234 Shares 2977 views

Rękodzieło z rękami ze zbóż. Jak zrobić rzemiosła z gliny i zbóż

Ludzie są wymyślanie nowych zastosowań znanych produktów. Na przykład, zboża teraz – nie tylko składnik żywności, ale także materiał pod ręką do tworzenia rękodzieła, obrazy i przedmioty dekoracyjne. Proces kreatywności jest interesujący zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Więc jakie są rzemiosła z rękami ze zbóż można zrobić w domu?

Atrakcyjny jęczmień dla kreatywności

Wszelkie ziarna zbóż – idealny materiał do rękodzieła. Zboża mają różne kolory, więc są one wykorzystywane w jego pierwotnej formie do tworzenia kolorowych obrazów, w skrajnych przypadkach, farby w wybranym kolorze. Różnią się wielkością, niektóre są przelewa łatwo jak kasza manna, podczas gdy inni muszą być podejmowane indywidualnie, np dużych ziaren. Szczególnie użyteczne lekcje z płatków dla dzieci, ponieważ sprzyja rozwojowi umiejętności motorycznych palców i rąk, co z kolei stymuluje półkulisty mowy i interakcji. Proces ten jest ciekawy, odciążając stres i zmęczenie, łagodzi i normalizuje stan psychiczny. Dzieci poniżej uprawnienia do tworzenia rzemiosła z rękami zbóż w postaci aplikacji, małych obrazów. Bardziej skomplikowane prace do produkcji figur trójwymiarowych muszą być prowadzone nie tylko pod nadzorem osoby dorosłej, a nawet prawdopodobne, ich siły.

Wnioski ze zbóż i makaron

Najprostszym i jednocześnie popularnym sposobem – do złożenia wniosku. Aby to zrobić, wybierz ulubione zdjęcie, przenieść go na grubym papierze, kartonie, lub wyciąć i wkleić sylwetkę na podłożu. Ołówek zwrócić granice pomiędzy elementami różnych kolorach. Rozłożone część klejącą, które malowania z jednym kolorem, wlać kupra usunąć nadmiar. Każdy obszar jest wypełniony oddzielnie, duże elementy, takie jak makaron i fasola, trzymać pojedynczo. Jako podstawę do prac niektórych ilustracjach korzystania z ksiąg Starego dzieci rozdarty. Można drukować puste z komputera lub narysować kontur siebie. Małe aplikacji rzemiosła z różnych zbóż – odpowiednich działań rozwojowych dla dzieci i dorosłych, aby rzeczywistą ofertę Picture-panele stosując konwencjonalne groch, fasola, soczewica, gryka, kukurydza, proso i inne zboża, z wyrazistym kolorem. Dowolny wzór tworzony z własnych rąk, staje się ozdobą domu lub drobne upominki dla bliskich.

Rękodzieło z gliny i zbóż

Jako element łączący nie jest konieczne stosowanie kleju, spróbuj gliny. Nadaje się do tworzenia aplikacji, karty, a dla trójwymiarowych figur. Dzieci z pewnością polubią jeż wykonany z butelek. Aby to zrobić, plastikowy pojemnik 1,5 litra przeciąć na pół, dolna część wkładki do góry, aby pokrywa zagrał rolę nosa. Cała konstrukcja pokryta warstwą gliny tak, że nie pada wskroś. Dużych ziaren lub innych materiałów improwizowanych zrobić oczy i tył zwierzęcia pokryte nasiona słonecznika. Nasiona trzeba trzymać jak najbliżej siebie, aby jeż wyglądał jak prawdziwa. Możesz ożywić historię dzieci z wieloma postaciami, „rzepy” lub „Wieża”. Zrobić z plasteliny figurki zwierząt, trzymać runda ich ziaren: brunatny będzie jak gryka, Bunny – biały ryż, mysz – szarawy, jak prosa. Zabawki gotowe stać ich ulubione postacie do gier dzieckiem, a jeśli są one zainstalowane na stojaku i dekoracji – dostaniesz piękny produkt na wystawie w przedszkolu.

Najbardziej proste i piękne rzemiosło

Ręce ze zbóż zrobić bardzo atrakcyjne dekoracje do kuchni. Czasami są one sprowadzone z cieplejszym klimacie lub jako zbiór pamiątek aromatycznych przypraw. I będziemy używać kolorowych płatków. Do tego potrzeba rzemiosła przejrzysty szklana butelka lub słoik z pokrywką. Wylewa się warstwy w różnych kolorach, zbóż, zamykanie i dekoracji góry w razie potrzeby. Butelki te wyglądają świetnie w kuchni. Zgrabnie umieszczone na półkach, budzą zainteresowanie właścicieli i apetytu na potrawy przygotowywane przez nich.

Zajęcia dla dzieci

Najmłodsze dzieci jak palcami farby z semoliny, posypany cienką warstwą (5 mm) na tacy. Przyciąga małe dziecko, grysik zaleca się odcień: jod, zieleń brylantowa lub ołówek wiórów. Jeżeli nadszedł czas na dziecko do nauki alfabetu, płatki wykonane przez asystenta w procesie. Trzeba będzie duży arkusz tektury. Konieczne jest, aby pisać wielkimi literami i oferują swoje dziecko szerzyć je wzdłuż linii przy użyciu różnych ziaren. Więc będzie to łatwiejsze do zapamiętania i kształt i znaczenie każdego symbolu. Dziewczyny, miłośników biżuterii, zaproponował utworzenie rękodzieła wykonane z płatków dla dzieci w postaci kulek lub bransoletki. Malować kilka piór w jasnych kolorach makaronu i pozwól ciąg dziecko je na wątku. Kolorowe i niezwykłe elementem wygląd jest gotowy! Zboża i makarony, wraz z przyciskami, małe kamienie, może być używany do projektowania ramki. Ich pasta klejąca jest powleczony z góry z lakieru lub emalii specjalnego natryskowego. Takie ramy dla obrazu lub obrazów nie spotkasz nikogo.

Rękodzieło dla dorosłych

Starsi ludzie pod wpływem siły, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła, duże i efektowne rzemiosła. Zdjęcia z płatków wykonanych z dokładnością jubilera, wyglądają jak dzieła sztuki. Ozdobić ściany mieszkań i biur, przyciąga uwagę niezwykłym materiałem. Jest to również popularny ozdobić butelkę szampana makaronu. można wkleić na powierzchni w postaci drzewa, jeśli używasz połówki wstążki, położyć niezwykłą kompozycję kwiatów i liści, a na górze pokrytej emalią lub farby z pojemnika. Niektóre rzemieślników tworzenia produktów bezramowych objętości, na przykład, balon jest nadmuchiwany, nanoszone jego rurki, skleić je ze sobą, a następnie usunięto i przebita przez mały otwór. Powstały pole malowania na dowolny kolor i jest używany jako akcesorium, dekoracja wnętrz.

Jako materiał na dłoni jest często używany późno zboża, choć można je kupić w sklepie – to nie jest tak drogie, ale jak wiele przyjemnych chwil daje i dzieci lekcji kreatywności, tworząc unikatowe rękodzieło z rękami ze zbóż.