823 Shares 1522 views

Dlaczego dziecko boi? Przyczyny zachowań, zalecenia rodzice

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka – potrzeba komunikacji i poznania. Musimy komunikować nieśmiały człowiek stwarza pewne problemy. Jakie inne naturalnie staje się problemem dla niego. Jest to niewygodne, aby poprosić o pomoc, aby nawiązać kontakty z nowymi ludźmi, może czuć silną sztywność i wstydu bycia w społeczeństwie. Lękliwość są zarówno dorosłych jak i dzieci. Funkcja wiek dziecka w niektórych przypadkach okazuje się stabilną cechą.

Dlaczego dziecko boi?

W niektórych okresach wzrostu i rozwoju wszystkich dzieci są nieśmiałe, choć stopień manifestacji tej właściwości są one różne. Na przykład dziewczęta są bardziej prawdopodobne, aby być nieśmiały niż chłopców. Wynika to z ich cech płciowych i edukacji. Czasami dzieci wyrastają „nieśmiała” wiek i charakter pozostaje ten sam. Przedszkolak boi się podnieść wzrok na osobę dorosłą lub poprosić o coś dla siebie. Uczeń zawaha się podnieść rękę w klasie, nastolatek nie ma odwagi spotkać się z rówieśnikami płci przeciwnej, lęk przed porażką. Rodzice i znajomi muszą wiedzieć, dlaczego dziecko jest bardzo nieśmiały i jak mu pomóc.

cechy wieku

W wieku 8 miesięcy, niemowlęta zaczynają doświadczać „strach przed obcymi”, czyli psychologicznie uzasadnione etap dojrzewania. Krewni i znajomi, do których niemowlęta przed spokojnie chodzenie na rękach, często są zniechęceni. Nie martw się, a na alarm – nie jest nieśmiałość. Więc dziecko dorasta, zaczyna czuć ich autonomii.

Od roku do trzech lat dziecko ufa bliskich i znajome. Obcy mu powodować niepokój i zażenowanie. Pytanie, dlaczego dziecko jest nieśmiały, nie dba o rodziców dziecka. Matka i ojciec nauczył go czytać i dostosować się do nowego otoczenia, wzbudzając zaufanie wiórów z jego obecności i wsparcia.

W ciągu trzech lat lub później, większość dzieci zaczynają uczęszczać do przedszkola. Niektóre maluch spokojnie przyzwyczaić się do sytuacji, drugi nieco wcześnie, by coś zmienić w swoim życiu. Są to chłopcy i dziewczęta, którzy dbają siłownia ze względu na specyfikę ich charakteru i edukacji aż absolutnie przeciwwskazane. Dla nieśmiały dzieciak nowej sytuacji – stres. Jak prosić o pomoc, aby wyrazić swoje potrzeby, jeśli jeden wychowawca (lub dwa), i dużo dzieci?

Niedawny okruchy poszedł do szkoły? To pierwszy raz, kiedy siedzi przy biurku, a następnie staje się nastolatkiem w liceum. Zbyt oczywiste przetrzymywanie i wahanie w tym wieku sugeruje, że dziecko cierpi. Trudno jest być spontaniczny i aktywność, zapoznać się z innymi dziećmi. Trudno powiedzieć „nie” lub domagać się jego. Konieczność dostosowania się do wyobrażeń innych ludzi i uzależnienia od ich oceny utrudniają rozwój własnych umiejętności i poszukiwania osobistego powołania.

niepokojące pytania

Co zrobić, gdy dziecko jest zbyt nieśmiały, co może przemawiać jego niepewność i strach, jak rodzice mogą pomóc mojego syna lub córkę do przezwyciężenia negatywnych doświadczeń, które zapobiega głęboki oddech? Czy muszę spróbować „odbudować” dziecko, jeśli jest nieśmiały z natury? Te pytania zawsze zainteresowanych rodziców. Odpowiedź na nich leży w indywidualnych cech moll: charakteru, temperamentu, wychowania, środowiska, atmosfera w domu i tak dalej. Aby pomóc w oszołomieniu, jak to możliwe, ale rodzice powinni zrozumieć główne rzeczy: dobro dziecka w dużej mierze zależy od nich.

„Sami …”

Formacja wewnętrzna pewność siebie zależy od wielu czynników. Skromność i nieśmiałość może być przejawem wrodzonego temperamentu lub określona przez wpływ środowiska rodzinnego, w którym mieszka mały człowiek. Nieśmiałe rodzice marzą o szybkim i figlarnym syna, a oni mają nieśmiały dziecko rośnie. Powody są oczywiste, nieśmiałość, jak można zbierać okruchy determinacji, jeśli rodzice boją i nie wiem, jak wstać dla siebie?

Kontrola lub pobłażliwość

Sterowanie rodzice często tłumaczyć nadmierną surowość i autorytarne podejście do edukacji. Dziecko jest otoczony przez obsesyjną dbałością i starannością, każdy jego krok jest zaznaczone. Rodzicami tego typu i są zorientowane na ocenie zewnętrznej. Ich dziecko być najlepszy, jego prawdziwy wewnętrzny świat dorosłych nie zainteresowanych. Zamiast empatii – krytyki i oceny. Zamiast prawdziwego zainteresowania – oznak postępu i zdolności innych dzieci.

Po przeciwnej stronie urządzenia sterującego jest nadmierne uleganie. Brak wyraźnych granic i brak wsparcia emocjonalnego – jego główne cechy. Efektem takiej „edukacji” jest bardzo podobne do wyników wiertniczych z kontrolą dominującego. Dziecko widzi siebie słabe i bez znaczenia, cierpi z powodu poczucia winy. Sterowanie rodzice i dorośli z pandering styl rodzicielstwa może być dotyczyło pytanie, dlaczego dziecko jest nieśmiały, ale, niestety, rzadko sobie sprawę, że przyczyna jest w nich samych.

„A oto one warunki …”

Trzeba też podkreślić wpływu dysfunkcyjnej rodziny. Być może w takim środowisku powiązanym tam jest przemoc, albo rodzice cierpią z powodu alkoholizmu. Możliwości jest wiele. Dzieci z takich rodzin wierzą, że świat nie jest bezpieczny, a oni nie zasługują na dobre relacje. Zakłopotanie jego rodziny zatruwa ich życie i sprawia, że kurczą się ze wstydu. Ponadto, tworzenie zdrowej struktury „ja” jest w niebezpieczeństwie tych dzieci, które straciły rodziców lub zostały oddzielone od matki zbyt wcześnie.

Jeśli Twoje dziecko jest nieśmiałe … Porady dla rodziców

Musimy zmienić podejście do dziecka. Pomoc Zamknij i zaufania relacje. Należy nauczyć się korzystać z technik konwersacyjnych aktywnego słuchania i „I zwrotów”. Nie jest konieczne, aby podziwiać dziecko z jakiegokolwiek powodu, ale za prawdziwe, nawet niewielkich osiągnięć musimy chwalić. Warto powierzyć odpowiedzialnego biznesu i dziękować za ich realizację. Trzeba mówić z szacunkiem, nawet jeśli jest dorosły przed dzieckiem. Nie można podnosić głos dziecka i porównać go z innymi dziećmi. Im, aby upewnić się, że ważne samo w sobie, jak to jest, to jego poczucie własnej wartości zaczyna się umacniać.

Ojcowie są często nawet bardziej niż matki obawiają się, że ich dziecko rośnie nieśmiały. „Co mam zrobić?” – pytają, zwłaszcza jeśli mówimy o chłopcu. Tatusiowie synowie muszą zrozumieć, że odwaga i determinacja nie pojawi się na wniosek lub dorosły. Do tworzenia takich cech charakteru, dziecko potrzebuje wsparcia rodziców. Ojciec musi być zawsze po stronie dziecka, nie karcić go za tchórzostwo i chronić, za wsparcie. Wtedy dziecko stopniowo przezwyciężyć nieśmiałość i w przyszłości będzie odważny i śmiały, jak tata.

Osobowość każdego człowieka jest niepowtarzalny. Dzieci nie są wyjątkiem. Rodzice popełniają błędy, tracić czas i energię, aby „przerobić” małego człowieczka. On nigdy nie będą dokładnie takie same oczekiwania, bo ma swój własny sposób. Mądrzy rodzice nie pielęgnować marzenia o idealnej malucha, są wrażliwi na ich prawdziwych dzieci, znają ich potrzeby i przyjść na ratunek, gdy jest to potrzebne. Wiedzą, dlaczego dziecko jest nieśmiałe lub zbyt aktywny, jak reaguje na każdy z jego funkcji. nawet kwiaty otwarte w atmosferze przyjaźni i zaufania, więc głównym rada dla dorosłych – odnosi się do dzieci poważnie iz szacunkiem. I nie zapominaj, że ich szczęście i dobrobyt w twoich rękach.