818 Shares 5071 views

Tatiana Ivanova, futurolog: prognozy na temat czegokolwiek czekającego na Rosję i świat. Futurologia pod względem elit

Jeśli niektórzy ludzie wolą żyć i mieć nadzieję na lepsze zmiany w przyszłości, inni znaleźli wiele sposobów spojrzenia na jutrzejszy program wszechświata. Przez wieki przemysł ten rozwinął się i przekształcił w naukę zwaną futurologią. Definicje tego terminu są wiele, ale najbardziej pojemne i krótkie z nich brzmi tak: futurologia jest historią przyszłości.

Należy zauważyć, że dane futurologów są często nazywane prognozami. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że termin "przewidywanie" w zwykłym znaczeniu obejmuje szersze spektrum, w tym wróżenie czarownic, magików i szamanów. Natomiast futurologia buduje swoje prognozy w oparciu o aktualne tendencje w gospodarce, życie społeczne i tempo rozwoju technologicznego.

Jednym z dobrze znanych współczesnych specjalistów tego rodzaju jest Tatiana Ivanova. Socjolog wykształcony i futurystyczny według powołania. Do tej pory jest Zastępcą Dyrektora Generalnego Instytutu Strategii Ekonomicznych, członkiem Międzynarodowej Akademii Przyszłych Studiów i członkiem Stowarzyszenia Futurystów. O to, co przewiduje przyszły specjalista.

Człowiek bliskiej przyszłości

Teraz cały świat zajmuje się uniwersalną absorpcją człowieka przez wirtualny świat. Wielu specjalistów przewiduje w tej sprawie. Większość z nich sprowadza się do faktu, że świat wirtualny całkowicie zajmuje umysł ludzki.

Tymczasem Tatiana Ivanova, futurysta, daje bardziej optymistyczne prognozy. Jej zdaniem, cyberprzestrzeni jako takie jeszcze nie nadeszły, ale stały się mocno ugruntowane w życiu wielu współczesnych ludzi. W przyszłości rozwój tej tendencji będzie wynikał z kilku czynników. Jeśli więc te same zasoby naturalne wyczerpują się, wtedy ludzkość będzie musiała opuścić gadżety w domu i wyjść na pole, aby uzyskać potrawy w potu na twarzy. Jeśli nie, będą naprawdę kontrolować osobę. I już na poziomie biologicznym.

Wszyscy w domu – na sztucznej inteligencji

Jeśli chodzi o inne sfery życia, należy liczyć się z dodatkiem wielu spraw gospodarczych do ramion "inteligentnych" maszyn, którzy będą mogli myśleć i decydować o swoim mistrzu. Na przykład lodówka może kiedyś wytłumaczyć swoje preferencje gastronomiczne, więc samo w sobie nie przechowuje, co gospodarz nie lubi. Lub samochody będą wiedzieli, jak jechać, aby nie powodować korków. Może to wydawać się nierealistyczne. Jednak dzisiejsza rzeczywistość wydawała się niewyobrażalna jeszcze około 30 lat temu.

Gadżety i ich właściciele

Rozwój inteligentnej technologii doprowadzi do tego, że osoba stopniowo traci niektóre z jego funkcji. Ta tendencja, jak można powiedzieć, została już zrealizowana. Wraz z pojawieniem się komputerów ludzie praktycznie przestali pisać ręcznie. W konsekwencji następuje zmniejszenie funkcji drobnych umiejętności motorycznych nawet w obecnym pokoleniu.

Według Tatyany Iwanowskiej ludzka świadomość przeszła już znaczne zmiany. Jest już skonfigurowany do automatycznego uzyskiwania dostępu do jego gadżetów. Jest to obarczone utratą naturalnej inteligencji i kreatywności.

W przyszłości ten trend się rozwinie. Będzie możliwość budowania gadżetów w ludzkim ciele. Pozwoli to na ciągły kontakt z całym światem. W tej sytuacji osoba ma szansę przeżyć średnio 120-150 lat. Medycyna przewiduje nawet nieśmiertelność, ale jest to kwestia pojutrze. Jutro możesz już obserwować, jak nasze wnuki łatwo zmieniają swój wygląd bez radykalnych sposobów i nie starzeją się przed ukończeniem 120 roku życia. Rak i AIDS pozostaną w przeszłości. Wnuki mają własne choroby związane z degradacją naturalnych instynktów.

Wszyscy decydują się na zajęcia

Są to jednak tendencje, które staną się rzeczywistością dla zwykłych obywateli planety Ziemia. Ale, jak wiadomo nie wszystkim, wszystkie procesy na tej planecie są kontrolowane przez pewną grupę ludzi – elitę. Ta warstwa w każdym czasie żyła w innej rzeczywistości, zupełnie odmiennej od życia mas. I są nawet teorie, według których decydują los i przyszłość tych mas, mówi Tatiana Ivanova, futurysta. I to nie jest kwestia jutra, ale dzisiaj.

W 2011 r. Magazyn futurystyczny Tatiana Ivanova, magazyn futbolu opublikował artykuł zatytułowany "Futurologia: przyszłość oczami milionerów". Materiał wywołał szeroki rezonans. Przedstawił obraz przyszłego świata do roku 2050. Byłoby jednak ostrożnym ostrzeganie czytelnika o nastawieniu wobec tej publikacji i tytułu artykułu. To nie o oczach garstki potentatów, a mianowicie elity w szerokim znaczeniu, obejmujące zaawansowane oblicze medycyny, politykę i naukę w ogóle.

Futurologia pod względem elit

Według futurologii w kategoriach elit, do roku 2020 sam człowiek może być sztucznie stworzony. "A to nie chodzi o roboty, ale o sztuczne nasienie, które dzięki metodzie już znanej sztucznej inseminacji łatwo zmienią się w zwykłą osobę. I tendencja do wirtualizacji życia osobistego będzie kontynuowana przez jego rozwój i może w końcu podważyć bliskie emocjonalne relacje międzyludzkie. Ludzie już nie potrzebują siebie nawzajem "- powiedziała Tatiana Ivanova, futurysta.

Prognozy uwzględniają optymalną populację planety w regionie 600 milionów ludzi. Z "ekstra" pozbędzie się, co jest widoczne nawet dzisiaj. Znajdą się sposoby zarządzania klimatem, które mogą prowadzić do jego wykorzystania dla celów najemniczych przez poszczególne państwa.

Powstaje pytanie: co czeka na Rosję? W rozmowie z The Village, Tatyana Iwanowa przewiduje, że Rosyjskie będzie wykorzystywać latające samochody, z powodu zakazu pojazdów lądowych na poziomie legislacyjnym. Również centrum Moskwy zostanie wyładowane z dzisiejszego zatłoczenia, a podmiejskie osady będą prestiżowe.

Dobra wiadomość – alkohol wzrośnie i z czasem będzie trudno używać, gdziekolwiek się podoba. Powstanie również recykling śmieci. Jeśli chcesz wiedzieć, czego oczekuje Rosja W innych sferach eksperci twierdzą, że będą zmieniać się zgodnie ze światowymi trendami.

Więc co tam marzyć?

"Jednak nie jest to jedyna możliwość rozwoju świata. Druga opcja zakłada, że nawet miliard "złotej" populacji na naszej planecie jest za dużo. Z tej perspektywy świat będzie musiał przetestować ludzkość, zastępując wartości, rozprzestrzeniając GMO i technologie ideologiczne jak na koniec świata ", pisze Tatiana Ivanova, futurysta. I alternatywny scenariusz jest bardzo naiwny, składający się z jedności ludzi i zwycięstwa dobra nad złem.

Jak odnieść się do przewidywanej przez futurystów Tatyany Iwanowej? Przewidywania są prawdziwe i wiele faktów potwierdza to . Jednak w to uwierzyć, czy nie, każdy decyduje za siebie, ale pod warunkiem posiadania kompetencji w takich sprawach.