433 Shares 7075 views

Nawierzchni betonowych z rękami: technologia i urządzenia

Przed dokonaniem wykończenia betonowej podłodze, upewnij się płaskość powierzchni. Przed nałożeniem odpylania impregnacji powłokę lakier lub farba jest niezbędne do przygotowania powierzchni. Pierwszym etapem prac jest szlifowanie betonu. Następnie zastanowić się, jak to jest prowadzone i jakie narzędzia mogą być użyte.


Charakterystyka procesu

Szlifowanie betonu jest jedną z odmian obróbki powierzchniowej. Z eliminuje poprzecznych, jastrych wyrównane przed zaimpregnowaniem wzmacniający stosuje się lakier zabezpieczający, powlekanie wypełniacza, cienkie warstwy dekoracyjne farby. Obróbkę wstępną prowadzi się w ciągu 3-5 godzin po wylaniu. Polerowanie końcowa odbywa się po całkowitym utwardzeniu podstawy.

Dlaczego beton nawierzchni?

Dziś jest bardzo popularny Podłogi nalewane. Technologia ta polega na ich rysowania absolutną płaskość. Prawidłowo wykonane betonowych nawierzchni nie tylko wyrównać podstawę. Zapewni ona swoją niezawodną przyczepność do powłok polimerowych. Wysokiej jakości polerowanie daje siłę betonową podłogę. Pozwoli to zaoszczędzić później na materiałach do opieki nad nim. Ponadto, nie ma potrzeby, aby spędzić część przywrócenia bazy. Polerowane betonowa podłoga jest odpowiednia w prawie każdym wnętrzu. Powierzchnia taka jest dobrze tolerowany warunków środowiskowych: podstawa jest wodoodporne, odporne na działanie korozyjne, wysokiej przepuszczalności, ruch dużych skupisk. Wszystkie te właściwości są nabywane w procesie polerowania betonu.

Gdzie są obrabiane powierzchnie?

Szlifowanie betonu, których cena zaczyna się od 220 rubli / m 2, odbywa się na terenie różnych celów. Najszerzej stosowane takie powierzchnie otrzymane w supermarketach, sklepach, budynkach mieszkalnych i biurowych, restauracji i kawiarni. Wypolerowane podłogi można zobaczyć w hotelach, salonach, teatrów, placówek medycznych i szkół. W ramach prywatnej własności takiej bazy biznesowej na dziedzińcu przed wejściem, w piwnicach. Wypolerowane posadzki betonowe są doskonałym powłoka w strukturach garaże, handlowych i kraju.

ważne punkty

Dzięki nowej podłogi beton jest konieczne, przede wszystkim, w celu wyeliminowania zawiesinę wapna. Wydaje się, w procesie napełniania w ramach wiązki roztworu. Jeśli starej powierzchni, celem polerowania jest usunięcie uszkodzonej warstwy górnej. Ponadto, leczenie sprawia, że możliwe, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. W procesie polerowania zdeformowane sekcje są dostosowane do pęknięć, płatków, bryłek, zadziorów wsady i innych wad. Po obróbce, warstwa wierzchnia powierzchnia staje się świeże. Zwiększa właściwości adhezyjne i podstawą.

zabiegi

Mielenie prowadzi się mokrego betonu oraz na sucho. Jednak niezależnie od zastosowanej metody tego samego sprzętu. Mokro na ogół przeprowadza się na podstawie, lub pokryta mozaiką marmurową żetonów. Kiedy ta metoda jest stosowana do Ściernica do szlifowania betonu. Rezultatem jest niemal idealna nawierzchnia. W konwencjonalnym podkładem betonowym stosuje się metody zwykle na sucho. Trzeba powiedzieć, że ta opcja zajmuje więcej czasu, a powietrze jest wart zasłona kurzu. Jednak, zdaniem większości ekspertów, to lepiej niż mokrego osadu, zawoalowanych oczach. Widoczność w suchym obróbka lepiej. Oznacza to, że mistrzem w znajdowaniu usterek w pracy może natychmiast skorygować je. Aby usunąć kurz specjalne odkurzacze przemysłowe używane z pomieszczeń. W procesie obróbki powierzchniowej zastosowano wilgotny odkurzacza.

Sprzęt i narzędzia

Aby nabyć niezbędne narzędzia są dostępne w dowolnych materiałów budowlanych sklep. Sprzęt jest produkowany głównie producentów europejskich i amerykańskich. Profesjonalne szlifierki są dość drogie. Ale jakość ich pracy jest wystarczająco wysokie, a okres eksploatacji – bardzo długo. Wiele jednostek są wyposażone w dodatkowe funkcje, w istocie proces obcisłe. Im większa waga maszyny, tym lepsza jakość przetwarzania. Jednak, aby pracować w domu bardziej pasuje i prostych narzędzi. Na przykład, wielu właścicieli jest przeprowadzane nawierzchni betonowej szlifierki. Faktycznie, nie ma potrzeby zakupu drogiego sprzętu do mniejszych prac. Do leczenia płci w domu przy użyciu diamentu kubek szlifowania betonu. W przypadku powlekania lub innego rodzaju wykorzystuje różnej wielkości. Eksperci zalecają korzystania z napędu z indeksem 25-30. W leczeniu pierwszej warstwy o odpowiedniej ziarnistości 40. Im większa mocowania do szlifowania betonu, przy czym większa ilość może wytrzymać narzędzia.

cechy jastrychu

Mielenie może być przeprowadzone w każdej powierzchni betonu. Wynik przetwarzania zależy od wypełniacza, czas, w którym powłoka kłamstwa i swoją markę. Jastrychu mogą mieć grubość od 3 mm. W ten sposób na powierzchni rowków i wstrząsami dozwolone. Jednak różnice różnica nie powinna być większa niż 5 mm. Przy wyborze materiału do jastrychu musi uwzględniać powołanie lokalu. Magazyn mały obszar, garaż, hala produkcyjna jest doskonała marka betonu M150-M300. Roztwór ma wysoką wytrzymałość oraz właściwości niezbędne do przeprowadzenia obróbki. Aby podłoga większą wytrzymałość betonu jest marką bardziej niż M300. Jak dla wypełniacza, jest uważana za najlepszą opcją dzisiaj gruz niewielki ułamek metamorficznych i magmowych skał. Jeżeli następnie założyć polerowania wolno używać marmuru lub granitu żetony. Z tego wypełniacza można stworzyć całkiem oryginalną powierzchnię. Materiał z grysu marmurowego traktowane dość łatwo. Złożone podstawy do polerowania granitu i żwiru są brane pod uwagę. Eksperci nie zalecają stosowanie wypełniacza o wysokiej gęstości. Na tym rysunku zbyt niska może pogorszyć jakość seksu.

Przygotowując grunt dla przetwórstwa

Ten krok jest bardzo ważny. Pierwszym krokiem jest usunięcie poprzecznych. Po tym, na podstawie mogą pojawić się różne dziur i zadrapań. Typowo, te wady zostały usunięte za pomocą długotrwałego szlifowania. To z kolei może prowadzić do dodatkowych kosztów. Na wstępnym etapie należy sprawdzić płaskość powierzchni. W obecności wad jest to konieczne, aby zwiększyć liczbę diamentów na dysku. Jeśli jest to konieczne, aby zamknąć wszystkie pęknięcia na powierzchni. Należy również upewnić się, że górna warstwa nie jest siatki zbrojącej lub pręty zbrojenia. Obowiązkowym krokiem jest określenie wytrzymałości powłoki. Aby to zrobić, by wykorzystać całą powierzchnię bazową. Jeśli zostanie wykryty delikatną stronę, masz całą podłogę perezalivat. Aby określić sztywność wystarczającą do leczenia niewielki obszar szlifierki gruntów.

Nawierzchni betonowych z rękami

Praca może przeprowadzać 2 tygodnie po krzepnięciu roztworu. W tym okresie, podstawa osiąga niezbędną wytrzymałość. Przed polerowania podłogi jest traktowany utwardzacza. Tę mieszaninę poddaje się reakcji z wodorotlenkiem wapnia, związek mineralny środek wiążący jest utworzona na otrzymanej powierzchni. zamyka pory, i sprawia, że sznurek jest bardziej odporny na wilgoć. zabezpieczanie powierzchni przy użyciu młynka prowadzi się stopniowo w dowolny panów kierunku.

Ostatnim etapem

Przez szlifowanie koniec listwy przypodłogowe mogą być instalowane i wdrażane obróbce powierzchniowej. Aby stworzyć bazę błyszczący używany lakierów poliuretanowych. Stosuje się je za pomocą pędzla lub wałka natychmiast po rozdrobnieniu na powierzchnię, wolne od pyłu. lakierowane podłogi prowadzi się zazwyczaj w kilku warstwach.