialności władz miejskich w odniesieniu do paczek bezpańskich psów. Z jednej strony, one potępił kastrację, ale z drugiej strony, nie ma wstręt do siebie, aby uciekać się do usług psich myśliwych.

Problem polega na tym niskim poziomie świadomości. Większość przeciwników po prostu nie myśleć o rozsądnych alternatyw dla łowienia i strzelanie. Na szczęście, niektóre argumenty i uzasadnione oświadczenie ekspertów zdolnych do wykonywania cudów. W dzisiejszych czasach coraz więcej sceptyków myśleć o racjonalności takiego podejścia.

Natura zrozumie …

Może to powiedzenie jest ulubionym i najbardziej popularne wśród tych, którzy sprzeciwiali się sterylizację bezpańskich zwierząt. Mądrość Matki Natury, to na pewno nie będzie wątpliwości. Ale bądźmy szczerzy, że człowiek interweniował w trakcie naturalnych procesów ewolucyjnych kilka tysięcy lat temu. Step udomowiony kot i wilk, wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za tych zwierząt i ich potomstwa.

Życie na wolnych pieczywa krewnych domowych kotów i psów czuje się świetnie bez pomocy człowieka. Dzikie zwierzę jest w stanie polować, ukrywać się, dbać o młodych, chroniąc je przed ostrym środowiska i naturalnych wrogów. Na populacje dotkniętych przez dobór naturalny. Co więcej, wiele gatunków trzeba tylko chronić, ale nie w kontroli rozmnażania.

Co dzieje się z tymi, których przodkowie byli domator? Zastąpione siedlisko i dieta, słabe umiejętności łowieckie, osłabionej odporności, ale również gotowy do ataku drapieżników było czasami mniej.

Ponieważ dzikie zwierzę zostali zaproszeni do jaskini na prawach asystent i ochroniarz, przeszedł wieku 9-15. W tym czasie otrzymano ogromną liczbę gatunków, z których każdy ma swoje własne cechy. Czy można sobie wyobrazić dzieciom Pekińczyk polowanie na dziki często? Na ramieniu, czy piękno-Brytyjczyk nakarmić siebie i młodych na pustyni? Wiele czystej rasy nawet zwykłą ludzką żywności do strawienia i nie są w stanie wymagać specjalnego zrównoważonej paszy. Co możemy powiedzieć o surowym mięsie. Jak można zrozumieć naturę, jeżeli jego stworzenie było wyciągnąć środowiska naturalnego, wrzucono do nowoczesnej metropolii, przyzwyczajony do nietypowego stylu życia i diety? Bądźmy szczerzy do końca: dla tych, którzy dokonali towarzyszem człowieka, musi sobie odpowiedzieć, zamiast polegać na naturalnych mechanizmów.

imponujące liczby

Eksperci szacują, że jedna para kotów rocznie średnio może urodzić się 12 kociąt. Pies w tym czasie będzie rodzić do 18 szczeniąt. Można sądzić, że w tym samym okresie, skądś odbędzie 30, którzy chcą dostać zwierzaka? Oczywiście, popyt jest znacznie mniej gwałtownie wzrasta podaż.

A jeśli budować postępie geometrycznym, to łatwo obliczyć, że w ciągu 10 lat od jednej pary kotów będzie 80 tysięcy „Spadkobiercy”. Po tym wszystkim, ich dzieci, wnuki i prawnuki będą pojawiać się w tym samym tempie. Para psów w ciągu dekady, „The World” dać 60 tysięcy bezużytecznych potomków.

bezdomnych ścieżka

Co czeka na tych, którzy nie są na szczęście znaleźć człowieka? Po tym wszystkim, kiedy ktoś bierze w domu zwierzaka z ulicy, nie tak dużo. W tym przypadku, starsze zwierzę, tym mniejsza szansa, że stanie się domem.

Losy uliczny tramp pozazdroszczenia. Głód, choroby, walka o ciepłym kącie rury grzewczej, uderzył w większe i mocniejsze cierpiących bliźnich …

Należy zauważyć, że zwierzę urodził się i przeżył w takich warunkach, to nabywa pewnych umiejętności. Dorastając, będzie uczyć się obawiać maszyna zatrzyma się w zatoce agresywnymi ludzie będą odkrywać wszystkie zakątki na jego terytorium. Sterylizacja bezpańskich zwierząt zatrzyma okrężny łańcuch bez radości życia.

zwierzęta ulicznych jako zagrożenie

O ataku wariackiej z głodu psy wielu ludzi słyszałem. Taki nagły wypadek może się zdarzyć nie tylko w odległej wiosce, ale również w dużym mieście. Ponadto, często bezpańskie zwierzęta są nosicielami wielu chorób, w tym niebezpieczne dla ludzi.

Łapanie roje następnie eutanazji czy nawet umieszczenie w schroniskach powodu efekt nie działa. terytorium nieobsadzone raz zajęte przez nowe hordy.

Dlaczego sterylizacja zwierząt?

Wydawałoby się, że okropności życia ulicznego nie zagrażają tych, którzy dorastali w ciepłym mieszkaniu wśród kochających ludzi. Ale często roboty i potomstwo kotów domowych i psów. Jeśli właściciel jest przekonany, że sterylizacja zwierząt nieludzkich i szkodliwe, ale w tym samym czasie jego pet okresowo niekontrolowany chodzenia na ulicy, problem wzrostu populacji będzie tylko gorzej.

Niektórzy właściciele uważają, że wykastrowany kot, są pozbawiony szczęścia. Ale gdy potrzeby zwierzę miłość i przywiązanie podczas wypowiadając serca rozdzierającego wołania i pozostawiając etykiety wokół śmierdzącego prostu wypuścić na ulicę.

Losy kociąt urodzonych w mieszkaniu, a następnie starannie wydanych w polu do stoczni w nadziei, że nie będzie „dobre ręce”, jeszcze bardziej nie do pozazdroszczenia. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do tych, którzy urodzili się bezdomnych, te dzieci po prostu nie wiedzą, jak przetrwać na ulicy. Większość z nich ginie.

Oczywiście, nasze zalecenia nie mają zastosowania do tych, którzy nabywają zwierzęta do hodowli. Ale jeśli marzysz psów rasowych, ale nie planujemy bawić ze szczeniętami, to lepiej, aby poddać ją do tej procedury.

Fakt, że niewysterylizowanych zwierzę, które ma regularne wykładzin, cierpi z powodu niezrealizowanego potencjału. Poziom hormonu przekracza wartość graniczną, może prowadzić do różnych chorób. Kochanie może umrzeć w młodym wieku. I podekscytowany zachowanie dorosłego kota lub psa nie można nazwać dobrym. Skarcić zwierzę jest bezcelowe, a nawet okrutne – on nie jest winny, że naturalny instynkt przyciąga go do siebie w taki sposób.

Dlatego też, jeśli nie planuje hodować potomstwo, to nie ma potrzeby zwierząt tortur. Sterylizacja ułatwić mu życie, a życie właścicielom też.

Jak to się dzieje?

Sterylizacja zwierząt mogą być przeprowadzane w klinice weterynaryjnej i w domu. W każdym przypadku pożądane wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Mężczyźni łatwiej proces transferu i być kobietą chirurgii jamy brzusznej, w których jajniki są usuwane, czasami wraz z macicą. Przez czas zajmuje nie więcej niż pół godziny.

pielęgnacja zwierząt po zabiegu

Côte zapomnieć o swoich doświadczeniach w dniu następnym. senność może wystąpić w rzadkich przypadkach. Kot jest konieczne, aby utrzymać opatrunek, bandaż i resztę tygodnia. Szwy powinny być myte i konserwowane codziennie. Ponadto, lekarze weterynarii powinni nosić na szyi zwierzęcia kołnierza ochronnego nie może dotrzeć do rany i razlizat im.

Jak dla psów, wiele zależy od rasy. Większość zwierząt bezpiecznie tolerować chirurgii i odzyskać szybko.

Blizny po sterylizacji zwierząt dobrze leczyć. W ciągu miesiąca będzie trudno być w stanie znaleźć ślady między futrem dorosłego.

Dieta i witaminy dla zwierząt sterylizowanych

Jeśli zwierzę jest przyzwyczajony do suchej żywności, konserwy, albo pająk, tym bardziej prawdopodobne będzie łatwo znaleźć konkretny produktów żywnościowych wśród tego samego producenta. Wiele marek produkować żywność, która została zaprojektowana specjalnie dla tych, którzy przeszli procedurę sterylizacji. W vetaptekah tam i tabletek witaminy.

Specjalna dieta jest pożądane, ale nie jest wymagane. Nawiasem mówiąc, warto wspomnieć inny wspólny nieporozumień. Uważa się, że po sterylizacji Darling nieuchronnie nabyć nadwagi. W rzeczywistości, problem może być związany wyłącznie overfeeding lub niewłaściwej diety i niskiej mobilności. Uważaj więc, że jesz bestii, zachęcać aktywną grę.

Funkcje prowadzenia

Kolejnym mitem jest więcej niż ważne dla właścicieli psów. Niektórzy z nich uważają, że Sterylizacja i sterylizacja zwierząt prowadzi do utraty bezpieczeństwa, pasterza, dozoru lub bojowych umiejętności. Jednak te zabiegi zmniejszają tylko aktywność seksualną, bez wpływu na charakter, temperament i umiejętności.

Jedyną rzeczą, która może ulec zmianie w zachowaniu – poziom agresji. Bestia, która nie musi walczyć o partnera z rywalami, coraz spokojniejszy i łagodniejszy.

wkład osobisty: w jaki sposób możemy pomóc?

Stan bezdomnych programu sterylizacji zwierząt, niestety, nie jest wystarczająco duża. Są one wynikiem, ale ulice są zatłoczone bezużyteczne zwierzęta. Dlatego wielu działaczy organizacji wolontariuszy często organizować podatków ukierunkowane na pomoc maksymalną liczbę Waifs.

Zapewniać znaczną pomoc może nawet ci, którzy nie mają zwierzęta. Śledź informacje na stronach internetowych schronisk miejskich dać wszelką możliwą pomoc wolontariuszy. Może to być w dobrowolnych składek prześwietlony zwierząt w okresie pooperacyjnym, a opiekę nad nimi, rozpowszechnianie informacji. Pamiętaj: im więcej ludzi dowiedzieć się prawdy o sterylizacji, tym mniej będzie urodzone niefortunne czworonożnych dzieci. Im szybciej społeczeństwo zmieni pogląd problemu, środki zostaną podjęte sprawnie.