334 Shares 2152 views

Jak się ubrać do teatru? etykieta zasady teatr

Jak spędzić wolny czas najskuteczniej? Istnieje wiele różnych opcji: sport, czytanie książek, oglądanie telewizji, spotkania z przyjaciółmi i znajomymi. Jednym ze sposobów, aby skutecznie spędzenia wolnego czasu, na wycieczkę do teatru.

Dlaczego ta opcja jest najbardziej korzystne? Jak się ubrać do teatru? Kiedy i skąd one pochodzą? Jak zachowywać się w teatrze? Co jest niedopuszczalne na odzieży i innych interesujących faktów.

Z historii teatru

Pierwsze informacje na temat pochodzenia tej techniki są do starożytnej Grecji. W tych dniach, aktorzy ubrani w koziej skóry i śpiewali pieśni na cześć boga Dionizosa rolnictwie. Są one wysoce szanowane.

W Rosji teatr został pomyślany z nadejściem rytuały i święta chrześcijańskie. Jednym z najbardziej popularnych była Carnival. To był rytuał pożegnanie zimy i wiosennych spotkaniach, w tym dniu było zwyczajem do zbierania dużych uroczystości z przebrań, dowcipów, gier i spektakli.

Rodzaje domów w starożytnej Rusi

Ludzi. To był reprezentowany przez klaunów, showman, lalkarzy.

Szkoła. Spektakle zostały napisane przez nauczycieli i studentów w nich grać. Spektakle pokazywane są na wakacjach.

Sąd. Pojawił się w połowie 17 wieku. Pierwszy reżyser spektaklu a aktorzy byli cudzoziemcami, byli głównie Niemców.

ciekawostki

Starożytnego teatru przedmiotów były tylko w mitologicznych lub historycznych tematów.

Aktorzy byli tylko mężczyźni, którzy byli w specjalnych, wysokiej masek. Pieszo ubrane buty z grubymi podeszwami. Kobiety nie zostały dopuszczone do prezentacji później usiedli oddzielnie od mężczyzn.

Aktor Bryus Uillis, znany wielu rosyjskich odbiorców za role w filmach „Szklana pułapka” i „Armageddon”, jako nastolatek grając w teatrze szkolnym.

Najdłużej pokaz w dawnych czasach mógł zajmować – na okres jednego roku.

Pierwszy kamień teatr został zbudowany pod Katarzyny II, był w Petersburgu.

W średniowieczu kobiety mogą odgrywać tylko pokojówki lub niewolników.

Siedem powodów, aby pójść do teatru

 1. Spędź wieczór w pięknej scenerii i miłych ludzi.
 2. Pobierz całą gamę ludzkich emocji: śmiech, łzy, emocje, radości i innych.
 3. Martwiąc się o los bohaterów spektaklu, można znaleźć rozwiązanie niektórych problemów w ich życiu.
 4. Poszerzyć swoje horyzonty.
 5. Wyjście do teatru może być dobrym rodzinna tradycja.
 6. Okazja, aby psychicznie podróżować z powrotem do innego czasu i dowiedzieć się wiele o życiu ludzi.
 7. Atmosferę magii i baśni, nieodłączne w teatrze pomaga odciągnąć od codziennej pracy i zapomnieć o pozostałych wyzwań.

Jak się ubrać do teatru

Wielu fanów sztuki teatralnej nie zawsze ubierać się zgodnie z pewnymi zasadami etykiety. Przyjrzyjmy się, jak to zrobić pięknie i elegancko. Podstawowe zasady.

 • Jak się ubrać kobietę do teatru? Kwestia ta musi być traktowane bardzo poważnie, ponieważ wizyta takiego zdarzenia jest uważany za uroczyste okazje. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę poglądy teatru, jak i czas odtwarzania. lalkowy dla dzieci i pozwalają ubrać bez żadnych bajerów. To może być spódnicę i bluzkę lub spodnie ustawiony. Do wykonywania wieczorem w Teatrze Dramatycznym, jest odpowiedni do klasycznej sukience. Korzystnie czarny lub niebieski. Jeśli pójdziesz do opery lub baletu, wtedy trzeba nosić strój wieczorowy. Opcje mogą być różne, ale należy być ostrożnym z szyi i wycięć, nie powinny być zbyt szczery. opcja korzystna dla każdego rodzaju teatru jest mała czarna, najważniejsze, że długość nie jest zbyt krótki. Pamiętaj, aby wziąć drugi klocek w środku lub wysokich obcasach. Nie zapomnij o akcesoria, które są odpowiednie do stroju: biżuterii (kolczyki, pierścionki, naszyjniki, etc …), chusty, małą torebkę. Najważniejszą rzeczą przy wyborze opcji jak ubrać kobietę w teatrze – aby pamiętać, że strój powinien być elegancki i wygodny. Makijaż powinien być bardziej żywe i uroczysty niż jeden dzień.
 • Jak się ubrać mężczyznę w teatrze? Korzystnie ciemne kolory suit: czarny, niebieski, szary. Koszulka powinny być jasne kolory, korzystnie monochromatyczne. Nie zapomnij krawat lub krawat.
 • Jak się ubrać do teatru nastolatek? Najlepszym wyborem będzie sukienka do kolan lub nieco powyżej, jak również spódnica z bluzką lub stanik. Kolor można wybrać dowolny. Można nosić spodnie, chyba że spódnice i sukienki w szafie.
 • Jak się ubrać do teatru muzycznego? Suknie wieczorowe i garnitury muszą być noszone w klasycznych teatrów, aw bardziej nowoczesne wersje mogą się nieznacznie różnić. Dla mężczyzn – dżinsy z płaszczem, a jego towarzysz – sukienka lub spódnica z bluzką i dżinsy mogą być. Musical można nosić ubrania bardziej nieformalnych, choć należy pamiętać, że jest to jeszcze teatr, to nie jest konieczne.

Kostium – Troika

Ta opcja na wycieczkę w teatrze najlepiej jest wybrać mężczyznę. Co jest zawarte w pojęciu trzyczęściowym garniturze? Spodnie, kurtki i kamizelki. Najbardziej korzystne kolory to czarnym i szarym. Kamizelka może być inny odcień niż spodnie i kurtki. W tym kostiumie każdy człowiek będzie wyglądać elegancki i uroczysty.

etykieta teatr

Jeśli pójdziesz do teatru, niewiele, aby móc właściwie ubrać, trzeba pamiętać, podstawowe zasady postępowania w tym miejscu. Należą do nich:

 • W teatrze trzeba przyjechać 20-30 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Co jest do zrobienia? Mieć czas się rozebrać i odświeżyć się w toalecie: przebrać buty, jeśli to konieczne, aby poprawić makijaż i fryzurę.
 • Jeśli kobieta idzie do teatru z człowiekiem, że powinien jej pomóc z jej szatę i przekazany do szafy.
 • Co zrobić, jeśli twoje miejsce w środku cyklu, a inni widzowie siedzący już na swoich miejscach? Konieczne jest, aby przeprosić za kłopoty i iść twarzą w posiedzeniu. Pierwszy w historii odbyło się człowieka i pomaga uzyskać jego pani.
 • Publiczność nie przyszedł później trzeci pierścień. Tutaj również ma swoje niuanse. Jeśli miejsce w środku cyklu, to lepiej iść do nich z wyprzedzeniem, tak aby nie przeszkadzać ludziom, siedząc na krawędzi. W przeciwnym razie, można iść na siłownię trochę później.
 • Późno na spektakl jest uważane za oznakę złego smaku i rażące naruszenie etykiety teatralnej.
 • Przed koncertem można kupić w lornetki szafę. Pamiętaj, że jest on przeznaczony do rozważenia aktorów i scenografię, w każdym przypadku, a nie innych ludzi, którzy przyszli do teatru.
 • Podczas prezentacji trzeba wyłączać telefony komórkowe, tak aby nie kolidować z innymi aktorami i publicznością.
 • Dyskusja z aktorami bawić się w spektaklu jest nie do przyjęcia, jak również wszelkie inne rozmowy. Milczeć.

10 rzeczy, które nie mogą być noszone w klasycznym teatrze

Kategoryczne „nie”:

 • Dres.
 • Zgrywanie dżinsy.
 • Buty lub tenisówki.
 • Szorty.
 • Bardzo krótka sukienka.
 • Koszula.
 • Sweter.
 • Rajstopy lub pończochy kabaretki.
 • Sukienka z bardzo głębokim dekoltem.
 • Ścisłe sukienka bez akcesoriów.

W teatrze się cieszyć spektaklu i aktorów gry. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć jedną prostą zasadę. Jak się ubrać do teatru, każdy decyduje za siebie, ale należy pamiętać, że wygląd odzwierciedla stosunek do tego, co się dzieje, jest to konieczne. Jeżeli nie jesteś pewien poprawności swojej decyzji, wybierać stare, sprawdzone przez lata klasycznej. Życzymy że wersja była zawsze doskonała, ale problem jak się ubrać w teatrze, zawsze znalazł swoje rozwiązanie.