641 Shares 1709 views

Historia kultu whisky Jack Daniels

Charakterystyczną cechą whisky Jack Daniels, która słynie z charakterystycznym czarno-białe etykiety na słynnym placu butelce jest to, że jest nierozerwalnie związana z osobowością tylko jednej osobie – Jack Daniel, poświęcił swoje życie do stworzenia doskonałego drinka.

Urodził się w Lincoln County (Tennessee) i był najmłodszym dzieckiem w rodzinie z dziesięciorga dzieci. Jego matka zmarła, gdy Jack był jeszcze całkiem mały. Ojciec ożenił się z inną kobietą, która nie jest bardzo lubiący dzieci adoptowanych. W wieku sześciu lat Jack Daniel udał się żyć w domu wuja w mieście Lynchburg. Miejscowy ksiądz, destylator w niepełnym wymiarze godzin, a właściciel sklepu Den Kol wziął chłopca pod swoje skrzydła, aby zatrudnić. Jack nie wykazują większego zainteresowania w wykonywaniu swoich obowiązków, ale zwrócił produkcję gorzelni. Dan zauważył ciekawość Jacka i zachęcił go, aby dowiedzieć się wszystkie technologie. Uczył swoją metodę count „kwaśny» mesh (kwaśny zacier) oraz unikalny proces destylacji whisky «Lincoln County».

Kiedy pomysł zakazu alkoholu rozprzestrzenił się w całej Ameryce, Dan Cole musiał słuchać kazań żony w stosunku do szkodliwości alkoholu. W wyniku tego, że była w stanie przekonać męża do sprzedania gorzelni do swego ucznia, dla którego od tego czasu rozpoczęła swoją drogę do tworzenia whisky Jack Daniels – najlepszy na świecie.

Kupił nową działkę koło Lynchburg i przeniósł się do jej produkcji. W okolicy nie było jasne, woda źródlana, a liczebność klonów cukrowych. W wieku 16 lat Daniel D. był pierwszym producentem w USA, które zarejestrowaną gorzelnię.

Dzięki filtracji przez węgiel i innych czynników produkcji mógł być dumny ze swoich produktów i sprzedawać je po cenie znacznie wyższej niż koszt produkcji. Ale w roku 1870 na całym Lynchburg on ma dużo konkurentów, aby zastosować ten sam proces. Jack marzył takiego produktu, który będzie reprezentować coś specjalnego.

Do wytwarzania zaczął użyciu wody źródlanej z CAVE wapiennego nie zawierającej żelazo, a także najlepiej ziarna przesączono przez węgiel picia warstwa klon cukrowy trzy metry (kolejno zastąpienie go).

Z udziału w konkursie na Wystawie Światowej w St. Louis, pomimo silnej konkurencji, nowa marka zdobyła złoty medal. Oznaczało to, że było dostarczenie klientom na całym świecie. Niestety, życie słynnego twórcy whisky Jack Daniels przerwane ze względu na dość dziwny incydent, który wystąpił z nim w 1907 roku. Jack jakoś zapomniał kombinacji cyfr, aby otworzyć sejf. Sfrustrowany, on kopnął w niego tak mocno, że złamał kciuk. Od początku zatrucia krwi, stan jego zdrowia pogorszył się i zmarł w 1911 roku, nigdy się nie ożenił i nie pozostawiając potomka. Gorzelnia została przeniesiona do bratanka Lem Motlou, która nadal rozwija działalność.

Przez 1950, wielkość sprzedaży whisky „Dzhek Deniels”, opinie z czego przekazywane z ust do ust, stale rosła. To nie może jednak przyciągnąć uwagę mediów. W 1951 roku, w słynnym Business Magazine «Fortune» opublikowany artykuł o niepowtarzalnym napojem alkoholowym, opowiada historię jego powstania i zainteresowania, które mu zostało pokazane przez wielu znanych osobistości, takich jak Uilyam Folkner, Winston Churchill, Dzhon Hyuston. Podobny artykuł ukazał się w 1954 roku w czasopiśmie «Prawda» męskiej, jednym z najbardziej popularnych książek w swoim czasie. Skupia się na tym, że whisky Jack Daniels Był to ulubiony napój z występów gwiazdek biznesowych – Franka Sinatrę, Ava Gardner. Sinatra nazwał go „nektar bogów”, a nawet często nosił sweter z łatą na wyimaginowanej nazwie klubu tego napoju.