180 Shares 6809 views

Czerwone plamy na brzuchu psa: przyczyny, odmiana

Każdy wie, że pies – najlepszy przyjaciel człowieka. To zwierzę nigdy nie zdradza, psy kochać i szanować swoich panów. Ale co zrobić, gdy zwierzę jest coś nie tak? Pies zaczyna swędzieć tak, że wydaje się, że ona ma pchły, ale, jak się okazuje, nie. Po pewnym czasie na skórze pojawiają się rozmaite czerwone plamy. Pies odmawia jedzenia, prawie nie pije, a nos suchy … Dzisiaj mówimy o tym, gdzie mogą pojawić się czerwone plamy na brzuchu psa.

powód

Jeśli twój pies na brzuchu iw pachwinach pojawiły się czerwone plamy, to prawdopodobnie alergiczne zapalenie skóry. Alergiczne zapalenie nazywa się procesem zapalnym powłok skóry, powstałe w wyniku oddziaływania na psa organizmu z alergenem.

Czerwone plamy na brzuchu psa może być małe, średnie i duże, i nie może być kilka odmian. Ważne jest, aby wiedzieć, że poziom alergiczność substancji zależy od genotypu i fizjologicznych cech swojego zwierzaka. Najczęściej alergia pojawia się w następujących ras:

 • Chow;
 • mops;
 • Buldog francuski ;
 • pei;
 • Buldog angielski;
 • Pekińczyk;
 • opłata;
 • labrador.

A teraz przyjrzyjmy rodzajów skóry.

Rodzaje alergiczne zapalenie skóry

Tak nieprzyjemny dla naszej choroby zwierząt dzieli się na następujące rodzaje:

 1. Zapalenie pchłom. Występuje tylko w tych psów, które gryzą pchły. Pasożyty śliny dostają się do organizmu, gdy pies gryzie. Alergia – konsekwencją zbioru ukąszenia pcheł. Gdyby były czerwone plamy na brzuchu psa, należy spróbować uruchomić, aby pozbyć się pcheł, jeśli w ogóle.
 2. Atopowe zapalenie skóry. Najbardziej frustrujące i trudne trudne do wyleczenia postać choroby. To może nastąpić tylko w tych psów, które rodzą skłonność do atopii. Alergeny mogą łatwo stać się jak pyłki roślin i różnych gryzoni.
 3. kontaktowe zapalenie skóry. W tej postaci choroby czerwone plamy na brzuchu u psa występuje tylko w obszarach, które są w kontakcie z określonym alergenem. Powodem takiej skóry może stanowić szampon o niskiej jakości lub dowolny inny nośnik, który zawiera w swym składzie alergen.
 4. Obrzęk naczynioruchowy. Jest to specjalny rodzaj zapalenia skóry, które występuje tylko w przypadku, gdy ogromna ilość alergenu dostają się do organizmu zwierzęcia. Alergia może dostać się do organizmu poprzez żywność lub poprzez ukąszenie jakiegoś owada. Formularz ten jest uważany za najbardziej niebezpieczne dla życia zwierzęcia. W tej sytuacji konieczne jest jak najszybciej zwrócić się do profesjonalnego lekarza weterynarii, jak tylko on może przepisać leki niezbędne do leczenia.
 5. zapalenie skóry food. Jeśli twój pies jest karmionych normalną dietę (bez jedzenia), istnieje możliwość, że może wystąpić uczulenie na jakikolwiek składnik w szczególności jego diety (najprawdopodobniej – mięso). Aby ratować psa będzie musiał przełożyć je na specjalnej karmy dla psów.

Które mogą ułatwić status zwierzęcia?

Jak wiecie, czerwona plamka na brzuchu u psa – reakcji alergicznej na coś. Dla inwestycji choroby mogą skorzystać ze specjalnych leków przeciwhistaminowych, ale to najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii. Można też posmarować podrażnienie PET maści lub nalewek specjalnych, ale znowu trzeba wcześniej skonsultować się z lekarzem. W żadnym wypadku nie wolno dotykać siebie i nie pozwól, pies pojawił się dotknąć miejscu.

wynik

Czerwone plamy na brzuchu psa – pierwszy znak, że twój ukochany zapalenie skóry PET. Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem, który nie jest pierwszym roku pracy z podobnych sytuacji, ponieważ można tylko zranić. Powodzenia i miłego dnia!