536 Shares 9680 views

Co karmić żółwia lądowego, aby zdrowsze?

Te gady są niczym niezwykłym w naturze: są one wolno poruszających się, długi czas jedzenia i odpoczynku, mają pancerz. Są one popularne zwierzęta domowe i dzieci amuse.

Jeśli zdecydujesz się na takie egzotyczne zwierzę, pierwsze pytanie, że jesteś zainteresowany, to o co karmić żółwia lądowego. Trzeba powiedzieć, że przedstawiciele tego gatunku są głównie roślinożerne, więc potrzebują więcej pożywienia. Bakterie i mikroorganizmy odgrywają istotną rolę w celu rozłożenia żywności. Te zwierzęta są bardziej podatne na zaburzenia trawienia, więc nie zmieniaj żywności dramatycznie.

Ogólne wskazówki na temat „Jak karmić żółwie domowych”:

  • jak te zwierzęta są niezgrabne, trzeba podnieść ciężki posiłek pojemnik z niskimi bokami, które zapewniają niższe prawdopodobieństwo jej przewrócenia i w rezultacie rozprzestrzeniania paszy;
  • żółw dieta powinna być zróżnicowana, ale jakość żywności nie może dać im owoce;
  • jedzenie należy dodać witaminy i minerały, szczególnie jeśli Twój pies jest młody;
  • W żadnym wypadku nie pozwól ser żółw domek, mięso, chleb, specjalizuje paszy dla innych zwierząt;
  • miska do picia powinny być tak dobrane, że nie można cofnąć, a także, że zwierzę jest w stanie wpaść do wody.

Co karmić żółwia lądowego, nie powodując jej zaszkodzić? W tym celu można użyć dowolnego specjalne jedzenie, które można kupić w sklepach zoologicznych, na przykład, „ciasto”, ale jeśli nawet nieznaczne wątpliwości co do wyboru smakołyków, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Suche jedzenie może być smaczne, lekko namoczyć je w małej ilości wody. niezjedzone jedzenie należy natychmiast oczyścić, żeby nie spleśniały, a zwierzę nie chce jeść zepsute jedzenie. Z biegiem czasu będzie zrozumieć, ile zjada psa, a nadwyżka będzie więcej. Pamiętaj, aby zapoznać się z informacjami na opakowaniu z gotowym jedzeniem. Jest oczywiste, że jedzenie powinno być świeże, a ciało musi zrobić wszystko, co niezbędne substancje. Jeśli nie tyle witamin, niech sami. Nie jest konieczne, cały czas karmić żółwie tylko suchy pokarm, dieta powinna być włączone i wegetariańskie.

Co karmić żółwia lądowego przygotowany suchej karmy, tylko naturalny pokarm roślinny powinien spróbować, wtedy będziesz mieć pewność, że otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy. Tego typu karmy można zwilżane wodą. Duże warzywa należy rozciąć dać, a także okrągłe owoce, aby zwierzę nie cierpi bezużyteczny toczenia je w terrarium. Jeśli dać jedzenie, bogate soku, a po południu, zwilżyć watę z ciepłą wodą i wytrzeć usta ulubionym.

Aby dowiedzieć się, jak karmić ziemię domu żółwia z pokarmów roślinnych, można znaleźć z tej listy:

  • Można używać non-trujące rośliny, które można znaleźć na swojej stronie lub w domu (należy je wypłukać przed traktować swojego zwierzaka). Może to być mniszek lekarski, koniczyna, podbiału, psyllium (jako dodatkowej paszy).
  • Warzywa są idealnymi ogórki, pomidory, sałata, marchew.
  • Kapusta (raz w tygodniu).

W żadnym wypadku nie pozwól swoje owadów domowych, pieczywo, nabiał, skorupki jaj, trujące rośliny.

Jeśli nadal nie wiem, co karmić żółwia lądowego, masz wątpliwości, przed wydaniem roślinę, myślisz, że po pewnym żywności zwierzę źle, natychmiast skonsultować się z odpowiednim lekarzem, nie należy narażać zwierzaka na ryzyko.