702 Shares 1568 views

Niż leczyć błony śluzowej macicy u krów?

Śluzówki macicy – zapalenie, co przejawia się w śluzówce macicy. Z punktu widzenia systemu krowy narządów, macica jest bardzo wrażliwy organizm, który może często manifestują procesy zapalne. Jednakże, zapalenie błony śluzowej macicy nie może być nazywany dla każdego. Istnieją inne rodzaje chorób wywołanych zapaleniem matki, ale inne jego części. Ten podział jest warunkowy, przy czym w przypadku rezygnacji z choroby do siebie, może płynąć do miotetrit a ponadto ma obwód. Najczęściej jednak macicy podzielna przez przewlekłe i ostre, przejawia się po cieląt krów. Są one znane jako macicy po porodzie.

W niniejszej pracy, szczegółowe spojrzenie na krowy macicy.

Przyczyny manifestacji macicy

Głównym problemem dla narządów rodnych krowy – robi się zakażenie, które powodują stan zapalny. Środek może dostać się do macicy zwierzęcia podczas zapalenia rosnące (zapalenie pochwy, przedsionka) lub opieki położniczej. Często zdarza się, jak bakterie wnikają w czasie ciąży, po 5 miesiącach, podczas częściowego skraplania korka śluzu lub ciepła.

Śluzówki macicy krów może rozwinąć się choroba wtórnym w gruźlicy, lub po upływie z łożyska.

To bardzo ważny punkt, a czasem przede wszystkim w rozwoju macicy jest kwestia opieki, karmienia i obudowy zwierząt. Najczęściej przyczyną zapalenia błony śluzowej macicy bakterii oportunistycznych, które wykazują szkodliwe działanie tylko wtedy, gdy krowa spada odporność. Czynniki, które przyczyniają się do manifestacji macicy:

 • Często choroba jest wywołana przez proces zapalny, który rozpoczyna się w szyjce macicy lub pochwy.
 • W czasie ciąży, zwierzę uderzyło poważnego zakażenia (chlamydiozie, brucelozy, itd.). Początkowo, w rozwoju łożyska, płynący do ostrego endometrioza poporodowa krów.
 • Trudny poród możliwe uszkodzenie śluzówki macicy, co doprowadziło do jego infekcji. Czasami przypadku późniejszej opóźnienia, inwersji lub wypadanie macicy.
 • Przenoszenie krowy aborcji, powodując infekcję.
 • Jeśli stodole niehigieniczne warunki, a także weterynarze stosowane instrumenty niesterylne w połogu, to zapomnij umyć ręce i nie obserwować inne wymagania w zakresie higieny, może wywołać stan zapalny. amatorskie praca jest bardzo często prowadzi do choroby: szorstki praca, nieudolny oddzielenie łożyska, niewłaściwe leczenie poporodowa, brak profilaktyki przeciwbakteryjnej.

Obraz kliniczny i diagnostyka

Jak się błony śluzowej macicy krowy? Bydło może zostać zainfekowany przez kilka form choroby, zróżnicowanie co jest istotne zarówno z punktu widzenia etymologii oraz zapewnienie właściwej opieki medycznej.

Ropne, nieżytowe ostra forma

Najczęstszym u bydła na chorobę, której towarzyszy depresji, utraty produktywności i apetytu, gorączka niskiej jakości. Często zdarza się, że choroba pojawia się po krowa cielaka i odkryć może być po zwolnieniu nieżytów wysięk z zanieczyszczeń ropą biało-zielony kolor zewnętrznych narządów płciowych w małych kałużach ropą w godzinach porannych.

Ten ropne-nieżytowe błony śluzowej macicy u krów. Historia choroby mogą być różne.

 • Z możliwością wahań exuding podczas diagnozy.
 • Parcie, gięcie do tyłu zwierząt w trakcie oddawania moczu.
 • Zmniejszone tonu, słaba reakcja na masaż.
 • W badaniu, ustawić przezroczystość kanału szyjki.
 • Bez zmian w przedsionku.
 • Identyfikacja zwiększenie rogów macicy odbytnicy badania palpacyjnego.

Jeśli terminowo w celu poprawy warunków przetrzymywania i traktowania zwierząt, choroba będzie miała pozytywny wynik. Bardzo często jest to zrobione dla regresji macicy, zwiększenie rozwoju patologii i prowadzić do powikłań.

Co jeszcze może być zapalenie błony śluzowej macicy u krów?

włókniste zapalenie

W kontekście coraz obrażeń włóknikowy zapalenie macicy rozwija. Bardzo często przejawia się po pomoc niewykwalifikowanych położnych. Wysięk fibryny występuje po mechanicznym uszkodzeniem śluzowych i innych warstw narządów rozrodczych.

Różnica polega na kliniczny charakter płynu, przy czym występują nitki fibryny. Można wyróżnić, ropa tarcie pomiędzy palcami charakterystyczny ostry dźwięk. Często zauważyć pochwy zmiany w postaci uszkodzenia błony śluzowej. To nie jest cała klasyfikacja macicy u krów.

Zgorzel i martwicze forma

To jest objawem choroby jest uważana za najbardziej dotkliwe, charakteryzuje się tym, że krowy są znacznie pogorszył: produktywność jest drastycznie zmniejszona; pogarsza apetyt; nie jest częste, płytki oddech; Temperatura wzrasta powyżej 41 stopni; przyspiesza strączkowych; Wydaje zalezhivanie i ucisku.

jasne, istotne zmiany zachodzą w narządach rozrodczych. Wprowadzenie organizmów chorobotwórczych, często w warunkach beztlenowych i uszkodzenia prowadzą do rozkładu w nabłonku i jej warstw. Fibryny infiltruje otaczające tkanki, i zagęścić. Odbytnicy diagnostyka pomaga zidentyfikować pogrubienie ściany macicy, ból podczas badania palpacyjnego i ciastowatej, gęstej fakturze.

Chichot wysięk zawiera ropę, krew, kawałki tkanki, inicjując rozpad, masę o konsystencji pasty. Genitalia, gdy patrzy się obrzęk i mają podłużne czerwone paski. Zwierzę jest znacznie wzrosła temperatura lokalnej. Leczenie przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy u krów rozważyć dalej.

przewlekłe zapalenie

Niewłaściwe interwencja medyczna może spowodować rozwój ostrej postaci przewlekłej choroby. Charakteryzuje się zmian strukturalnych zastąpienie nabłonka tkanki strukturalnej, gruczoły atrofii lub powstawanie torbieli nim.

Przewlekłe ropne zapalenie śluzówki macicy nieżytowe-u krów wyraźnie nie klinicznie:

 • Wraz węzłów chłonnych w pochwie zaznaczonych obszarach zaczerwienionej.
 • Po nocy krowa leży normalnie produkować jakieś wypacanie kolor przezroczysty.
 • zewnętrznych narządów płciowych lekko spuchnięte.

Aby wyjaśnić diagnoza jest zwykle wykonywane przez odbyt. Ujawnia nie silny wzrost macicy składania i pogrubienia ścian macicy. Zwiększenie masy ciała zwierzęcia, rogami i ciała można zawiesić i kości łonowej. Próbki są pobierane z pochwy łyżką. Pokazują one wzrost białych krwinek i martwych komórek skóry.

ukryte wewnątrz

Ta forma jest przewlekłe zapalenie błony śluzowej macicy, bez objawów klinicznych. Często okazuje się, w zaburzeniach etapach pobudzenia i nieobecnego produkcyjnej inseminacji, co dzieje się w związku z zjadliwej mikroflory i wpływają na tworzenie się toksycznych produktów przemiany materii. Komunikacja macicy u krów z mastitis końca.

Dla rozpoznania pochwowej pobranej wacika lub przeprowadził badania histologicznego biopsji nabłonka macicy. Rozmaz przedstawia przewlekłe błony śluzowej macicy i histologii – skupisko komórek limfoidalnych i szeregu chorób zwyrodnieniowych.

Co to jest leczenie przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy u krów?

opieka terapeutyczna

Zaczynając leczenie błony śluzowej macicy u krów – usunięcie macicy. Gdy separacja wysięk redukuje jego szkodliwe skutki, poprawia funkcję miejscowych leków. Zawartość rodnych usuwa się trzy rodzaje środków: masażu, macicy płukania, stymulacji kurczliwości.

mycie

Płukanie przeprowadza się w macicy i nie sterylnych żrących środków antyseptycznych: wodne roztwory nadmanganianu potasu, 0,02% jodu i furatsilina; 3% ihtiola roztworu; 2-3% wodorowęglanu sodu; hipertoniczne roztwory soli (poprawy rozdzielania zawartości zwiększają wydzielanie endometrium).

Wstrzyknięto Janet, kubek Esmorha. preparaty wstępne ogrzano do temperatury ciała. Roztwory te podaje się w dużej ilości i wzrost objętości w zależności od stopnia procesu.

Surowce

Różne leki przyczyniają tonowi macicy i jej funkcji skurczowej: 20-40 ml PDE podskórnie 20-30 U „Oksytocyna” 1 ml „karbacholu”. Leki te podaje się w tym samym czasie przemywania, który przyczynia się do bardziej szybkiego odprowadzania wydzielin.

Naprzemienne miejscowego podawania leków oraz stosowanie używek dla mięśniówki macicy jest bardzo ważne.

Doodbytniczo masażu wspomaga oddzielanie ropy macicy i zwiększyć jego kurczliwości. Masaż rozpoczyna się od strony wejściowej w rękawicy z tworzywa sztucznego, jak w badaniu per rectum, a po odkryciu ciała macicy zaczynają robić podłużne uderzeń. Wykonując to masa jest mechaniczne oddzielenie zawartości i stymulacji narządów rozrodczych. Procedura zmianę stymulującym zastrzyków, ponieważ ich jednoczesne stosowanie, zwłaszcza w przypadku przedawkowania „oksytocyny”, może prowadzić do strat. Tak traktowane subklinicznej błony śluzowej macicy u krów.

specyficzna terapia

Leczenie miejscowe jest stosowany do tłumienia mikroflorę przez wprowadzenie do macicy postaci ciekłych i stałych sulfonamidów, środków antyseptycznych i antybiotyki:

 • „Ihglyukovita” ihtiola olejowego roztworu alkoholowego;
 • „Tilozinokara” wewnątrzmacicznego zintegrowane środki na bazie antybiotyku;
 • Tabletki "Ginobiotika";
 • „Biometrosanita” tabletek do podawania macicy, które różnią się spienianie polepszenie ich działania;
 • pałeczki furazolidonovye;
 • kije ihtiolovye.

Oprócz produktów lokalnych, można przypisać ogólnej kuracji antybiotykowej. Są one wykorzystywane w zależności od stanu, w którym zwierzę i ograniczenia w stosowaniu produktów (zgromadzonego w mięsie i mleko). Dobre wyniki można osiągnąć poprzez dodanie antybiotyków do blokady Novocaine.

Zwłaszcza w leczeniu pewnych form macicy

Wlew antyseptycznego płynu i stosowania doodbytniczego masażu zabronione, jeśli martwiczej lub zgorzelinowe zapalenie błony śluzowej macicy. Takie postacie choroby charakteryzują się minimalną wydzielania i dodatkowe podrażnienia powodują dodatkowych pęknięć endometrium. Jest to konieczne, aby utrzymać ogólne anty-toksyczne leczenie, tj wlewu dożylnego Ringera Locke'a, glukonian wapnia, „gemodez”, 5% glukozy i sól fizjologiczną. nakazują także antybiotyki, w połączeniu z Novocaine blokady.

Jeśli choroba przeszła w stadium przewlekłym, leczenie nie zawsze jest wskazane z powodu destrukcyjnych procesów. Przy wyeliminowaniu endometrium procesie zapalnym nadal będzie odporny na zarodka.

I jest zaangażowany w badania medycyny weterynaryjnej. Zapalenie błony śluzowej macicy u krów (leczenie dokonaliśmy przeglądu) bardzo niebezpieczna choroba.

profilaktyka

Problem leczenia macicy krowy są bardzo skomplikowane i często kosztowne. Ponadto, stosowanie wielu leków prowadzi do tego, że napój pacjent wydoić krowę i zjeść jego mięso jest przeciwwskazane przez długi czas, ponieważ lek gromadzi się w tkankach i narządach zwierząt. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest działania prewencyjne, które przyczyniają się do zapobiegania macicy po porodzie. Jak zapobiegać chorobie?

Aby zorganizować poród. Aby to zrobić, trzeba kontrolować proces narodzin, przygotowanie pomieszczeń i sprzętu. Taka profilaktyka jest konieczna dla każdego gospodarstwa domowego, a krowy w ciąży powinny być zaangażowane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Powinien on być wyposażony w pewnych ogólnych skrzynek, gdzie zwierzęta sprzed transferu. Przed wprowadzeniem zwierzęcia na stanowisku karmienia i muszą być zdezynfekowane, a potem suszenia i słabe podłogi i suchą słomy lub trociny.

Organizować spacery zwierząt. Po dwóch lub trzech dni po urodzeniu krowa cielę powinno chodzić, nie będzie dobrym zapobieganie chorobom. O ciężarnych krów też nie zapominać, że potrzebne również na spacer przed dostawą. Chodzenie użyteczne w zapobieganiu chorobom porodzie i urodzić się.

Profilaktyka wycieleniu krowy. Preparaty specjalne konieczne jest obsługiwać wszystkie zwierzęta w pierwszych dniach po porodzie. Większą uwagę powinno być dozwolone po trudnym porodzie lub zatrzymania łożyska.

W okresie suchym należy podawać witamin w celu zapobiegania chorobom po wycieleniu. Musi być odpowiednio wyważony i karmić zwierzęta.

W tym artykule szczegółowo zbadane patogenezy macicy u krów.